ΗΠΑ Kαινούργιο διαβατήριο???

Jiovanna

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
I am working on it...
Αυτό με τον ΟΓΑ με τρελαίνει κι εμένα....Πάντως αν έδωσε ο φίλους σου 50 ευρώ ίσως έβγαλε για μικρότερη διάρκεια.
Γνωρίζει κανείς, για να ανανεώσω το διαβατήριο μου το οποίο λήγει το Σεπτέμβριο, πρέπει να περιμένω να λήξει ή μπορώ να κινήσω διαδικασίες από τώρα;
Δεν χρειάζεται να λήξει για να το ανανεώσεις. Μπορείς να πληρώσεις παράβολα, να βγάλεις φωτογραφίες, αντίγραφο ταυτότητας και με το σημερινό σου διαβατήριο να πας να τα καταθέσεις όποτε θέλεις! ;)
 

Klakos20

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Καναδάς
Μια πληροφόρια αν μπορούσατε να μ δώσετε κι μενα , εχω διαβατηριο που έχει λήξει και θα αίτηση για καινούργιο.Το θέμα είναι πως μέσα το διαβατήριο έχει τυπωμενη τη visa που είχα βγάλει το 2005 για την Αμερική και ισχύει μέχρι το 2015.Τι γίνεται λοιπόν στην περίπτωση που έχει λήξει το διαβατήριο αλλα ισχύει η βίζα?Ισχύει όντως η τσάμπα χαίρομαι ?
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
http://athens.usembassy.gov/faq-gr.html
Ψάξε για το ερώτημα:
Έχω ισχύουσα βίζα στο παλιό μου διαβατήριο. Μπορώ να ταξιδέψω με τα δύο διαβατήρια ή θα πρέπει να βγάλω καινούργια βίζα;

Επίσης:
http://www.travelstories.gr/community/threads/βιζα-σε-ληγμενο-διαβατηριο.42935/

Και επειδή ότι και να σου απαντήσουμε, την ευθύνη την έχεις εσύ, πάρε και ένα τηλέφωνο την πρεσβεία.
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μια πληροφόρια αν μπορούσατε να μ δώσετε κι μενα , εχω διαβατηριο που έχει λήξει και θα αίτηση για καινούργιο.Το θέμα είναι πως μέσα το διαβατήριο έχει τυπωμενη τη visa που είχα βγάλει το 2005 για την Αμερική και ισχύει μέχρι το 2015.Τι γίνεται λοιπόν στην περίπτωση που έχει λήξει το διαβατήριο αλλα ισχύει η βίζα?Ισχύει όντως η τσάμπα χαίρομαι ?
Ισχυει κανονικα. Μα γιατι να μην ιαχυε? Οπου κι αν ειναι κολλημενο ειναι επισημο εγγραφο των ΗΠΑ. Εχω μπει 7-8 φορες.στις ΗΠΑ με τη βιζα στο παλιο κ το καινουριο μαζι.για την ακριβεια εχω αλλαξει δυο απο τοτε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.483
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom