Easyjet και prepaid

margas1

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καλησπερα και καλως ηρθα στην παρεα σας!!:D
Θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι σκοπευω πρωτη φορα να ταξιδεψω στο εξωτερικο και εχω καποια προβληματα :bleh:.Ελπιζω παντως να ειναι το σωστο μερος που εκανα το θεμα...
Λοιπον σκεφτομαστε να ταξιδεψουμε στην Σουηδια με την παρεα οποτε ψαξαμε για εισητηρια και αποφασισαμε να επιλεξουμε την easyjet.Ομως οταν συμπληρωνουμε την αιτηση για να βαλουμε τα στοιχεια της καρτας χρειαζεται ονοματεπωνυμο.
Εγω εχω μια prepaid καρτα(Visa) της τραπεζας κυπρου που δεν εχει ονομα γιατι ειναι ανωνυμη.Γινεται να κλεισω με αυτην η χρειαζεται να βγαλω καποια αλλη?:roll:
Πραγματικα θα ημουν ευγνωμων για οποιαδηποτε βοηθεια..!!

Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Καλησπερα και καλως ηρθα στην παρεα σας!!:D
Θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι σκοπευω πρωτη φορα να ταξιδεψω στο εξωτερικο και εχω καποια προβληματα :bleh:.Ελπιζω παντως να ειναι το σωστο μερος που εκανα το θεμα...
Λοιπον σκεφτομαστε να ταξιδεψουμε στην Σουηδια με την παρεα οποτε ψαξαμε για εισητηρια και αποφασισαμε να επιλεξουμε την easyjet.Ομως οταν συμπληρωνουμε την αιτηση για να βαλουμε τα στοιχεια της καρτας χρειαζεται ονοματεπωνυμο.
Εγω εχω μια prepaid καρτα(Visa) της τραπεζας κυπρου που δεν εχει ονομα γιατι ειναι ανωνυμη.Γινεται να κλεισω με αυτην η χρειαζεται να βγαλω καποια αλλη?:roll:
Πραγματικα θα ημουν ευγνωμων για οποιαδηποτε βοηθεια..!!

Ευχαριστω εκ των προτερων!
της κύπρου γιατί είναι ανώνυμη? εγώ που έχω μία της αττικής έχει κανονικά το όνομά μου και μάλιστα οι electron visa είναι και οι μόνες που δεν έχουν εξτρα χρεώσεις στην easyjet;)
 

margas1

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
δεν ξερω απλα δεν εχει ονομα!!!
Μηπως να βγαλω μια καρτα απο Αττικης?
Η δικη σου ειναι προπληρωμενη?
Και αν βγαλω μια καινουρια σε ποσες μερες θα ειναι ετοιμη?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
δεν ξερω απλα δεν εχει ονομα!!!
Μηπως να βγαλω μια καρτα απο Αττικης?
Η δικη σου ειναι προπληρωμενη?
Και αν βγαλω μια καινουρια σε ποσες μερες θα ειναι ετοιμη?
για προπληρωμένη μιλάμε πάντα οι πιο γνωστες είναι αυτές οι δύο (αττικής και κύπρου) όσα λέφτα έχεις μέσα τόσα μπορείς να φάς... η attica κάνει περίπου μία βδομάδα μα δεν παίρνω και όρκο, συμφέρει πάρα πολύ για την συγκεκριμένη εταιρεία..
 

margas1

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Χμμμ 10 μερες ειναι παρα πολλες.Αν ειναι θα ρωτησω σε καποιο καταστημα της τραπεζας Αττικης...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
δοκιμασες να βαλεις στο ονοματεπωνυμο τα στοιχεια του κατοχου του λογαριασμου....αυτο λεει στη σελιδα της καρτας κυπρου να κανεις αν εχεις βγαλει ανωνυμη καρτα!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
"Για τις κάρτες που είναι ανώνυμες και χρησιμοποιούνται για συναλλαγές στο internet, όπου τυχόν ζητείται ονοματεπώνυμο κατόχου, συστήνουμε να καταχωρείτε τα κανονικά σας στοιχεία"

απο τη σελιδα της τραπεζας κυπρου
 

margas1

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
"Για τις κάρτες που είναι ανώνυμες και χρησιμοποιούνται για συναλλαγές στο internet, όπου τυχόν ζητείται ονοματεπώνυμο κατόχου, συστήνουμε να καταχωρείτε τα κανονικά σας στοιχεία"

απο τη σελιδα της τραπεζας κυπρου
Οκ ευχαριστω πολυ φιλε μου!8α το δοκιμασω και θα σας πω.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Εγώ με στην προπληρωμένη της Eurobank βάζω απλά το ονοματεπώνυμό μου παρότι δεν το γράφει πάνω. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Και η δικια μου προπληρωμένη δεν έχει όνομα πάνω (eurobank) και κλείνω τα πάντα με αυτή (αεροπορικά, ξενοδοχεία) και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Στα πεδία αυτα βαζώ τα κανονικά μου στοιχεία όπως ανέφεραν και τα παιδιά απο πάνω.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
μονο εγω εχω παραμεινει σε αυτη τη χωρα χωρις καρτα τελικα......?!!!!?

και γιατι με λενε ολοι φιλο....? ειμαι φιλη!
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
μονο εγω εχω παραμεινει σε αυτη τη χωρα χωρις καρτα τελικα......?!!!!?

και γιατι με λενε ολοι φιλο....? ειμαι φιλη!
καλυτερα που δεν εχεις καρτες. παντως εγω εχω μια για ταξιδια ,ξενοδοχεια καρτα με χαμηλο πιστωτικο οριο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.560
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom