Hotel barcelona.

koutsouni

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ έμεινα πριν ένα χρόνο περίπου σε αυτο:
Booking.com: AC Hotel Som by Marriott, Hospitalet de Llobregat, Ισπανία - 167 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
και έμεινα πολύ ευχαριστημένη! Έχει δίπλα στάση μετρο και λεωφορείου (το λεωφορείο πάει και απευθείας στο αεροδρόμιο)..
Μου αρέσει πάααααρα πολύ!!Είναι όντως όπως δείχνει?
 

koutsouni

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Την πρώτη φορα έμεινα στο hotel Lloret Ramblas , τη δεύτερη δε θυμάμαι το όνομα!! Το πρώτο το διαλεξαμε γιατι ειναι κεντρικό και οικονομικό...αν θες το site τους :Hotel Barcelona Ramblas - Official Website Hotel Lloret Ramblas δεν ειναι τίποτα το σπουδαίο αλλα αν θέλεις να είσαι όλη μέρα έξω και να πηγαίνεις μόνο για ένα μπάνιο και ύπνο ειναι οκ! Μπορείς να ζητήσεις ανακαινισμένο δωμάτιο που θα ειναι καλύτερο απο τα πιο παλια...

Sent from my iPad using Travel Stories
Φίλη μου σε ευχαριστώ πολύ, αλλά θεωρώ πως με τα λεφτά που θέλουμε να δώσουμε μπορούμε να βρούμε κάτι καλύτερο.!!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Να σαι καλά γιατί το ακτα μιμικ το είχα βάλει σε αυτά που θα κοιτούσαμε για να κλείσουμε...!!!Ευχαριστώ πάρα πολύ για την προειδοποίηση!
Για του λόγου το αληθές σου βάζω και μια φωτογραφία...Πίσω από την γκρι κουρτίνα είναι το ντουζ και αν παρατηρησεις στο βαθος που κατι διαφανίζει, ε αυτό είναι η πρόσοψη!!! Αν έχουν το Θεό τους όμως σε αυτό το ξενοδοχείο...
 

Attachments

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Εγώ έχω να σου προτείνω αυτό: Oasis Hotel Barcelona - Local rates for the Oasis Hotel on Yeego.com

Κεντρικότατο, στην Barcelonetta (πολύ ωραία και ζωντανή περιοχή) με στάση μετρό στα 100 μέτρα και τη Ramblas κοντά. Kαθαρό, oικονομικό και με πρωινό. Πριν σε πτοήσουν τα 2 αστέρια (σύμφωνα με άλλα sites 3) δες τις αξιολογήσεις και τις φωτό από το tripadvisor: Hotel Oasis (Βαρκελώνη, Ισπανία) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μου αρέσει πάααααρα πολύ!!Είναι όντως όπως δείχνει?
Ναι είναι όπως στις φωτος και καλύτερο! Αυτό που μου άρεσε πολύ ήταν τα τεραστια παραθυρα, στην ουσία όλος ο τοίχος είναι ένα τεραστιο παράθυρο.. Πολύ ωραίο δωματιο και μπάνιο.. Πολύ καλό πρωινό (εμάς ήταν μέσα στη τιμή, βλέπω είναι ακριβό, 15 ευρώ, μόνο αν τρώτε πολύ το πρωί αξίζει)..Το μόνο μείον ήταν ότι δυσκολευτήκαμε να το βρούμε.. Βασικά κατεβήκαμε σε λάθος στάση του λεωφορείου και μετά περπατήσαμε πολύ. Μετά όμως ήταν όλα απλά, βρήκαμε και τη στάση μετρό (ή τρένο, θα σε γελάσω) που ήταν δίπλα αλλά απ'το ξενοδοχείο δε μας είχαν πει ότι υπάρχει.. Μόλις τη βρήκαμε οι μετακινήσεις έγιναν πολύ εύκολες και γρήγορες..
 

koutsouni

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Για του λόγου το αληθές σου βάζω και μια φωτογραφία...Πίσω από την γκρι κουρτίνα είναι το ντουζ και αν παρατηρησεις στο βαθος που κατι διαφανίζει, ε αυτό είναι η πρόσοψη!!! Αν έχουν το Θεό τους όμως σε αυτό το ξενοδοχείο...
Αν έχεις τον θεό σου.Φαίνεται ολοκάθαρα , και η τραγική ειρωνία της υπόθεσης είναι ότι το δωμάτιο φαίνεται πανέμορφο.Μα καλά τι σκεφτόντουσαν?!
 

koutsouni

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ναι είναι όπως στις φωτος και καλύτερο! Αυτό που μου άρεσε πολύ ήταν τα τεραστια παραθυρα, στην ουσία όλος ο τοίχος είναι ένα τεραστιο παράθυρο.. Πολύ ωραίο δωματιο και μπάνιο.. Πολύ καλό πρωινό (εμάς ήταν μέσα στη τιμή, βλέπω είναι ακριβό, 15 ευρώ, μόνο αν τρώτε πολύ το πρωί αξίζει)..Το μόνο μείον ήταν ότι δυσκολευτήκαμε να το βρούμε.. Βασικά κατεβήκαμε σε λάθος στάση του λεωφορείου και μετά περπατήσαμε πολύ. Μετά όμως ήταν όλα απλά, βρήκαμε και τη στάση μετρό (ή τρένο, θα σε γελάσω) που ήταν δίπλα αλλά απ'το ξενοδοχείο δε μας είχαν πει ότι υπάρχει.. Μόλις τη βρήκαμε οι μετακινήσεις έγιναν πολύ εύκολες και γρήγορες..
Νομίζω πως το ερωτεύτηκα και ειδικά αν μου λες οτί όλο το δωμάτιο είναι είναι γεμάτο παράθυρα τρελαίνομαι.Μαρέσει το φώς και γενικά φαίνεται αξιοπρεπέστατο.Όσο για το πρωινό να σου πώ την αλήθεια δεν με πειράζει ,ούτως ή άλλως δεν τρώω και πολύ και από την άλλη θα προτιμούσα να δοκιμάσω απέξω κάθε μέρα κάτι διαφορετικό!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Νομίζω πως το ερωτεύτηκα και ειδικά αν μου λες οτί όλο το δωμάτιο είναι είναι γεμάτο παράθυρα τρελαίνομαι.Μαρέσει το φώς και γενικά φαίνεται αξιοπρεπέστατο.Όσο για το πρωινό να σου πώ την αλήθεια δεν με πειράζει ,ούτως ή άλλως δεν τρώω και πολύ και από την άλλη θα προτιμούσα να δοκιμάσω απέξω κάθε μέρα κάτι διαφορετικό!
Αν δε σε πειράζει που είναι λίγο παραέξω είναι πολύ καλή επιλογή! Η περιοχή εκεί είναι αδιάφορη (κοντά σε μία λεωφόρο και ένα mall) αλλά ασφαλής. Το δωμάτιο δεν είναι απλά αξιοπρεπές είναι όμορφο και μοντέρνο με άνετο κρεβάτι και μεγάλο μπάνιο. Στο δωμάτιο έχεις και δωρεάν mini bar που ανανεώνουν καθημερινά με αναψυκτικά, χυμούς, νερο.. Αν ξαναπάω Βαρκελώνη πιστεύω εκεί θα μείνω πάλι, είναι πολύ καλό ξενοδοχείο, με ανέσεις και λογικές τιμές..

PS είδα τώρα πως στην 6η σελίδα του θέματος αυτού ρώταγα για αυτό το ξενοδοχείο και ο panpan mου έδωσε χρήσιμες συμβουλές. Τότε το ξενοδοχείο ήταν 3ων αστέρων και μου είχε κάνει εντύπωση γιατί σε όλα του άξιζε για 4ων, και πλεον βλεπω στο booking είναι 4ων. Δίναμε 85/βραδιά με πρωινό. Το Τ10 για τις μετακινήσεις απαραίτητο! Το λεωφορίο μία φορά το πήραμε που δε ξέραμε για το τρένο-μετρό. Μετά μόνο μετρό και σε 15 λεπτά ήμασταν κέντρο! Επίσης με λεωφορείο από-προς το αεροδρόμιο σε μισή ώρα περίπου. Αν επιλέξεις αυτό πες μου και ότι άλλο θυμάμαι θα σου στείλω.. Αν γίνεται διαλέξτε δωμάτιο σχετικά ψηλά, είναι ωραία το βράδυ να βλεπεις έξω απ'το τεραστιο παραθυρο..
 

koutsouni

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αν δε σε πειράζει που είναι λίγο παραέξω είναι πολύ καλή επιλογή! Η περιοχή εκεί είναι αδιάφορη (κοντά σε μία λεωφόρο και ένα mall) αλλά ασφαλής. Το δωμάτιο δεν είναι απλά αξιοπρεπές είναι όμορφο και μοντέρνο με άνετο κρεβάτι και μεγάλο μπάνιο. Στο δωμάτιο έχεις και δωρεάν mini bar που ανανεώνουν καθημερινά με αναψυκτικά, χυμούς, νερο.. Αν ξαναπάω Βαρκελώνη πιστεύω εκεί θα μείνω πάλι, είναι πολύ καλό ξενοδοχείο, με ανέσεις και λογικές τιμές..

PS είδα τώρα πως στην 6η σελίδα του θέματος αυτού ρώταγα για αυτό το ξενοδοχείο και ο panpan mου έδωσε χρήσιμες συμβουλές. Τότε το ξενοδοχείο ήταν 3ων αστέρων και μου είχε κάνει εντύπωση γιατί σε όλα του άξιζε για 4ων, και πλεον βλεπω στο booking είναι 4ων. Δίναμε 85/βραδιά με πρωινό. Το Τ10 για τις μετακινήσεις απαραίτητο! Το λεωφορίο μία φορά το πήραμε που δε ξέραμε για το τρένο-μετρό. Μετά μόνο μετρό και σε 15 λεπτά ήμασταν κέντρο! Επίσης με λεωφορείο από-προς το αεροδρόμιο σε μισή ώρα περίπου. Αν επιλέξεις αυτό πες μου και ότι άλλο θυμάμαι θα σου στείλω.. Αν γίνεται διαλέξτε δωμάτιο σχετικά ψηλά, είναι ωραία το βράδυ να βλεπεις έξω απ'το τεραστιο παραθυρο..
Eιλικρίνα σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες σου.Σήμερα θα ξεκινήσουμε με το αγόρι μου να κοιτάμε τα ξενοδοχεία αν τελικά καταλήξουμε σε αυτό ότι χρειαστώ θα σε ρωτήσω και πάλι σε ευχαριστώ πάρα πολύ!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Eιλικρίνα σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες σου.Σήμερα θα ξεκινήσουμε με το αγόρι μου να κοιτάμε τα ξενοδοχεία αν τελικά καταλήξουμε σε αυτό ότι χρειαστώ θα σε ρωτήσω και πάλι σε ευχαριστώ πάρα πολύ!
:) παρακαλώ, και μένα οι συμφορουμίτες με βοήθησαν να καταλήξω! Να περάσετε υπέροχα και να μας γράψεις για την εμπειρία! Να πάτε οπωσδήποτε στο μαγικό συντριβάνι, απ΄τα highlight της Βαρκελώνης για μένα..
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
259
Για του λόγου το αληθές σου βάζω και μια φωτογραφία...Πίσω από την γκρι κουρτίνα είναι το ντουζ και αν παρατηρησεις στο βαθος που κατι διαφανίζει, ε αυτό είναι η πρόσοψη!!! Αν έχουν το Θεό τους όμως σε αυτό το ξενοδοχείο...
δηλαδη το ντουζ ειναι μεσα στο δωματιο? και η τουαλετα που ειναι?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.281
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom