helppppp!!

tub

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη
Ταξίδι-Όνειρο
Φιλανδια
καλημεραρα !
δεν ξερω τι και πως παντως βρεθηκα εδω στο chiang mai ...
αλλιως το περιμενα, αλλιως ειναι!
βεβαια απο εχθες εχω αρχισει και συνηθιζω, ομως πολυ θα ηθελα να βρω και ενα μερος να ηρεμησω τις υπολοιπες ημερες..

λοιπον εδω κατα την δικη μου παντα γνωμη, ειναι σαν μια ατελειοτη τεραστια ομονοια που η μονη διαφορα ειναι οτι εχει παντου μαγαζακια με μασαζ φτινο και φρεσκους πεντανοστιμους χυμους απο τροπικα φρουτα , οπως και φαγητο ετοιμο που δεν εισαι ποτε σιγουρος αν θα το φας η θα το πεταξεις μολις το δοκιμασεις.

πολλοι ανθρωποι φορανε μασκες για το καυσαεριο , και καλα κανουν αφου εχε ξεπερασει και την ομονοια :(
πηρα χθες ενα μηχανακι για να βρω μια διεξοδο , λιγο ησυχια.. αλλα τιποτα ! παντου το ιδιο!
εχασα ολη την ημερα μου να ψαχνω ενα μερος χωρις πολλα αυτοκινητα , με ησηχια να ηρεμησω και την αλλη μιση εψαχνα τον τροπο να βρω το μερος που μενω,ευτυχως αυτο το δευτερο προβλημα το ελυσα , βρηκα ενα καλυτερο χαρτη και αρχησα να κατατοπιζομαι σιγα σιγα...

λοιπον ψαχνω ενα μερος να παω σε 1-2 μερες να φυγω απο εδω, στο τατ μου ειπαν οτι ειναι ομορφα στο mae rim η στο san kamphaeng .
ξερει καποιος ενα μερος εδω κοντα χωρις τοσα αυτοκινητα , με πολλα δεντρα και αιωρες , το μπαντζετ μου ειναι μεχρι 600 μπαχτ τη βραδια για το δωματιο,
αν δεν βρω κατι , θα μεινω εδω και θα ξεκινησω τις επιδρομες για 3ημερα πεζοποριες κτλ

τελος παντων φανταζομαι οτι στους περισσοτερους θα αρεσει εδω το μερος , ομως προσωπικα ειμαι ενας ανθρωπος που δεν αντεχει την πολη :shock:

παω να πιω κανενα χυμο μανκο και να κανω μασαζ να συνελθω απο το πρωινο ξυπνημα τωρα:rolleyes:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
εχουν δίκιο για το mae rim, μάλλον είναι αυτό που ψάχνεις.
Δοκίμασε και ημερήσιες εκδρομές για Chiang Rai, χρυσό τρίγωνο, φυλές στα σύνορα με Βιρμανία, φάρμα ελεφάντων, φάρμα ορχιδέων κλπ...
Κάνε χάρη στον εαυτό σου και δώσε του λίγο χρόνο για να εγκλιματιστείς.
Το Τσιάνγκ Μαι δεν είναι σίγουρα Ομόνοια!
Αν πάλι δεν μπορείς να το ανεχτείς, πηγαινε Τσιανγκ Ραι και απο εκεί υπάρχει πλοιάριο για Κίνα. Διάρκεια μία ημέρα. Περνάει απο Βιρμανία και Λάος , αλλά δεν χρειάζεσαι βίζα, για αυτές παρά μόνο για Κίνα. Ρώτα τοπικό πρακτορείο.
Καλά να περνάς.
*υπάρχουν πανέμορφα πάρκα που μπορείς να πας να κάνεις πικ νικ δίπλα απο την πόλη. Μάλλον σε ενοχλεί που είσαι μόνη σου. Προσπάθησε να βρεις παρέα. Θα είναι καλύτερα για σένα.
Trekking & walking tour, tea tour, forest&jungle tour, bus tour, boat to Thailand, hotel in Jinghong, in Xishuangbanna, Yunnan, South China
 

tub

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη
Ταξίδι-Όνειρο
Φιλανδια
συγγνώμη για τα greeklish αλλα εδώ δεν έχει ελληνικά..
η αλήθεια είναι ότι άρχισα να συνηθίζω , έχει πολλά όμορφα πράγματα εδώ αλλα αυτή η φασαρία από τα αυτοκίνητα δεν παλεύετε τόσο εύκολα..

το σίγουρο είναι ότι δεν με πειράζει που είμαι μονη μου γιατί αυτό είναι που λατρεύω στις διακοπές πάντα, εξάλλου πάντα βρίσκεται κάποιος αν θέλω να πω μια κουβέντα

απλά είμαι από τους ανθρώπους που πάνε για βόλτα στο κέντρο μια φορα το χρόνο και μετά έχουν πονοκέφαλο 1 εβδομάδα.. σίγουρα δεν είμαστε πολλοί αλλα τι να κάνουμε , ο καθένας έχει τις ευαισθησίες του.

αύριο λέω να πάω πεζοπορία για 3 ημερες στο mae rim καταρράκτες ελέφαντες κτλ

και ας κρατήσω εδώ για βάση το guest house όπου θα επιστρέφω μετά από κάθε εξόρμηση

ένταξη το ομολογώ ήταν το πρώτο σοκ.. νομίζω ότι θα περάσω όμορφα
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
kalo kouragio
ειναι με σπαστα ελληνικα τυπου ολι ρεν ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.290
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom