Latam

patsman

Member
Μηνύματα
204
Likes
544
δεν ξέρω αν θα πιάσει, δοκίμασε με vpn και ρεβολουτ.
εναλλακτικά κατέβασε την επίσημη εφαρμογή τους για κινητά.
πρέπει να δουλέψει η εφαρμογή.
κι εγώ θέλω εισιτήρια από Λίμα για κουσκο και θα το κάνω κάποια στιγμή.
εναλλακτικά από τουριστικό γραφείο.
η καινούρια εφαρμογή μόλις δοκίμασα έχει μπαγκ δεν αφήνει να μπεις καν να κάνεις κράτηση.
Ναι δοκίμασα με revolut, αλλά τζίφος. Μέσω του app δεν μπορείς να κάνεις κρατήσεις δυστυχώς.

Ναι εγώ. Κλείνω με Λαταμ μόνο μέσω πράκτορα.
Και σου δίνει τις χαμηλές τιμές που βλέπουμε στο περουβιανό site ή τις υψηλές του αμερικανικού;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.847
Likes
19.061
Μπες στο kayak και σύγκρινε, δε μπορώ να σου απαντήσω συγκεκριμένα σε αυτό. Ότι έχω αγοράσει πάντως είναι στα ίδια και λιγότερα από το επίσημο σάιτ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.516
Likes
29.315
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έχει αντιμετωπίσει κι άλλος πρόβλημα να κλείσει εισιτήρια από το site της LATAM (το περουβιανό); Έχουμε δοκιμάσει σχεδόν όλες τις κάρτες μας και δεν τις δέχεται.
Έχω χρόνια να κλείσω με LATAM και δε θυμάμαι συγκεκριμένα, αλλά μου έχει συμβεί μερικές φορές πρόσφατα με άλλες εταιρίες. Οι περισσότερες Ελληνικές τράπεζες μπλοκάρουν τις συναλλαγές σε websites lατινοαμερικάνικων αεροπορικών εταιριών. Επικοινώνησε με την τράπεζά σου ή πλήρωσε με Revolut (που έτσι κι αλλιώς σε συμφέρει λόγω ισοτιμίας).
 
D

Delmem38110

Guest
Τελικά, βρέθηκε λύση με επιλογή της Νέας Ζηλάνδιας ως χώρας και των αγγλικών ως γλώσσας! Περίεργη εταιρία!
να το ξέρουμε.. χρησιμοποίησες ρεβολουτ η ελληνική κάρτα;
και σε ξένα σαιτ που διάβασα σχετικά με την εν λόγω αεροπορική αντιμετωπίζουν τα ίδια προβλήματα.
περιμένω το διαβατήριο για να προχωρήσω σε κράτηση.
χρεώνουν τις βαλίτσες και τις χειραποσκευές χρυσάφι. επικοινώνησα με το ξενοδοχείο που θα μείνω στη λιμα και θα μας κρατήσουν δωρεάν τις βαλίτσες για όσο θα είμαστε κουσκο.
ένα μπακπακ είναι αρκετό.
το αεροπορικό για το μήνα Αύγουστο δεν το λες και φτηνό για Περού μόνο με ένα σακίδιο πλάτης.
1.png
 
Last edited by a moderator:

patsman

Member
Μηνύματα
204
Likes
544
να το ξέρουμε.. χρησιμοποίησες ρεβολουτ η ελληνική κάρτα;
και σε ξένα σαιτ που διάβασα σχετικά με την εν λόγω αεροπορική αντιμετωπίζουν τα ίδια προβλήματα.
περιμένω το διαβατήριο για να προχωρήσω σε κράτηση.
χρεώνουν τις βαλίτσες και τις χειραποσκευές χρυσάφι. επικοινώνησα με το ξενοδοχείο που θα μείνω στη λιμα και θα μας κρατήσουν δωρεάν τις βαλίτσες για όσο θα είμαστε κουσκο.
ένα μπακπακ είναι αρκετό.
το αεροπορικό για το μήνα Αύγουστο δεν το λες και φτηνό για Περού μόνο με ένα σακίδιο πλάτης.
View attachment 389959
Πήρε την ελληνική κάρτα τελικά. Έγινε ένα λάθος με το δεύτερό μου όνομα, βέβαια (το εξαφάνισε το σύστημα κατά τη διάρκεια της κράτησης). Ελπίζω να μην μας δημιουργήσουν θέμα στο αεροδρόμιο.
 

JensFellas

Member
Μηνύματα
41
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
?!
Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ. Απ'ότι κατάλαβα σε επικοινωνία μαζί τους δεν υποστηρίζουν το psd2 για τις ευρωπαϊκές κάρτες...
Εν τέλει κατέληξα στο kayak που είχε και καλύτερες τιμές.
 

patsman

Member
Μηνύματα
204
Likes
544
Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ. Απ'ότι κατάλαβα σε επικοινωνία μαζί τους δεν υποστηρίζουν το psd2 για τις ευρωπαϊκές κάρτες...
Εν τέλει κατέληξα στο kayak που είχε και καλύτερες τιμές.
Με ποιον τρόπο επικοινώνησες μαζί τους;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.847
Likes
19.061
Για την Αβιάνκα που μας έχει γ@μhσει το κέρατο στις αλλαγές, πού κάνουμε παράπονα;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.847
Likes
19.061
Χθες μόλις, έκλεισα εισιτήριο απευθείας από σάιτ της ΛΑΤΑΜ (νομίζω το ισπανικό) με κάρτα της άλφα. Γίνονται ακόμα θαύματα στις μέρες μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.329
Μηνύματα
888.304
Μέλη
38.992
Νεότερο μέλος
kwstasa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom