Γενικά Jet2

Georgios T

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά!

Σπουδάζω στην Σκωτία και έκλεισα για πρώτη φορά εισητήριο με την Jet2 από Γλασκώβη προς Ηράκλειο. Ξέρω οτι δεν χρειάζεται διαβατήριο (έχω κάνει δύο πήγαινε έλα μέχρι τώρα χωρίς να έχω διαβατήριο με easyjet) αλλά έχω ακούσει ότι παρόλα αυτά κάποιες αεροπορικές (π.χ. thomascook) δεν σε αφήνουν να πετάξεις με ταυτότητα μόνο. Ξέρει κανείς τι παίζει με την Jet2? Ρωτάω γιατί αφού διάβασα τα terms & conditions αγχώθηκα. Λέει σε κάποιο σημείο για International flights και αναφέρει μόνο την χρήση διαβατηρίου.

Terms and Conditions

Ευχαριστώ!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Το καλυτερο ειναι να τους παρεις τηλεφωνο.Γραφει ξεκαθαρα οτι θελουν διαβατηριο....:roll:
 

Georgios T

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να ρωτήσω στο προξενείο τι έγγραφα χρειάζομαι και ότι δεν θα μου ζητήσουν τίποτα παραπάνω. Δηλαδή εάν χρειάζομαι μόνο ευρωπαική ταυτότητα βάσει των νόμων, δεν θα μου ζητήσουν διαβατήριο κτλ. Το θέμα είναι ότι από τα terms&conditions άλλο συμπέρασμα βγάζεις. Ελπίζω ο υπάλληλος να ήξερε τι μου έλεγε και να μην βρεθώ προ εκπλήξεως. Γι'αυτό ρωτάω αν έχει ταξιδέψει κανείς με αυτήν την εταιρία...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.228
Μηνύματα
884.347
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom