Musica Italiana

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Το ζήσαμε κι αυτό...Ο Πλούταρχος μόλις κατέβηκε απ τη σκηνή του Ariston, έπειτα απο μια αξιοπρεπέστατη συμμετοχή δίπλα στον Albano και τη Δήμητρα Θεοδοσίου,με το τραγούδι "Va pensiero",μιας κι ευτυχώς οι φωνές των δυο προαναγγελθέντων κάλυπταν τη δικη του!!
Σήμερα μια επετειακή ημέρα για τους Ιταλούς μιας και γιορτάζουν τα 150 χρόνια απο την ένωση της Ιταλίας, και το φεστιβάλ του Sanremo για αλλη μια χρονιά μας δείχνει τί θα πεί μουσική!!!

Video Rai.TV - Sanremo - Al Bano - "Va’ pensiero"
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Τ αγαπημένο μου απ τη χτεσινή βραδιά...

 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.410
Likes
9.340
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
vincitore 'Va' Pensiero', cantato da Al Bano con due fenomeni greci della lirica: Iannis Plutarchos e Dimitra Theodossiou.

τι άλλο θα διαβάσω Θεέ μου! πάω για το 2ο cappuccino της ημέρας γιατί αρχίζω και τα χάνω..ο λουλουδάς πάει Μέγαρο! ετοιμάζει συνεργασία με Carreras?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.410
Likes
9.340
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μια υπέροχη βραδιά η χτεσινή. ένα όμορφο φεστιβάλ με τεράστιο ποιοτικό άλμα. τα 14 τραγούδια ήταν όλα πολύ ωραία. εξαίρεση ίσως ο tricarico που εξαφανίστηκε από τον Τοτο..
διασκέδασα περισσότερο με τον Max που συμπαθώ πολύ..


το καλύτερο όμως ήταν από το Roberto σαφώς.

 
Last edited by a moderator:

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
vincitore 'Va' Pensiero', cantato da Al Bano con due fenomeni greci della lirica: Iannis Plutarchos e Dimitra Theodossiou.

τι άλλο θα διαβάσω Θεέ μου! πάω για το 2ο cappuccino της ημέρας γιατί αρχίζω και τα χάνω..ο λουλουδάς πάει Μέγαρο! ετοιμάζει συνεργασία με Carreras?
Τον είδαν ομορφόπαιδο έξω απ το Άριστον που έψηνε σουβλάκια και τον φώναξαν να τραγουδήσει!!!Μα έλεος!!!

Επίσης,αυτός που ανέβασε το βίντεο στο youtube μ αρέσει που έβαλε πρώτα το όνομα του Πλούταρχου (φυσικά μιας κι ήταν η βασική φωνή) και μετά του Albano..Ένα τέτοιο αστέρι πάει πάντα πρώτο όνομα κ στη μαρκίζα και στους τίτλους!!!
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
854
Likes
791
Σχωρατε με αν εχει ξαναμπει, αλλα το ακουσα πριν κ θυμηθηκα ποσο μου αρεσει!!

 
Last edited by a moderator:

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Σχωρατε με αν εχει ξαναμπει, αλλα το ακουσα πριν κ θυμηθηκα ποσο μου αρεσει!!
Εχει μπει σε θέμα με τη Νάπολη , αν θυμάμαι καλά σε ταξιδιωτική ιστορία αλλα συγχωρήσαι γιατί είναι πάντα αγαπημένο!!!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Τέταρτη μέρα χτες για το διαγωνισμό ,ο οποίος απ την έναρξη ως το τέλος ήταν υπερπαραγωγή,με καλεσμένους τη Μόνικα Μπελούτσι και το Ρόμπερτ Ντε Νίρο..
Σήμερα είναι η μεγάλη μέρα μιας και θα ανακοινωθεί ο νικητής της 61ης χρονιάς του φεστιβάλ του Sanremo κι αν έχω καταλάβει σωστά,μάλλον θα επιλεγεί και κάποιο τραγούδι που θα εκπροσωπήσει την Ιταλία στη Eurovision..Κάτι μου λέει πως θα είναι η Emma με τους Moda..


Απ τα πιο όμορφα τραγούδια που ακούστηκαν χτες...Η Micaela,που διαγωνίστηκε στη κατηγορία των νέων, με το Fuoco e Cenere,ένα πολύ ωραίο τραγούδι για το οποίο έχει ξεσπάσει πόλεμος,μιας κι το έχουν πρωτοτραγουδήσει οι Oronero χρόνια πριν, κάτι που δεν συμβαδίζει με τους κανoνισμούς του Sanremo...

Παρολαυτά ακούστε το γιατί το τραγούδι τα σπάει!!!

 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Λίγο πριν τη λήξη του μεγάλου τελικού κι οι φιναλιστ είναι 3:
-Albano "Amanda e Libera"

-Moda con Emma "Arrivera"

-Roberto Vecchioni "Chiamami ancora amore"

Βλέπω τους Moda με την Emma νικητές,αν κι Vecchioni είναι καταπληκτικός..Το περίεργο είναι οτι μ αρέσει πολύ το τραγούδι του Albano!!..Νομίζω πως θα ήθελα να κερδίσει τελικά..
Σε λίγα λεπτά θα ξέρουμε...:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.627
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom