Giorgio... is looking for a Travel Mate...

Μηνύματα
9
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Σελήνη
Καλησπέρα


Είμαι ο Γιώργος και είμαι 27.


Το μικρόβιο των ταξιδίων το έχω κολλήσει από τους γονείς μου από όταν ήμουν 10 χρονών.


Από τότε μέχρι και σήμερα είναι μία μόνο η χρονιά που δεν πέρασα τα σύνορα της Ελλάδας και αυτό εξαναγκαστικά λόγο στρατού..


Ο ταξιδιωτικός μου χάρτης απαριθμεί 32 χώρες, 31 εκ των οποίων στα “στενά” σύνορα της Ευρώπης και της νοτιοανατολικής μεσογείου, και με μοναδική “μακρινή” εξαίρεση την πλανεύτρα μάγισσα Ταϊλάνδη.


Απεχθάνομαι τα οργανωμένα ταξίδια με γκρούπ, τα ταξίδια με φιλικά ζευγάρια, όπως επίσης και τις παρέες με ζυγό αριθμό συμμετεχόντων (δεν υπάρχει πλειοψηφία...) Ιδανικό σχήμα θεωρώ τα 2 – 3 άτομα.


Εδώ και ένα χρόνο μένω στη Βαυαρία λόγω δουλειάς και τις ημέρες της άδειας μου προσπαθώ να εκμεταλλεύομαι το απίστευτο από πλευράς προσφορών last minute αεροδρόμιο του Μονάχου για εξορμήσεις μαγικές σε μέρη που θα είναι δυσκολότερο να επισκεφτώ όταν θα επιστρέψω στην Ελλάδα. (από πλευράς τιμών, απευθείας πτήσεων, συχνότητας δρομολογίων.. )


'Ένα τέτοιο ευχάριστο πρόβλημα έχω και αυτή τη περίοδο...


Τη στιγμή που γράφω αυτές τις γραμμές, είναι Κυριακή βράδυ και η 15ήμερη άδεια μου ξεκινάει το ερχόμενο Σάββατο.... Όπως καταλαβαίνετε προορισμός και παρέα δεν έχουν βρεθεί ακόμα και εδώ είναι που θα ζητήσω την πολύτιμη βοήθεια των μελών του forum.


Αν υπάρχει κάποιος που να έχει το ίδιο πρόβλημα τις ίδιες ημερομηνίες ας επικοινωνήσει να συζητήσουμε μια κοινά αποδεκτή λύση.


Αν πάλι δεν βρεθεί κάποιος συνοδοιπόρος, δεκτές όλες οι προτάσεις με γνώμονα το που μπορεί να περάσει κάποιος καλά ταξιδεύοντας μόνος του..


Η αλήθεια είναι πως είναι λίγο τελευταία στιγμή... και πως μάλλον θα καταλήξω σαν την προηγούμενη φορά με μια βαλίτσα στο αεροδρόμιο χωρίς προεπιλεγμένο προορισμό, να παίρνω το πρώτο διαθέσιμο αεροπλάνο..


Αν υπάρχει κάποιος να βοηθήσει υπόσχομαι να κεράσω το πρώτο γεύμα..
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Καλώς ήρθες στο travelstories Γιώργο.

Επειδή μάλλον θα είναι λίγο δύσκολο να βρεις συνταξιδιώτη εδώ μέσα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα, καλύτερα να κοιτάξεις σε sites και message boards που είναι εξειδικευμένα για το σκοπό αυτό. Ρίξε μια ματιά στο θέμα: site για εύρεση συν-ταξιδιωτών που έχουν γραφτεί ήδη αρκετά. Και αν δεν βρεις ούτε και εκεί, τράβα κάπου μόνος σου και βρες παρέα εκεί! Όπως πιθανότατα έχει δει και μόνος σου στα ταξίδια, εύκολα γνωρίζεις κόσμο σε hostels και guesthouses.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Welcome Γιώργο κι από εμένα! Φρέσκο μέλος κι εγώ! Σου εύχομαι να βρείς την παρέα που αποζητάς καθώς και τον προορισμό... Ο,τι κι αν γίνει, εκμεταλεύσου τις ευκαιρίες που σου δίνονται από το Μόναχο και δώσε μας και κανένα tip για το πώς μπορούμε να κλείσουμε κι εμείς από δω. Καλά ταξίδια να 'χεις....:)
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Γιώργο καλώς ήρθες!έχεις κάνει αρκετά ταξιδάκια:),εύχομαι και ...περισσότερα,σιγά σιγά άρχισε να μας μεταφέρεις και εντυπώσεις από τη διαμονή σου στη Βαυαρία...,μας αρέσει να μαθαίνουμε το εξωτερικό μέσα από τη ματιά ανθρώπων που ζούν και εργάζονται έξω...
Εύχομαι και πάλι καλά ταξίδια!
 

htz_markos

Member
Μηνύματα
39
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο-Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κέιπ Τάουν
Γεια σου γιώργο! Εχώ μεγάλη τρέλα με τα ταξίδια και έχω κανει μόλις 5 στο εξωτερικό. Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι είμαι ακόμα 19. Ευχομαι να σου πάνε όλα καλα και να γυρίσεις πίσω στη δουλειά σου γεμάτος όμορφες εικόνες...
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Giorgio, αν και είχα δει νωρίτερα το μήνυμά σου, βρίσκω τώρα λιγο χρόνο να απαντήσω

Καταρχήν καλωσήρθες στην παρέα μας, καλή διαμονή!!!

Κατα δεύτερον, επειδή πρέπει να το πω: μόλις είδα το όνομά σου χαμογέλασα. Το Giorgio μου θύμησε έναν Ιταλό που έκανα φίλο μέσα σε ένα βράδυ στο Βερολίνο. Και σε συνδιασμό με το Βερολίνο που λατρεύω, ταξίδεψα μόνο με το όνομά σου σε πολύ όμορφες αναμνήσεις.
Τέλος, για να έρθω επί του προκειμένου: εύχομαι να βρεις παρέα και να περάσεις υπέροχα!
 
Μηνύματα
9
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Σελήνη
Λοιπόν...


προχθές όπως γύριζα από τη δουλειά, χτυπάει το τηλέφωνο και ήταν ένας παλιός συμμαθητής από το γυμνάσιο...


ο δύσμοιρος είχε κανονίσει να πάει 2 μήνες, Σιγκαπούρη - Φίτζι - Αυστραλία, είχε κλείσει τα εισιτήρια και 2 βδομάδες πριν η παρέα του το ακύρωσε λόγο ανωτέρας βίας...


και επειδή μόνος του δεν ήθελε να πάει, βρήκε το τηλέφωνο μου...


αλλά επειδή εγώ Αυστραλία για 2 μόνο εβδομάδες που διαρκεί η άδεια μου δεν πάω...


προσπαθήσαμε να συμπεριλάβουμε όλες μας τις ανάγκες σε ένα ταξίδι...


εγώ ήθελα να έχει ζέστη
αυτός ήθελε να έχει πολυτέλεια
εγώ ήθελα να κάνω και το μασαζάκι μου
αυτός ήθελε να αγοράσει και τα γκατζετ του
εγώ ήθελα να παίξω και το χαρτάκι μου


και οι δύο θέλουμε να κάνουμε και τα μπάνια μας


οπότε καταλήξαμε να “συμβιβαστούμε” με ένα τουρ Ντουμπάι – Μπανκόνγκ – Χονγκ Κονγκ – Μακάο και κάτι το εξωτικό για ένα τριήμερο εκεί γύρω για να κάνουμε και τα μπάνια μας...


υπάρχει κάποια πρόταση για “ιαματικά λουτρά” στην εκεί περιοχή??


Αύριο βράδυ πετάωωωω
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Χαχαχα καλά να περάσεις και μη ξεχάσεις να τραβήξεις πλούσιο φωτογραφικό υλικό!
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
ωωωωω μιλάμε για σούπερ ταξίδι!!είδες καμιά φορά από κει που δεν το περιμένουμε μας προκύπτει και παρέα και ..ανέλπιστος προορισμός!!να περάσετε καλά,περιμένουμε εντυπώσεις!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Tυχερος εισαι Giorgio-Berlin βρηκες γρηγορα παρεα και σε ενδιαφερον προορισμους.

Καλο ταξιδι...περιμενουμε εντυπωσεις.
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Υπέροχο!!!! Τελικά τα της τελευταίας στιγμής είναι τα καλύτερα! Εύχομαι να περάσετε σούπερ, αν και είναι δεδομένο αυτό!!! Καλό ταξίδι!
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Lucky George!!!!!!!!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.450
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom