MusicTrip

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Κατά καιρούς βγαίνουν μουσικές συλλογές που βαφτίζονται ταξιδιωτικές όπου κάποιοι αποφασίζουν ποια είναι τα πιο ταξιδιάρικα τραγούδια και μουσικές. Πολλές φορές κρίνουν μόνο από τον τίτλο ή από καμιά διαφήμιση που έτυχε να τα προωθήσει ως ταξιδιάρικα. Όμως, όντας και προσωπικά, εξαρτημένος από την μουσική, θεωρώ ότι υπάρχει πραγματικά η έννοια του ταξιδιάρικου τραγουδιού που μπορεί να χαράξει εύκολα στιγμές. Άλλο να ακούς το Conquistador I του Juno Reactor, το An architect’s dream της Kate Bush ή το You love me to death των Hooverphonic και άλλο Timbaland.
Θα ήθελα όμως να ακούσω και δικές σας γνώμες. Ας φτιάξουν οι ταξιδιάρικες ψυχές μια πραγματική συλλογή ταξιδιού…:rolleyes:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ

Ε!!! αυτό έλειπε να θεωρήσομε ταξιδιάρικο τον timbaland!!! δεν είναι κάν του γούστου μου...
με αυτό όμως ναί...
kalspιre ωραίο το θεμα σου...:cool:
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
μα ακούστε όμως κι αυτό! το conquistador! εξάρτηση!!

 
Last edited by a moderator:

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
επιστρέφω (αν και.. μόνος μου :() με ένα σουπερ ταξιδιάρικο τραγούδι το Avatar της Monika (άλλα τραγούδια της μου αρέσουν περισσότερο αλλά το συγκεκριμένο είναι ένα ταξίδι από μόνο του!!)
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
επιστρέφω (αν και.. μόνος μου :() με ένα σουπερ ταξιδιάρικο τραγούδι το Avatar της Monika (άλλα τραγούδια της μου αρέσουν περισσότερο αλλά το συγκεκριμένο είναι ένα ταξίδι από μόνο του!!)
Μεγαλε τη Monika την εμαθα στο τελευταιο μου ταξιδι στην Αθηνα και πιο συγκεκριμενα απο το πρωι ακουω μονο το cd της! Αψογο!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Μα άκου το avatar. κλείσε τα μάτια... τι βλέπεις?... που σε ταξιδεύει?..
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
εμενα με ταξιδευει το τραγουδι αυτο, αλλα ετσι οπως το βρηκα στο youtube, για τον traveller, κανει πιο πολυ... αφιερωμενο σε οσους ταξιδευουν...:)
 
Last edited by a moderator:

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
(για να δω αν κατάλαβα ότι μου είπε η dorotija. ας βάλω ένα βίντεο)


άλλο ένα ταξίδι από εμένα. όπως προείπα, κάποια τραγούδια είναι να για να πατήσεις το Play λίγο πριν σε αποχαιρετήσουν οι αεροσυνοδοί και βγεις στον καινούριο σου προορισμό..
 
Last edited by a moderator:

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Οριστε το τραγουδι που με ταξιδευει παντα αλλα και με συντροφευει στα ταξιδια μου:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
και το δικο μου ταξιδιαρικο τραγουδι παρακαλω πολυ !!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.728
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom