Mobile Internet/τηλεφωνία στην Ευρώπη

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.162
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ναι βεβαίως και ισχύει. Σύνδεση έχω και όλα καλά με το ίντερνετ και το χρόνο ομιλίας. Αλλά και ο φίλος μου που έχει καρτοκινητό ίσχυε κανονικά ο δωρεάν χρόνος προς όλους. Δεν μπόρεσε όμως να μπει από τα δεδομένα του ενώ είχε mb. Δεν ξέρω γιατί. Οπότε ρώτα τον πάροχο σου να σιγουρέψεις ότι όλα θα λειτουργήσουν ρολόι.
Το κινητό του έχει (πιθανότατα) ρύθμιση για το αν επιτρέπει ή όχι το data roaming. Μάλλον δεν την είχε ενεργοποιήσει.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.029
Likes
6.417
H Vodafone κανονικά τουλάχιστον από τις 23 Ιουνίου, αν και διάβαζα διάφορα.
 

vanda

Member
Μηνύματα
890
Likes
4.354
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Η μόνη εξαίρεση που ισχύει και στην cosmote είναι τα φοιτητικά πακέτα
Εχω φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο της Cosmote και σε τηλεφωνική επικοινωνία με την εταιρία χθες, μου είπαν ότι μπορώ να χρησιμοποιώ χωρίς επιπλέον χρέωση τα MB του προγράμματος σε χώρες της Ε.Ε., καθώς και το χρόνο ομιλίας προς όλους.

Μένει να το διαπιστώσω κιόλας στην πράξη.
 
Last edited:

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
Καλησπέρα , εγω μένω Κύπρο και χρησιμοποιώ κανονικά τον Ελληνικό αριθμό μου. Λεπτά ομιλίας προς ελληνικούς αριθμούς της ίδιας εταιρείας και τα ΜΒ
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Εχω φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο της Cosmote και σε τηλεφωνική επικοινωνία με την εταιρία χθες, μου είπαν ότι μπορώ να χρησιμοποιώ χωρίς επιπλέον χρέωση τα MB του προγράμματος σε χώρες της Ε.Ε., καθώς και το χρόνο ομιλίας προς όλους.

Μένει να το διαπιστώσω κιόλας στην πράξη.
Εννοούσα τα φοιτητικά καρτοκινητά.. Μάλιστα μόλις προχθές γύρισα από Κύπρο και όσοι είχαν φοιτητικό καρτοκινητό δεν είχαν roaming .. οπότε το είδαμε και στην πράξη.
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
Εννοούσα τα φοιτητικά καρτοκινητά.. Μάλιστα μόλις προχθές γύρισα από Κύπρο και όσοι είχαν φοιτητικό καρτοκινητό δεν είχαν roaming .. οπότε το είδαμε και στην πράξη.
Εχω φοιτητικό και δουλεύει μια χαρα
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Απο ποια εταιρία; Γιατί και επίσημα στην ανακοίνωση της vodafone πχ αναφέρει

"Τα προγράμματα καρτοκινητής International, Taza και CU Xclusive θα είναι διαθέσιμα μόνο για χρήση εντός Ελλάδος."

CU Xclusive είναι το φοιτητικό

http://www.vodafone.gr/portal/clien...ion?pressReleaseId=40502&dateFrom=&dateUntil=
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
Απο ποια εταιρία; Γιατί και επίσημα στην ανακοίνωση της vodafone πχ αναφέρει

"Τα προγράμματα καρτοκινητής International, Taza και CU Xclusive θα είναι διαθέσιμα μόνο για χρήση εντός Ελλάδος."

CU Xclusive είναι το φοιτητικό

http://www.vodafone.gr/portal/clien...ion?pressReleaseId=40502&dateFrom=&dateUntil=
Cosmote !! Η vanda για τα φοιτητικά της Cosmote ρωτούσε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.396
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom