Γερμανία Help - Berlin info!

Maria Lamprou

Member
Μηνύματα
41
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
NEW YORK ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ - ΑΝΔΕΙΣ - ΑΜΑΖΟΝΙΟ
Γεια σας, και sorry αν υπάρχει ήδη θέμα στο forum αλλά δεν προλαβαίνω να ψάξω πολύ!!!
Ήθελα να ρωτήσω, με το Βερολίνο ως αφετηρία, ποιες κοντινές εκδρομές θα μου προτείνατε? Έχω δει για Δρέσδη, Potsdam, Hamburg...δεν ξέρω τι αξίζει! Επίσης αν ξέρει κάποιος για Πολωνία που είναι κοντά αν μπορώ να πάω με ταυτότητα μόνο :)
Thank you!!!!!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Το Potsdam είναι πολύ κοντά στο Βερολίνο και μάλιστα μπορείς να πας και με τον προαστιακό.
Η Δρέσδη και το Αμβούργο είναι κάποια χιλιόμετρα.

 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ούτε ταυτότητα χρειάζεσαι. Αν πας με τρένο δεν υπάρχει κανένας έλεγχος.
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Η Δρεσδη απεχει 1,5 με 2 ωρες απο το Βερολινο. Η Δρεσδη ειναι υπεροχη και αξιζει μια εκδρομη μεχρι εκει, πολυ γραφικη πολη με πολλα αξιοθεατα να επισκεπτεις. Η παλια πολη ειναι απο μονη της αξιθεατο. Αν εχεις χρονο παρακολουθησε την λειτουργια στην εκλησια της πολιας πολης, επισης ενα αλλο must ειναι να περασεις με τα ποδια την γεφυρα και να κοιταξεις πισω σου την παλια πολη, αν πας και με καποιον αγαπημενο ειναι το απολυτο ρομαντικο ενσταντανε. Η θεα απο την οπερα της Δρεσδης ειναι επισης μαγευτικη.
Να περασεις καλα και να μας γραψεις τις εντυπωσεις σου οταν επιστρεψεις
 

Maria Lamprou

Member
Μηνύματα
41
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
NEW YORK ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ - ΑΝΔΕΙΣ - ΑΜΑΖΟΝΙΟ
Thank you! Δρέσδη και Potsdam θα πάω σίγουρα, θα σας γράψω εντυπώσεις όταν θα επιστρέψω μετά τις 27/12!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.432
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom