Erasmus - Το καλύτερο ταξίδι ever!!!

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
και εγω πεταω αυριο για Brno!!! :clap::clap::clap::clap::clap:
A εγώ δεν πάω απ' ευθείας, έκανα μια στάση Κωνσταντινούπολη σήμερα με πληρωμένη διαμονή από την Turkish... :cool:

Καλό σας ταξίδι! Να περάσετε τέλεια!!




Εσύ ειδικά στείλε μας κανά νέο από Warszawa;)
Ευχαριστώ πολύ!! Εννοείται, ό,τι θέλετε! Σκεφτόμουν να γράφω κάτι σαν ημερολόγιο (κάτι αναμέσα σε ταξιδιωτική ιστορία και τη στήλη "Έλληνες του εξωτερικού") αλλά λέω να μη το ξεκινήσω (στο φόρουμ τουλάχιστον) γιατί φοβάμαι ότι θα το αφήσω λόγω χρόνου :bleh:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ευχαριστώ πολύ!! Εννοείται, ό,τι θέλετε! Σκεφτόμουν να γράφω κάτι σαν ημερολόγιο (κάτι αναμέσα σε ταξιδιωτική ιστορία και τη στήλη "Έλληνες του εξωτερικού") αλλά λέω να μη το ξεκινήσω (στο φόρουμ τουλάχιστον) γιατί φοβάμαι ότι θα το αφήσω λόγω χρόνου :bleh:
Καλά το "λόγω χρόνου" το καταλαβαίνω:D
Αλλά αν έχεις όρεξη κάντο, κι ας γράφεις όοοοποτε θες! Θα μαθαίνουμε έτσι κανά φρέσκο νέο από τ'αγαπημένα μας μέρη;)
Άντε καλή αρχή (και πολλά καλά ταξίδια):D
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Καλά το "λόγω χρόνου" το καταλαβαίνω:D
Αλλά αν έχεις όρεξη κάντο, κι ας γράφεις όοοοποτε θες! Θα μαθαίνουμε έτσι κανά φρέσκο νέο από τ'αγαπημένα μας μέρη;)
Άντε καλή αρχή (και πολλά καλά ταξίδια):D
Λες να το ξεκινήσω σαν ταξιδιωτική ιστορία που θα είναι σε εξέλιξη 4 μήνες; Θα ρωτήσω κανέναν moderator και θα δω!
 

aris sk

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σας παιδιά! ενδιαφέρομαι να πάω για erasmus στην Ιταλία και πιο συγκεκριμένα Τορίνο σε ένα χρόνο από τώρα. Έχω ήδη αρχίσει εδώ και 6 μήνες ιταλικά. Έχει κάποιος προσωπικές εμπειρίες από κει ή από φίλους? θα με βοηθούσατε πολύ
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.619
Likes
9.949
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
γεια σας παιδιά! ενδιαφέρομαι να πάω για erasmus στην Ιταλία και πιο συγκεκριμένα Τορίνο σε ένα χρόνο από τώρα. Έχω ήδη αρχίσει εδώ και 6 μήνες ιταλικά. Έχει κάποιος προσωπικές εμπειρίες από κει ή από φίλους? θα με βοηθούσατε πολύ
Καλα κανεις και εχεις αρχισει Ιταλικα γιατι εκει ειναι μονο στα Ιταλικα .. Εχω φιλους στο Τορινο Ιταλους ομως οχι Ερασμιτες .. Παντως απο τα λεγομενα των Ιταλων,2 ειναι οι καταλληλες πολεις για Ερασμους για Ιταλια .. Μπολονια και Τορινο ;) Και απο προσωπικη εμπειρια η Μπολονια εχει απιστευτο ρυθμο σαν πολη,πολυ ζωντανια και το πανεπιστημιο της ειναι φοβερο επισης .. Οποτε μπες στα site των δυο αντιστοιχων πανεπιστημιων και διαλεξε ποιο εχει τα καλυτερα μαθηματα και πηγαινε :clap::clap:
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
ΚΙΝΔΥΝΕΥΕ ΛΟΓΩ ΛΙΤΟΤΗΤΑΣ

Επώνυμοι ευρωπαίοι έσωσαν το πρόγραμμα Erasmus


Διάσημοι Ευρωπαίοι, από Νομπελίστες μέχρι Ολυμπιονίκες, έδωσαν μάχη για να σώσουν το πρόγραμμα Erasmus και μετά τις πιέσεις που άσκησαν βρέθηκαν οι πόροι για να συνεχιστεί μία από τις πιο επιτυχημένες πρωτοβουλίες της Ευρωπαϊκής Ένωσης, που αφορά τη δια βίου μάθηση και την κινητικότητα των φοιτητών.

....η συνέχεια εδώ
 
Last edited by a moderator:

tasnik

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Γεια σας παιδιά! Ενδιαφέρομαι κι εγώ για ερασμους, αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω σε ποια πόλη... Είμαι μεταξύ κυρίως Βαρκελώνης και Αμβούργου και ίσως Μιλάνου..Για Αμβουργο εχω μαθει καποια πραματα..Για τη Βαρκελωνη ομως λιγα..Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει δίνοντας μου πληροφορίες για κόστος, διασκέδαση,διαμονή κ.λ.π.
Επίσης επειδή ισπανικά δεν ξέρω πιστεύετε ότι θα υπάρξει πρόβλημα με το πανεπιστήμιο?Είμαι πάντως πρόθυμος να κάνω μαθήματα για κάποιους μήνες πριν πάω..
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Γεια σας παιδιά! Ενδιαφέρομαι κι εγώ για ερασμους, αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω σε ποια πόλη... Είμαι μεταξύ κυρίως Βαρκελώνης και Αμβούργου και ίσως Μιλάνου..Για Αμβουργο εχω μαθει καποια πραματα..Για τη Βαρκελωνη ομως λιγα..Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει δίνοντας μου πληροφορίες για κόστος, διασκέδαση,διαμονή κ.λ.π.
Επίσης επειδή ισπανικά δεν ξέρω πιστεύετε ότι θα υπάρξει πρόβλημα με το πανεπιστήμιο?Είμαι πάντως πρόθυμος να κάνω μαθήματα για κάποιους μήνες πριν πάω..
...κάνε καλύτερα καταλανικα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.201
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom