Γενικά Jat Airways

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
...δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει το αεροπλάνο χωρίς να έχει έρθει το προηγούμενο.
Οι πτήσεις φεύγουν στην ώρα τους μη λέμε ότι θέλουμε. Δηλαδή αν είχατε αργήσει 2-3 ώρες πιστεύεις ότι θα σας περίμεναν; Φαντάζεσαι τι θα σήμαινε αυτό για το πρόγραμμα της υπόλοιπης μέρας;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά μάλλον δεν θα το ρισκάρω να κλείσω με την Air Serbia.
To ρίσκο δεν μπορώ να καταλάβω που είναι. Για να το πουλάει η εταιρεία σημαίνει πως οι χρόνοι βγαίνουν, πόσο μάλλον σε ένα μικρό αεροδρόμιο σαν αυτό του Βελιγραδίου. Και αν έχεις καθυστέρηση με την πρώτη πτήση είναι υποχρεωμένοι να σε στείλουν στον τελικό σου προορισμό με την πρώτη διαθέσιμη πτήση.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Η οποία πρώτη διαθέσιμη είναι την επόμενη ημέρα :)
(δεν υποχρεούνται να σε βάλουν σε πτήση άλλης εταιρείας)
 

billvar

Member
Μηνύματα
132
Likes
166
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
To ρίσκο δεν μπορώ να καταλάβω που είναι. Για να το πουλάει η εταιρεία σημαίνει πως οι χρόνοι βγαίνουν, πόσο μάλλον σε ένα μικρό αεροδρόμιο σαν αυτό του Βελιγραδίου. Και αν έχεις καθυστέρηση με την πρώτη πτήση είναι υποχρεωμένοι να σε στείλουν στον τελικό σου προορισμό με την πρώτη διαθέσιμη πτήση.
Αυτό εννοώ ρίσκο. Δεν θέλω να τρέχω να προλάβω την πτήση, σε ένα αεροδρόμιο που δεν το γνωρίζω, και αν έχει και καμιά καθυστέρηση, να χάσω τελείως το αεροπλάνο. Γιατί θεωρώ οτι τα 40 λεπτά είναι πολύ μικρός χρόνος αναμονής παρ ολο που είναι της ίδιας της εταιρείας τα εισητήρια. Και ενα παραπάνω οπως λέει ο @jousis , αν ειναι την επομενη μερα.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Μπορείς να ελέγξεις κιόλας αν μετά τη δικιά σου έχει πτήση για τον ίδιο προορισμό έχει κι άλλη ώστε να ξέρεις ότι σε περίπτωση που τύχει στραβή ποτέ είναι η επόμενη πτήση
 

billvar

Member
Μηνύματα
132
Likes
166
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Κ θα πληρωσεις τζαπα μια νυχτα στο Παρισι που θα την εχεις χρυσοπληρωσει
Έτσι ακριβώς! Όποτε, ας αφήσω τις πτήσεις μέσω Βελιγραδίου, για άλλη φορά που θα βολεύουν περισσότερο οι ώρες.
 
Μηνύματα
49
Likes
96
Οι πτήσεις φεύγουν στην ώρα τους μη λέμε ότι θέλουμε. Δηλαδή αν είχατε αργήσει 2-3 ώρες πιστεύεις ότι θα σας περίμεναν; Φαντάζεσαι τι θα σήμαινε αυτό για το πρόγραμμα της υπόλοιπης μέρας;
Εγώ αυτή την εμπειρία είχα και την έγραψα!Πού θες να ξέρω τι θα γινόταν αν είχε 3-5-9 ώρες καθυστέρηση; Υποθετικά θα μιλάμε και θα δίνουμε τις απαντήσεις μας; Και στο κάτω-κάτω μπήκα στον κόπο να γράψω τη γνώμη μου με ειλικρίνεια για να βοηθήσω κάποιον που είχε απορία! Η πτήση μου έφυγε από τη Θεσσαλονίκη με καθυστέρηση και όπως ήταν λογικό έφτασε με καθυστέρηση. Παρόλα αυτά η πτήση για Ζυρίχη μας περίμενε! Τι θέλετε δηλαδή να πω ψέμματα ότι έφυγε; Αν δε σας αρέσει η απάντησή μου αυτό δε σημαίνει ότι μπορείτε να γίνεστε είρωνες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom