Κίνα Made in china

GTS

Member
Μηνύματα
6.839
Likes
18.932
:welcome::china01:
Και είχα αρχίσει να αναρωτιέμαι αν θα βρίσκατε το δρόμο της επιστροφής...
Πραγματικά ανακουφίστηκα....



τον λατεύουν σα θεο της ΥΠΟΜΟΝΗΣ....


Εδώ λατρεύεται ήδη ως τέτοιος. Μάλιστα, έχουν σκάσει μύτη και οι πρώτες αιρέσεις...
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Κατ'αρχήν, θα επιστήσω την προσοχή σας στο α' ενικό πρόσωπο. Γράφω "γύρισα" και όχι "γυρίσαμε".
Ο Γκιούλι αγνοείται. Πιθανότατα -όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε- θα έχει καβατζώσει κανα χωριό και θα του αποδίδονται τιμές ως θεό της υπομονής (πολύ καλό!).
Ευχαριστώ όλους για την θερμή σας υποδοχή , ορίζω το 90% των ταξιδιών ανώτερα/πολυτελέστερα του δικού μου, και απαντώ στον Σουδιανό ότι η επανάσταση κάνει την εμφανισή της παντού. Ο Μάο πάνω σε φλιτζάνι του καφέ, ο Μάο πάνω σε μπλουζάκι, ο Μάο πάνω σε πιάτα, ο Μάο πάνω σε τσαντάκι, ο Μάο πάνω σε μπιζουτιέρα, σε κονκάρδα , σε ...σε ... σε...
Επιτυχής η (καπιταλιστική) επανάσταση λοιπόν.
Επίσης , επιστώ ξανά την προσοχή, σε αυτούς που ενδεχομένως θα πάνε Κίνα, στην μπύρα LiQ. Χρήσιμη μόνο για λέβητες ή φυσικό καθαριστικό λεκάνης. Μείνετε μακρυά της, για να έχετε καλό ταξίδι. Δεν είναι μόνο απαίσια, αλλά και επικίνδυνη.
Ακόμα για ανεξάρτητους, μην τολμήσετε να φύγετε χωρίς έναν οδηγό που έχει γραμμένες τις πόλεις που θέλετε να επισκεφτείται σε κινεζική γραφή, εκτός αν πάτε σε μόνο τουριστικά μέρη, που δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν όμως θέλετε να επισκεφτείται χωριουδάκια και άγνωστες πόλεις χωρις τις ονομασίες στην κινεζική, απλά σας λέω ότι θα βρεθείτε στην Μογγολία και θα το καταλάβετε μόνο όταν σας ζητήσουν τα διαβατήρια στα σύνορα. Πάρτε και κινητό μαζί σας ή αγοράστε εκεί. Η επικοινωνία ήταν απλά τραγική στα μέρη που πήγαμε. Αυτά.
 

maιra1

Member
Μηνύματα
206
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΚΙΝΑ
Καλώς όρισες με τα δώρα! Περιπετειώδες οδοιπορικό στην Κίνα με χιουμοριστικά αυτοσαρκαστική ταξιδιωτική διάθεση! Ευχαριστώ και ακολουθώ....
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.572
Likes
8.270
Τέλεια η αρχή!!! Η ιστορία σου θα μου φτιάξει το φθινόπωρό μου!!! :clap:
Και κοίτα να δείς που κάτι Ινδίες και Καμπότζες θα φανούν απλώς ρομαντικές αποδράσεις για 2! :bleh:
Οι φωτογραφίες τέλειες!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κατ'αρχήν, θα επιστήσω την προσοχή σας στο α' ενικό πρόσωπο. Γράφω "γύρισα" και όχι "γυρίσαμε".
Ο Γκιούλι αγνοείται.
Ελπίζω να έφτιαξες φανουρόπιτα. Ο Αγιος Φανούριος άλλωστε εόρταζε τις προάλλες. Μπας και κάνει το θαύμα του ο άγιος και εμφανισθεί στα πάτρια ο Γκιούλι!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ελπίζω να έφτιαξες φανουρόπιτα. Ο Αγιος Φανούριος άλλωστε εόρταζε τις προάλλες. Μπας και κάνει το θαύμα του ο άγιος και εμφανισθεί στα πάτρια ο Γκιούλι!
Εχεις συνταγή? Δεν ξέρω να φτιάχνω η δόλια. Κάνε κάτι να γυρίσει πίσω το στεφάνι μου...
Vario, αναφέρεσαι σε ρομαντικές αποδράσεις όντως. Τι πολυτέλειες τότε!!!! τις αναπολώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.202
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom