Live from... (click and post one photo)

agmi

Member
Μηνύματα
505
Likes
2.451
Faro (30' πριν): Η στάση, νταλα στον ήλιο, χωρίς σκίαστρο (δεν υπάρχει σταθμός για την Flix εδώ και η αφετηρία είναι στο ψυχιατρείο. Μάλλον οι άλλες εταιρείες [Rede Expressos/Renex] δεν επιθυμούν συστέγαση λόγω συναγωνισμού.
Image_1.jpg

Φυσικά είναι το λεωφορείο της απόδρασης, δεν μας ενθουσίασε το Φάρο, ήτανε κάτι σαν την Χερσόνησο κ'τα Μαλια 30 χρονιά πριν.

Arco da Vila em Faro.jpg
Image_4.jpg
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.716
Likes
7.795
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Εχει καποιες ωριτσες αλλα δεν ειχα μπαταρια ουτε σημα

Ιμπιζα

Στη διαδρομη για την cala Comte
P_20230709_112301.jpg



Kαι Cala Comte
P_20230709_113945.jpg


Φευγοντας πριν να δυσει ο ηλιος
P_20230709_192713.jpg


Για τους άπιστους
 

Attachments

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.716
Likes
7.795
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Φυσικά είναι το λεωφορείο της απόδρασης, δεν μας ενθουσίασε το Φάρο, ήτανε κάτι σαν την Χερσόνησο κ'τα Μαλια 30 χρονιά πριν.
Συμφωνώ για το Φάρο, στην καλυτερη περίπτωση μέτριο. Και μου φάνηκε ιδιαίτερα αγενής ο κόσμος, κάτι που με ξένισε. Είχα συνηθίσει τους πορτογάλους συμπαθέστατους.
 

poised

Member
Μηνύματα
883
Likes
6.635
Θυμήθηκα κάποτε που ανέφερα σε Πορτογάλο φίλο που είχε θητεύσει στην Ελλάδα ότι σκοπεύω να βάλω το Φάρο στο πλάνο επίσκεψης της Πορτογαλίας και μου είχε είπε χαρακτηριστικά: "Μην είσαι μαλάκας". Έχει άλλη αξία να ακούς τον πλούτο της ελληνικής γλώσσης από ξένους.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.478
Likes
5.441
............................."Μην είσαι μαλάκας". Έχει άλλη αξία να ακούς τον πλούτο της ελληνικής γλώσσης από ξένους.
θυμίζει έντονα Χριστιανόπουλο η ανάρτηση σου.

Στο θέμα μας όμως.
Δε μπορείς να πετσοκόψεις ένα μέρος βασιζόμενος στα βιώματα και στα λεγόμενα κάποιου αν δεν το επισκεφτείς.
Η κόλαση τους ο παράδεισος μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom