Extreme καταστασεις που εχουμε βιωσει σε ταξιδια με τα τεκνα μας.

Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Εντάξει παιδιά αν ήταν να διαλέξω από τις τελευταίες ιστορίες θα προτιμήσω να ανακοινώνει η ανεψιά μου ότι έκανα τσίσα σε κατάμεστη αίθουσα.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Εντάξει παιδιά αν ήταν να διαλέξω από τις τελευταίες ιστορίες θα προτιμήσω να ανακοινώνει η ανεψιά μου ότι έκανα τσίσα σε κατάμεστη αίθουσα.
Η ακράτεια δε θεραπεύεται αλλά αντιμετωπίζεται.
Πάνα βρακάκι για να αποφύγεις τη λιμνούλα:haha:
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
:lol::lol::lol:
Μια περίπτωση όπου θα μπορούσε να γίνει μπέρδεμα για το αν το "σε κατάμεστη αίθουσα" αναφερόταν στο ρήμα "έκανα" ή στο ρήμα "ανακοινώνει" :lol::haha:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Μονο περίεργα εχω να θυμαμαι

1)
Εμεις εχουμε ρεκόρ ταλαιπωρίας σε εμέτους με ιχ με την μικρή σε ηλικία ??? 3ετών!!!!
11 στασεις στο δρόμο στο σύνολο διαδρομή Ξυλόκαστρο -Λευκάδα

Τελικά το πρόβλημα αντιμετωπίστηκε κατάλληλα μεγαλώνοντας η μικρή δεν σταματαγε να κανει σε καθε διαδρομή μας , τελικά αλλάξαμε αυτοκινητο !!!!!!

2) επιστροφή με αεροπλάνο απο Κερκυρα
σε όλη σχεδόν την διαδρομή να εχουμε τρελες αναταράξεις (ουτε καραμέλες δεν εβγαλαν ) και η μικρή να γελαει και να ρωτάει συνεχώς '' μπαμπα τωρα πέφτουμε ..πέφτουμε ''
Και μια κυριά απο δίπλα να πίνει τα υπογλώσσια 2-2 !!! με αυτα που άκουγε

3) η μι΄κρή ξαναχτυπά σε πτηση Θεσσαλινίκη -αθηνα
Με καθε στροφή του αεροπλάνου και επειδή ειχε κατσει σε παράθυρο έλεγε ''ωχ πέφτουμε ...πέφτουμε ....
και ενας κύριος απο το δίπλα κάθισμα να λεει με τρεμάμενη φωνή στην γυναίκα μου ''Σας παρακάλω κυρία μου πειτε στην μικρή να μην λεει συνεχεια οτι πέφτουμε '' και δεν εχω πιει και το χαπι της πίεσης !!!!!!!!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.489
Likes
7.991
Μονο περίεργα εχω να θυμαμαι

1)
Εμεις εχουμε ρεκόρ ταλαιπωρίας σε εμέτους με ιχ με την μικρή σε ηλικία ??? 3ετών!!!!
11 στασεις στο δρόμο στο σύνολο διαδρομή Ξυλόκαστρο -Λευκάδα

Τελικά το πρόβλημα αντιμετωπίστηκε κατάλληλα μεγαλώνοντας η μικρή δεν σταματαγε να κανει σε καθε διαδρομή μας , τελικά αλλάξαμε αυτοκινητο !!!!!!

2) επιστροφή με αεροπλάνο απο Κερκυρα
σε όλη σχεδόν την διαδρομή να εχουμε τρελες αναταράξεις (ουτε καραμέλες δεν εβγαλαν ) και η μικρή να γελαει και να ρωτάει συνεχώς '' μπαμπα τωρα πέφτουμε ..πέφτουμε ''
Και μια κυριά απο δίπλα να πίνει τα υπογλώσσια 2-2 !!! με αυτα που άκουγε

3) η μι΄κρή ξαναχτυπά σε πτηση Θεσσαλινίκη -αθηνα
Με καθε στροφή του αεροπλάνου και επειδή ειχε κατσει σε παράθυρο έλεγε ''ωχ πέφτουμε ...πέφτουμε ....
και ενας κύριος απο το δίπλα κάθισμα να λεει με τρεμάμενη φωνή στην γυναίκα μου ''Σας παρακάλω κυρία μου πειτε στην μικρή να μην λεει συνεχεια οτι πέφτουμε '' και δεν εχω πιει και το χαπι της πίεσης !!!!!!!!!

Πάλι καλά που η δικιά μας (στην ίδια ηλικία) στις αναταράξεις φώναζε: "ΠΑ-ΛΙ, ΠΑ-ΛΙ! Οδηγέ ξανακάντο!!!"...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ευτυχως που βγηκαν ζωντανα τα τεκνα σας και δεν τα επνιξε σαν κουνελια κανενας φοβικος εκει μεσα!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ευτυχως που βγηκαν ζωντανα τα τεκνα σας και δεν τα επνιξε σαν κουνελια κανενας φοβικος εκει μεσα!

ελα ντε !!!!!!!!!!!
πλάκα ειχε πάντως και τις 2 φορές ,σκεψου οτι δεν ακουγόταν κιχ και ειχαμε την Μικρή να λεει δυνατά τα δικά της , και εμεις να μην μπορουμε να κρυψουμε τα γελια μας :haha::haha:
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Μονο περίεργα εχω να θυμαμαι

1)
Εμεις εχουμε ρεκόρ ταλαιπωρίας σε εμέτους με ιχ με την μικρή σε ηλικία ??? 3ετών!!!!
11 στασεις στο δρόμο στο σύνολο διαδρομή Ξυλόκαστρο -Λευκάδα

Τελικά το πρόβλημα αντιμετωπίστηκε κατάλληλα μεγαλώνοντας η μικρή δεν σταματαγε να κανει σε καθε διαδρομή μας , τελικά αλλάξαμε αυτοκινητο !!!!!!

2) επιστροφή με αεροπλάνο απο Κερκυρα
σε όλη σχεδόν την διαδρομή να εχουμε τρελες αναταράξεις (ουτε καραμέλες δεν εβγαλαν ) και η μικρή να γελαει και να ρωτάει συνεχώς '' μπαμπα τωρα πέφτουμε ..πέφτουμε ''
Και μια κυριά απο δίπλα να πίνει τα υπογλώσσια 2-2 !!! με αυτα που άκουγε

3) η μι΄κρή ξαναχτυπά σε πτηση Θεσσαλινίκη -αθηνα
Με καθε στροφή του αεροπλάνου και επειδή ειχε κατσει σε παράθυρο έλεγε ''ωχ πέφτουμε ...πέφτουμε ....
και ενας κύριος απο το δίπλα κάθισμα να λεει με τρεμάμενη φωνή στην γυναίκα μου ''Σας παρακάλω κυρία μου πειτε στην μικρή να μην λεει συνεχεια οτι πέφτουμε '' και δεν εχω πιει και το χαπι της πίεσης !!!!!!!!!
Το 2 και το 3 είναι όλα τα λεφτά!!!:p
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μ

2) επιστροφή με αεροπλάνο απο Κερκυρα
σε όλη σχεδόν την διαδρομή να εχουμε τρελες αναταράξεις (ουτε καραμέλες δεν εβγαλαν ) και η μικρή να γελαει και να ρωτάει συνεχώς '' μπαμπα τωρα πέφτουμε ..πέφτουμε ''
Και μια κυριά απο δίπλα να πίνει τα υπογλώσσια 2-2 !!! με αυτα που άκουγε

3) η μι΄κρή ξαναχτυπά σε πτηση Θεσσαλινίκη -αθηνα
Με καθε στροφή του αεροπλάνου και επειδή ειχε κατσει σε παράθυρο έλεγε ''ωχ πέφτουμε ...πέφτουμε ....
και ενας κύριος απο το δίπλα κάθισμα να λεει με τρεμάμενη φωνή στην γυναίκα μου ''Σας παρακάλω κυρία μου πειτε στην μικρή να μην λεει συνεχεια οτι πέφτουμε '' και δεν εχω πιει και το χαπι της πίεσης !!!!!!!!!
:haha::haha::haha::haha::haha: φοβερή η μικρή!
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
Πω πω, παιρνετε τα παιδια μαζι σε τοσο μεγαλα ταξιδια ε; (πχ Ινδονησια;;;!!!!) Ειναι αναγκαστικη επιλογη (δεν εχετε να τα αφησετε ή σας αρεσει να πηγαινετε παντου μαζι;) Να φανταστω οτι εχετε πιο χαλαρους ρυθμους με τα μικρα μαζι...
 

stamos1972

Member
Μηνύματα
52
Likes
25
Εμείς γενικά έχουμε ιστορίες όπου … χανόμαστε (Μήπως φταίει που είμαστε και οι δύο δίδυμοι ;) !!!
Στο Τρεβίζο (πήγαμε απογευματινή εκδρομούλα από την Βενετία), αφήνουμε το αυτοκίνητο σε υπαίθριο δημοτικό πάρκινγκ, και φεύγουμε να εξερευνήσουμε την πόλη με τον μικρό στο καρότσι (ηλικία 3 παρά κάτι, όντως κάτι έχει η ηλικία των τριών!).
Όσο και εάν φαίνεται παράξενο καταφέραμε και χάσαμε το σημείο που είχαμε παρκάρει!!! :shock:
Ανεβαίναμε και κατεβαίναμε το ποτάμι πάνω κάτω για περίπου 2 ώρες !!
Ο μικρός να κοιμάται συνεχώς και εμείς να πηγαίνουμε το καρότσι στις δυο ρόδες για να είναι ξαπλωτός!!
Όλες αυτές οι περιπέτειες βέβαια μετά (όταν έχουν αίσιο τέλος, :clap: μας κάνουν και γελάμε και είναι αυτές που προσθέτουν χρώμα και ιδιαίτερες αναμνήσεις!!) :roll:
 
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ

Όλες αυτές οι περιπέτειες βέβαια μετά (όταν έχουν αίσιο τέλος, :clap: μας κάνουν και γελάμε και είναι αυτές που προσθέτουν χρώμα και ιδιαίτερες αναμνήσεις!!) :roll:[/quote]
Συμφωνώ απολύτως!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.472
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom