Lufthansa Lufthansa - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Εξαιρετική η εξυπηρέτηση της LH,με την καθυστέρηση της πτήσης από JFK.Μας άλλαξαν αμέσως πτήση για να προλάβουμε το connection που θα γινόταν αυτή την φορά σε άλλο αεροδρόμιο.Μέσα σε ένα τεταρτάκι τα είχαν κανονίσει όλα με δική τους πρωτοβουλία...εύγε!!!!Και φτάσαμε Αθήνα και νωρίτερα από το αναμενόμενο
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Εξαιρετική η εξυπηρέτηση της LH,με την καθυστέρηση της πτήσης από JFK.Μας άλλαξαν αμέσως πτήση για να προλάβουμε το connection που θα γινόταν αυτή την φορά σε άλλο αεροδρόμιο.Μέσα σε ένα τεταρτάκι τα είχαν κανονίσει όλα με δική τους πρωτοβουλία...εύγε!!!!Και φτάσαμε Αθήνα και νωρίτερα από το αναμενόμενο
Κι εγω ειχα μεινει πολυ χαρουμενος με την εξυπηρετηση τους... ειδικα στην Αθηνα στο τσεκ-ιν το παλικαρι που με τσεκαρε ηταν παρα μα παρα πολυ εξυπηρετικο, με χιουμορ, με χαμογελο κτλ κτλ. Πρεπει να ειναι η καλύτερη εξυπηρετηση που ειχα ποτε σε τσεκ-ιν!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κι εγω ειχα μεινει πολυ χαρουμενος με την εξυπηρετηση τους... ειδικα στην Αθηνα στο τσεκ-ιν το παλικαρι που με τσεκαρε ηταν παρα μα παρα πολυ εξυπηρετικο, με χιουμορ, με χαμογελο κτλ κτλ. Πρεπει να ειναι η καλύτερη εξυπηρετηση που ειχα ποτε σε τσεκ-ιν!
Το τσεκίν της Lufthansa, όπως και πολλών ακόμα ξένων εταιριών στο Ελ. Βενιζέλος, το κάνει προσωπικό της (Ελληνικής) Goldair Handling.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.871
Lufthansa: Νέο κάθισμα Business Class με επίπεδο κρεβάτι
Το νέο κάθισμα Business Class της Lufthansa διαθέτει οριζόντια επιφάνεια μήκους 1,98 μ. Με το πάτημα ενός κουμπιού, μετατρέπεται σε ένα άνετο κρεβάτι. Το κάθισμα εντυπωσιάζει, με την εξαιρετική άνεση που προσφέρει ως επίπεδο κρεβάτι, ως όρθιο ή ανακλινόμενο κάθισμα, με τις έξυπνες προσαρμογές, τον έξτρα αποθηκευτικό χώρο και το αναβαθμισμένο σύστημα ψυχαγωγίας. Σε μερικές εβδομάδες, όταν θα μπει στην κυκλοφορία το νέο Jumbo της Lufthansa, το Boeing 747-8, οι επιβάτες θα έχουν την πρώτη ευκαιρία να απολαύσουν τα χαρακτηριστικά της νέας καμπίνας της Business Class.
Tο νέο κάθισμα της Business Class αποτελεί σημαντικό κομμάτι της μεγαλύτερης επένδυσης της Lufthansa, όσον αφορά τα προϊόντα καμπίνας, μέχρι σήμερα. Τα επόμενα χρόνια, θα δαπανηθούν περίπου 3 δισεκατομμύρια ευρώ σε βελτιώσεις προϊόντων για τους επιβάτες. Η ανανέωση ολόκληρου του στόλου μεγάλου βεληνεκούς της Lufthansa, που περιλαμβάνει περισσότερα από 100 αεροσκάφη, αναμένεται να διαρκέσει 4 χρόνια.
omorfa taxidia.

aimg839.imageshack.us_img839_4798_luft.jpg


να μην ανοιγω αλλο θεμα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σε μερικές εβδομάδες, όταν θα μπει στην κυκλοφορία το νέο Jumbo της Lufthansa, το Boeing 747-8
Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις? Θα είναι θαύμα αν καταφέρουν να κάνει εμπορική πτήση τον Ιούνιο.... Αλλιώς από Ιούλιο και βλέπουμε.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Αεροδρόμιο Φρανφκούρτης: "Γερμανικά γυμνάσια" με... ράντζα, ελέω Lufthansa, στους επιβάτες για Αθήνα!

Tourism Lobby: Αεροδρόμιο Φρανφκούρτης: "Γερμανικά γυμνάσια" με... ράντζα, ελέω Lufthansa, στους επιβάτες για Αθήνα!

Ναι το λεω ξεκαθαρα.
Το εβαλα για να βαλω φωτια στο φορουμ,να δωσω ψωμι στο samion για την αγαπημενη του lufthansa και για να ξεσπαθωσουν οι λατρεις της ryanair.

Παμε δυνατα!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Όταν ένας δικαστής, χωρίς να εξετάζει την ουσία της υπόθεσης, υποχρεώνει ένα από τα μεγαλύτερα αεροδρόμια του κόσμου να παραμένει κλειστό όλη τη νύκτα (ναι, είναι καινούργιο φρούτο αυτό), κάτι τέτοια θα συμβούν αναπόφευκτα. Η εταιρία πάντως είχε διαθέσιμο άλλο αεροπλάνο για να εκτελέσει την πτήση (η Ryanair ούτε στα πιο τρελά της όνειρα).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Φυσικα και θα ειχε.
Μην τρελαθουμε.

Αλλα και σε περιπτωση που γινονταν αυτο με τη ryanair και ηταν σε καποια βαση της,πιστευω και αυτη θα ειχε.

Υ.Γ:Αλλα τελος παντων,εγω θα περιμενω να ξυπνησει ο samion για να δει το μηνυμα.Εκει σκοπευω!
Ή εχει φυγει ταξιδι?Κατι πηρε το ματι μου.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
δηλαδή θες να προκαλέσεις war;
αυτό θες να πεις;
μάλλον δεν έχεις διαβάσει καλά τους κανόνες του forum....

MONO ON TOPIC το επόμενο μήνυμα....
 

North66

Member
Μηνύματα
4.307
Likes
5.055
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αεροδρόμιο Φρανφκούρτης: "Γερμανικά γυμνάσια" με... ράντζα, ελέω Lufthansa, στους επιβάτες για Αθήνα!

Tourism Lobby: Αεροδρόμιο Φρανφκούρτης: "Γερμανικά γυμνάσια" με... ράντζα, ελέω Lufthansa, στους επιβάτες για Αθήνα!
Μάλλον έτυχε. Γενικά η εξυπηρέτηση της LH στους ταξιδιώτες σε ανάλογες περιπτώσεις είναι πολύ καλή (παροχή δωματίου κοντά στο FRA, κουπόνια φαγητού στο ξενοδοχείο, μεταφορά από και προς το ξενοδοχείο).
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Στα τόσα χρόνια που ταξιδεύω, τα χειρότερα που μου έχουν συμβεί δεν ήταν ούτε με την τούρκικη, ούτε με τις αμερικάνικες, ούτε με ινδικές, ινδονησιακές, αραβικές, κινέζικες, λατινοαμερικάνικες, αφρικάνικες εταιρείες, αλλά με την μέγιστη και ακριβή LH.
Όταν έχω να επιλέξω, η συγκεκριμένη είναι πάντα η τελευταία μου επιλογή. Value for money, μηδέν.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.376
Likes
9.305
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Φυσικα και θα ειχε.
Μην τρελαθουμε.

Αλλα και σε περιπτωση που γινονταν αυτο με τη ryanair και ηταν σε καποια βαση της,πιστευω και αυτη θα ειχε.

Υ.Γ:Αλλα τελος παντων,εγω θα περιμενω να ξυπνησει ο samion για να δει το μηνυμα.Εκει σκοπευω!
Ή εχει φυγει ταξιδι?Κατι πηρε το ματι μου.
ναι, πήγα ενα express στο Salento...
μπα δεν έχω κάτι εναντίον της LH..η "χρυσή μετριότητα" όπως την έχει χαρακτηρίσει ο γνωστός γνώστης..
ευτράπελα τετοια συμβαίνουν στις μετριοτητες. οι εικόνες γελοιοποιούν και την εταιρεία και το αεροδρόμιο. πραγματικά αισχος.
θα πλήρωνα πάντως ένα business ΝΥ για να δω τον taver στο ραντζο...και να ακουγα τη γνωμη του για τη LH την επόμενη μέρα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.255
Μηνύματα
885.292
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom