FOTEINI D

FOTEINI D

Member
Μηνύματα
5
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
ΜΠΕΡΓΚΑΜΟ ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Χαίρεται , είμαι η Φωτεινή από τον Πειραιά , αλλά ζω και εργάζομαι τα τελευταία 7 χρόνια στην Κεφαλλονιά.
Είμαι λογίστρια σε μια ναυτική εταιρεία που ουσιαστικά ενώνει την Κεφαλλονιά με τα υπόλοιπα νησιά του Ιονίου. Για αυτό το λόγο ταξιδεύω κυρίως από το φθινόπωρο έως και την άνοιξη , με προορισμούς εκτός Ελλάδος.

Τα ταξίδια για μένα είναι πλούτος και όσο παράξενο και να διαβάζεται είναι αυτά που με κάνουν να νιώθω πολύ περήφανη στην έως τώρα πορεία μου. Ξεκίνησα να ταξιδεύω το 2007 , μια χρονιά πραγματικά δύσκολη για μένα και η ανάγκη μου για φυγή ήταν κάτι παραπάνω από μεγάλη.

Είμαι solo traveller , έτσι ξεκίνησα και έτσι αγάπησα να είμαι , εκτός βέβαια από τους μακρινούς προορισμούς .
κατά χρονική σειρά είχα την τύχη να βρεθώ , δίχως όμως να αφήνω τίποτε στην τύχη του ... Μόναχο , Βιέννη , Σάλτσμπουργκ, Ινσμπουργκ, Βουδαπέστη , Πράγα ,Μπρατισβάλα, Μάλτα, Τυνησία, Μιλάνο , Λίμνες Κόμο, Σανγκάι , Πεκίνο , Νέα Υόρκη , Οττάβα , Κεμπέκ , Τορόντο , Βαρκελώνη, Λονδίνο, Ρώμη, Βενετία , Κάιρο , Αλεξάνδρεια, Φραγκφούρτη και το τελευταίο μου ταξίδι , τον Σεπτέμβρη που μας πέρασε στο Βερολίνο.

Βέβαια , το ταξίδι που δεν θα ξεχάσω ποτέ , με βάση την δική μου ιδιοσυγκρασία , ήταν αυτό στην Νέα Υόρκη, θεωρώ ότι όποιος δεν έχει πατήσει το πόδι του εκεί δεν μπορεί να κατανοήσει ... Είναι η μητρόπολη όλων των μητροπόλεων...

¨όπως , διαβάζετε μου αρέσουν οι πόλεις και ο πολιτισμός που έχει δημιουργηθεί σε αυτές , δεν κρύβω ότι είμαι ανθρωποκεντρική ...

Καλώς σας βρήκα , λοιπόν!!;)
 

Travelgirl96

Member
Μηνύματα
76
Likes
90
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Βόρειο σέλας
:welcome2: Και ακόμα περισσότερα ταξίδια ( έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό!!!!!!! Μπράβο σου!!!!!)
 

FOTEINI D

Member
Μηνύματα
5
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
ΜΠΕΡΓΚΑΜΟ ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
:welcome2: Και ακόμα περισσότερα ταξίδια ( έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό!!!!!!! Μπράβο σου!!!!!)
:welcome2: Και ακόμα περισσότερα ταξίδια ( έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό!!!!!!! Μπράβο σου!!!!!)
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Χρειάζεται αρκετός προγραμματισμός , συνήθως ασχολούμαι περίπου έναν μήνα για να οργανώσω το ταξίδι !!! Άλλωστε από εκείνη τη στιγμή της απόφασης είναι και η αρχή του ταξιδιού!!

Καλώς όρισες fellow solo traveller!
Καλώς σας βρήκα !!!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.288
Μηνύματα
886.754
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom