Erasmus - Το καλύτερο ταξίδι ever!!!

stefelp

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία - Μάλγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα!
Γεια σας! Θα παω με το προγραμμα erasmus Ολλανδία στο Eindhoven καποιος απο σας εχει παει? Ή που θα παει τον Σεμπτεμβρη?
 

Koan

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Βιλνους-Καουνας-Βαρσωβία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινίκή Αμερική - αφρική
Εγώ σήμερα έφθασα Ελσίνκι!!! Από αύριο ΕΡΑΣΜΟΥΣ Ταλλιν!! Και ενα μηνα πιο πριν να μάθω τα εσθονικά!!

Ταξιδιωτική ιστορία is coming..
 

gallego

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Suomi
Περιμένουμε Κοαν.Θέλω και εντυπώσεις απο Ελσίνκι,αν μείνεις καθόλου,μιας και απο Ιανουάριο θα είμαι εράσμους Φινλανδία και εννοείται πως θα το επιδιώξω να πεταχτώ και Εσθονία!
 

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ταλίν κ Ελσίνκι είχα δει λίγο πέρσι που κάναμε κρουαζιέρα οικογενειακώς..πολύ ωραίες πόλεις, ειδικά η παλιά πόλη του Ταλίν ήταν τόσο ωραία... καλά να περάσετε, το εράσμους είναι τέλεια εμπειρία!!;-)
 

stefelp

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία - Μάλγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα!
Καλή αρχή παιδιά!!! Φεύγω και εγώ στις 17 για Ολλανδια!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
διπλοποσταρω μεν,αλλα επειδη υπαρχουν 2 θεματα για erasmus το γραφω και εδω ... οποιος ξερει καποιον που εχει παει erasmus Δανια ή εχει παει ο ιδιος ας μου πει γιατι θελω πληροφοριες ...
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
διπλοποσταρω μεν,αλλα επειδη υπαρχουν 2 θεματα για erasmus το γραφω και εδω ... οποιος ξερει καποιον που εχει παει erasmus Δανια ή εχει παει ο ιδιος ας μου πει γιατι θελω πληροφοριες ...

Όχι άλλο κάρβουνο, σου απάντησα στο άλλο :bleh:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Erasmus στην Πολωνία..οι καλύτεροι 6 μήνες της ζωής μου..
Πλέον, αναζητώ ευκαιρίες για να ταξιδεύω όσο συχνότερα μπορώ..
Βρήκα λοιπόν το παρακάτω blog εξαιρετικά χρήσιμο. Ελληνική οργάνωση, δραστηριοποιήτε κυρίως σε εβδομαδιαία προγράμματα αναταλλαγής και κατάρτισης σε χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης...Συνήθως καλύπτονται το 70% των αεροπορικών εισητηρίων!!! ρίξτε μια ματιά..

http://youthfullyyoursgr.wordpress.com/

Ευχαριστούμε αλλά μία φορά ποστάρισμα αρκεί, ας μη γεμίσουμε όλα τα θέματα με το ίδιο ποστ :xmas_rolleyes:
 

hliannach

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
ΕΡΑΣΜΟΥΣ!

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!! ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΚΑΝΑΝΕ ΝΑ ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΖΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ! ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ!! ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΟΙ!
ΑΡΧΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑ.. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΕΞΗΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ.. ΠΑΡΙΣΙ (ΟΠΟΥ ΖΕΙ ΜΟΝΙΜΑ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ-ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ) , ΙΣΠΑΝΙΑ( ΟΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑ ΔΙΠΛΩΜΑ ΚΑΙ ΕΛΒΕΤΙΑ(LAUSANNE)!!

ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΚΜΥΣΤΗΡΕΥΤΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΑΦΗΝΩ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΣΥΓΚΡΑΤΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ ΟΜΟΛΟΓΩ..!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ !!! :)
 

mformania

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος Ξέρει ??
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Γεια σε όλους!!!! εγώ είμαι πρωτοετής και βασική μου επιδίωξη είναι το εράσμους -θέλω να πιστεύω ότι η εξεταστική που ακολουθεί δν θα μου σταθεί εμπόδιο -.... και τωρα οι ερωτήσεις .... ισχύει οτι πρέπει το πλύ να χρωσάω ένα μάθημα απο το πρωτο εξάμηνο? τί επίπεδο χρειάζεται στην ξένη γλώσσα? και τέλος παίρνουν όλους τους φοιτητές?... ξέρω ότι ρωτάω πολλά αλλά μιας και γίνεται συζήτηση είπα να το εκμεταλλευτώ :oscar:
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Γεια σε όλους!!!! εγώ είμαι πρωτοετής και βασική μου επιδίωξη είναι το εράσμους -θέλω να πιστεύω ότι η εξεταστική που ακολουθεί δν θα μου σταθεί εμπόδιο -.... και τωρα οι ερωτήσεις .... ισχύει οτι πρέπει το πλύ να χρωσάω ένα μάθημα απο το πρωτο εξάμηνο? τί επίπεδο χρειάζεται στην ξένη γλώσσα? και τέλος παίρνουν όλους τους φοιτητές?... ξέρω ότι ρωτάω πολλά αλλά μιας και γίνεται συζήτηση είπα να το εκμεταλλευτώ :oscar:
Εχει να κανει με το πανεπιστημιο που σπουδαζεις και με τον υπευθυνο καθηγητη. Δεν ισχυει οτι πρεπει να χρωστας ενα μαθημα, ουτε χρειαζεται καποιο επιπεδο στην ξενη γλωσα. Αν επιλεξεις ενα πανεπιστημιο που δεν το χει επιλεξει ο αλλος, λογικα θα σε παρουν, εκτως αν δε θελει ο υπευθυνος καθηγητης να σε στειλει , για οποιοδηποτε λογο. Τωρα αν το εχουν επιλεξει και αλλοι ομως, η προτιμηση θα γινει με βαση τα μαθηματα που χρωστας , το ετος , το επιπεδο της γλωσας κλπ. Για συγκεκριμενες πληροφοριες , και αν ενδιαφερεσαι σοβαρα ρωτα στη σχολη σου, λογικα το πανεπιστημιο σου θα εχει και πληροφοριες στο ιντερνετ....
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Εχει να κανει με το πανεπιστημιο που σπουδαζεις και με τον υπευθυνο καθηγητη. Δεν ισχυει οτι πρεπει να χρωστας ενα μαθημα, ουτε χρειαζεται καποιο επιπεδο στην ξενη γλωσα. Αν επιλεξεις ενα πανεπιστημιο που δεν το χει επιλεξει ο αλλος, λογικα θα σε παρουν, εκτως αν δε θελει ο υπευθυνος καθηγητης να σε στειλει , για οποιοδηποτε λογο. Τωρα αν το εχουν επιλεξει και αλλοι ομως, η προτιμηση θα γινει με βαση τα μαθηματα που χρωστας , το ετος , το επιπεδο της γλωσας κλπ. Για συγκεκριμενες πληροφοριες , και αν ενδιαφερεσαι σοβαρα ρωτα στη σχολη σου, λογικα το πανεπιστημιο σου θα εχει και πληροφοριες στο ιντερνετ....
Μία μόνο ένσταση για τη γνώση της ξένης γλώσσας...αν δεν είναι το επίπεδο επαρκές ώστε να μπορεί να παρακολουθεί κάποιος τα μαθήματα ενδεχομένως να δημιουργηθούν προβλήματα. Δε θα μπορεί να περάσει τις εξετάσεις και ίσως (λέω ίσως γιατί δεν ξέρω τι ισχύει σε κάθε σχολή) να ζητηθεί πίσω η υποτροφία..

Για όλα τα παραπάνω πρέπει κάποιος να απευθύνεται όντως στη σχολή του γιατί υπάρχουν διαφορές από πανεπιστήμιο σε πανεπιστήμιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.880
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom