Mεσσηνιακή σαγήνη...

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Πάττυ, έδωσες ένα πολύ όμορφο και περιεκτικό οδοιπορικό.
Μου άρεσαν πολύ οι χρηστικές σου πληροφορίες, για τα ταβερνάκια, τους τόπους διαμονής, τις παραλίες. Μπορεί κάποιος, που επιθυμεί να κάνει ένα πέρασμα από την περιοχή, να βρει στις πηγές σου, πολύτιμη βοήθεια
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Πάττυ, έδωσες ένα πολύ όμορφο και περιεκτικό οδοιπορικό.
Μου άρεσαν πολύ οι χρηστικές σου πληροφορίες, για τα ταβερνάκια, τους τόπους διαμονής, τις παραλίες. Μπορεί κάποιος, που επιθυμεί να κάνει ένα πέρασμα από την περιοχή, να βρει στις πηγές σου, πολύτιμη βοήθεια

Σ'ευχαριστώ πολύ!:D Αυτός ακριβός είναι ο στόχος μου! Να προσφέρω πληροφορίες και έμπνευση για μια ευχάριστη εξόρμηση!
 
Μηνύματα
27
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μάλλον Ζαγοροχώρια...
Ταξίδι-Όνειρο
Νομος Γρεβενών (παντού)
Επειδη η γυναικα μου εχει καταγωγη απο Κορωνη τα εχω γυρισει αυτα τα μερη και μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ ωραια... Στουπα, Καρδαμυλη, Κορωνη, Μεθωνη, Φοινικουντα, Πυλος, Γιαλοβα (στη χρυση ακτη) - ειδικα εκει κοντα και απεναντι απο τη νησο σφακτηρια υπαρχει μια παραλια που περπατας 200 βηματα προς τα μεσα (ναι τα μετρησα) και το νερο ειναι ακομη μεχρι τα γονατα σου ! μου αρεσε επισης αρκετα η Κυπαρισσια με το ωραιο της καστρο (φοβερη θεα απο κει πανω) αλλα και με τον ποταμο Νεδα που ειναι εκει κοντα (μιση ωριτσα). Τελος φοβερη εκδρομη ειναι και στο Πολυλιμνιο με τους καταρρακτες και τις λιμνουλες που κανεις και μπανιο (το καλοκαιρι βεβαια)... Ο νομος Μεσσηνιας εχει τοσα πολλα και ωραια μερη να δεις - αξιζει ενα γυρο 100%
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Φανταζομαι θα εννοεις την παραλια Βοιδοκοιλια?
 
Μηνύματα
27
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μάλλον Ζαγοροχώρια...
Ταξίδι-Όνειρο
Νομος Γρεβενών (παντού)
οχι, και να σου πω την αληθεια η βοιδοκοιλια δε μου αρεσε ιδιαιτερα... αυτο που λεω ειναι διπλα στην παραλια χρυση ακτη - λιγο μετα την ακρη της (προς βοιδοκοιλια μερια). για να καταλαβεις αν δεις στο χαρτη το νησι Σφακτηρια, η παραλια που σου λεω ειναι ακριβως απεναντι του... - πολυ αντυπωσιακη και οτι πρεπει για φωτογραφηση :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οχι εκει δεν εχω παει.
Θα ειναι πολυ ενδιαφερουσα φανταζομαι..αν εχεις καμια φωτο ποσταρε την εδω ..να παρουμε μια ιδεα!
 
Μηνύματα
27
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μάλλον Ζαγοροχώρια...
Ταξίδι-Όνειρο
Νομος Γρεβενών (παντού)
δυστυχως δεν εχω φωτογραφια απο κει, ομως με την πρωτη ευκαιρια (θα ξαναπαμε σιγουρα) θα βγαλω μερικες και θα τις ανεβασω... εχει και μια λιμνουλα εκει κοντα χαρακτηρισμενη ως υδροβιοτοπο. Ολα αυτα ειναι πολυ κοντα στο beach-bar της χρυσης ακτης με τις ξαπλωστρες και τις αλλαξιερες, απλα δε σταματας εκει - συνεχιζεις για λιγο ακομη τον χωματοδρομο, περνας διπλα απο τη λιμνη και καταληγεις εκει που λεω... ;)
 

damasta

Member
Μηνύματα
194
Likes
395
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
πρεπει να εννοεις την παραλια μετα το καμπινγκ "ερωδιος" αλλιως γνωστη ως Διβαρη. σε συνδιασμο με το Πολυλιμνιο ειναι η εκδρομη. διπλο μπανιο το πρωτο σε γλυκο νερο και το δευτερο σε αλμυρο με θεα την σφακτηρια και την Πυλο. μοιαζει σαν μεγαλη λιμνη -ετσι λεει ο γιος μου-,ενω πολυ δυσκολα την πιανουν οι αερηδες του Ιονιου ,πολυ συχνοι το καλοκαιρι και μεγαλο προβλημα στην Βοϊδοκοιλια.
 
Μηνύματα
27
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μάλλον Ζαγοροχώρια...
Ταξίδι-Όνειρο
Νομος Γρεβενών (παντού)
λοιπον παιδια, σας τη βρηκα ακριβως που ειναι !
τη δειχνω με το κοκκινο βελακι στην εικονα που επισυναπτω στο μηνυμα αυτο.
για πιο interactive καταστασεις, πηγενετε στο maps.google.com και γραψτε σφακτηρια για να σας παει εκει... πραγματικα ειναι πολυ εντυπωσιακη, λιγο ακομα και θα εφτανα στο νησακι με τα ποδια ! αυτο ειναι που λενε: παμε μια βολτα στη θαλασσα... :haha: και ειναι ακριβως εκει που τελειωνει ο δρομος (λευκη γραμμη)...
 

Attachments

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Ελπίζω να την τιμήσω αυτή την παραλία σε λίγους μήνες! Ακούγεται ωραία!
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
παιδια καμια προταση για ταβερνα στην περιοχη Πυλου,Μεθωνης,Κορωνης???
 

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
Λοιπον στην Πυλο για κρεατα ειναι πολυ καλος ο κουκος κ για ψαρικα οι 7 θαλασσες (αν θυμαμαι καλα) αν κ θα σου προτεινα κ την Γιαλοβα για φαγητο!!!!πολυ καλη επιλογη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.461
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom