low cost τετραήμερο Φώτων

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Καλησπέρα σε όλους! Χρειάζομαι τις πολύτιμες συμβουλές σας! Μιας που είστε μες στα πράγματα και τα ψάχνετε -ταξίδια, προσφορές- πού προτείνετε για τετραήμερο στα Φώτα; :xmas_biggrin:Ανήμερα και επιστροφή Κυριακή. Ζευγάρι. Όχι αμάξι. Λέγαμε εξωτερικό θα μας έρθει πιο οικονομικά από την άποψη όχι βενζίνες.
Ποια θεωρείτε πιο οικονομική και ταυτόχρονα ενδιαφέρουσα, ρομαντική, γιορτινή λύση;
Ρώμη; Βουδαπέστη; Βιέννη;

Περιμένω προτάσεις γιατί δυστυχώς δεν έχω χρόνο για να ψάξω μόνη μου...:xmas_redface::xmas_confused:

Υ.Γ. Λονδίνο έχει χάλια καιρό και νομίζω είναι καλύτερα άνοιξη, καλοκαίρι να το επισκεφθεί κανείς, ε;
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Από Αθήνα δύσκολα να βρεις φίλε κάτι με λιγότερο από 100 ευρώ. Εκτός και αν διαθέτεις περισσότερα. Πάντως με easyjet δε βλέπω τίποτα το φθηνό στο διάστημα 06.-10.01.2011 Κοίτα μάλλον με aegean προς Ρώμη, ίσως βρεις κατι εκεί στα 150 ευρώ...
 

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Από Αθήνα δύσκολα να βρεις φίλε κάτι με λιγότερο από 100 ευρώ. Εκτός και αν διαθέτεις περισσότερα. Πάντως με easyjet δε βλέπω τίποτα το φθηνό στο διάστημα 06.-10.01.2011 Κοίτα μάλλον με aegean προς Ρώμη, ίσως βρεις και εκεί στα 150 ευρώ...
Πηγαινέλα 150 το άτομο, ε; Ρώμη προτείνεις;

Είδα μόλις ένα ενδιαφέρον άρθρο v4.ethnos.gr - Χριστούγεννα στην Ευρώπη - εθνος travel , ταξιδι , αφιερωματα , γιορτινα ταξιδια

Εκτός από Ρώμη, πιο οικονομική η Μάλτα και Βουδαπέστη:xmas_rolleyes:
 

jpsih

Member
Μηνύματα
246
Likes
116
Επόμενο Ταξίδι
???
βουδαπεστη ειναι νομιζω εξαιρετικος συνδυασμος φθηνου-ομορφου προορισμου, ασε που λογικα θα χαρεις και χιονια τοτε, αν πας...
βεβαια τωρα για αεροπορικα απευθειας ξεχασε το γιατι η malev που ειναι η μοναδικη που πετα απευθειας εχει κατι εισητηρια καπου στα 474 το ατομο.. ενω με ανταποκριση βγαινει στα 200 κατι με lufthansa αλλα με πολυ μεγαλη αναμονη για τη 2η πτηση...

γνωμη μου ειναι αν θες οπωσδηποτε να βγεις εξωτερικο, πρωτα να ψαξεις για που βρισκεις φθηνα σχετικα εισητηρια στην ευρωπη και αν σε καλυπτει ο προορισμος (απο ενδιαφερον και οικονομικη αποψη) τοτε προχωρας.. (ολα αυτα με την προυποθεση οτι θες low cost 4ημερο)
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
βουδαπεστη ειναι νομιζω εξαιρετικος συνδυασμος φθηνου-ομορφου προορισμου, ασε που λογικα θα χαρεις και χιονια τοτε, αν πας...
βεβαια τωρα για αεροπορικα απευθειας ξεχασε το γιατι η malev που ειναι η μοναδικη που πετα απευθειας εχει κατι εισητηρια καπου στα 474 το ατομο.. ενω με ανταποκριση βγαινει στα 200 κατι με lufthansa αλλα με πολυ μεγαλη αναμονη για τη 2η πτηση...

γνωμη μου ειναι αν θες οπωσδηποτε να βγεις εξωτερικο, πρωτα να ψαξεις για που βρισκεις φθηνα σχετικα εισητηρια στην ευρωπη και αν σε καλυπτει ο προορισμος (απο ενδιαφερον και οικονομικη αποψη) τοτε προχωρας.. (ολα αυτα με την προυποθεση οτι θες low cost 4ημερο)

Φτηνος προορισμος με ακριβα αεροπορικα ειναι αντιφατικα σημεια.
 

jpsih

Member
Μηνύματα
246
Likes
116
Επόμενο Ταξίδι
???
Φτηνος προορισμος με ακριβα αεροπορικα ειναι αντιφατικα σημεια.
δυστυχως, οταν ψαχνεις να κλεισεις τετοια περιοδο, 20 μερες πριν, και οι φθηνοι γινονται ακριβοι προορισμοι...

το ποστ μου ειχε ως στοχο αλλωστε να ενημερωσω πως η βουδαπεστη πιθανως αποσυρεται απο τους υποψηφιους προορισμους...
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
δυστυχως, οταν ψαχνεις να κλεισεις τετοια περιοδο, 20 μερες πριν, και οι φθηνοι γινονται ακριβοι προορισμοι...

το ποστ μου ειχε ως στοχο αλλωστε να ενημερωσω πως η βουδαπεστη πιθανως αποσυρεται απο τους υποψηφιους προορισμους...
Ναι,εχεις δικιο.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αν εισαι απο Αθηνα μπορεις να φυγεις στις 5/1 και να γυρισεις 9/1 με 222 ευρω (πολυ ακριβο εισιτηριο για easy- αλλα τετοιες μερες και τωρα που το αποφασισες παλι καλα να λες!) για Ρωμη. Αλλα πρεπει να το κλεισεις γρηγορα, γιατι ισως και αυτο το χασεις.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Αφου το ψάχνεις τελευταια στιγμή ψαξε για πακέτο αεροπορικα-ξενοδοχείο απο πρακτορείο ,πιο φθηνα θα σου βγει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.215
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom