Γενικά Nησιά του Αιγαίου

VEMA

Member
Μηνύματα
59
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΕΡΚΥΡΑ
Καλημέρα σας,
Σιγα-σιγά άρχισα με την παρέα μου να ψάχνω για τις διακοπές....εγώ θα ήθελα να πάω στην Ισπανία ή Πορτογαλία....πέρασα όμορφα το Πάσχα και θέλω κι'αλλο...
Τελοσπάντων πρότεινε να μείνουμε Έλλάδα...ίσως παμε λίγες μέρες Χανιά (τόπος καταγωγής μου) και σε κάποιο άλλο μέρος ...αλλά ποιό? Νησί? Μάλλον.
Θα ήθελα την βοήθεια σας...πέρσι που μου προτίνατε για τετραήμερο την Σύρο, περάσαμε φανταστικά.
Βασικό κριτήριο είναι ότι δεν έχουμε δίπλωμα οδήγησης και θα πρέπει να μην είναι μεγάλο το νησι....
Τι λέτε για την Θάσο? ή για την Σαμοθράκη? Θα μπορούσα να το συνδιάσω με κάποιες πόλεις στην βόρεια Ελλάδα.....
 

Grisom

Member
Μηνύματα
23
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Vema η Θάσος είναι ένα πανέμορφο νησί με πολύ πράσινο και καταπληκτικές παραλίες. Η νυχτερινή ζωή δεν είναι τόσο ξεφρενη όπως σε νησιά των Κυκλάδων αλλά πιστεύω ότι θα σε ικανοποιήσει. Καλό θα ήταν να είχες και αυτοκίνητο για να μετακινείσαι στις πολλές παραλίες αλλά πιστεύω ότι και με το ΚΤΕΛ θα βολευτείς. Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες για μέρη εδώ είμαι.
 

Picos Apicos

Member
Μηνύματα
94
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα&ίσως Ταιλάνδη πάλι!!
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Κίνας-Ιαπωνία-Περού
Εγώ φίλε μου σου συστήνω Σαμοθράκη (μεταξύ των 2 που έθεσες).Είναι αρκετά μικρό το νησί με σχεδόν ανύπαρκτο οδικό δίκτυο (το πολύ 20χλμ).Έχω πάει καλοκαίρι πρό 5χρόνια και είναι σαν ένας μικρός παράδεισος,έχει υπέροχα δάση με βάθρες (καταρράχτες) στις οποίες μπορείς να κάνεις και μπάνιο,2 υπέροχες παραλίες με προτίμηση αυτήν της παχιάς άμμου,κάστρα,αμνοερίφια να περιφέρονται παντού (υπέροχα και στο πιάτο σου από τις τοπικές ταβέρνες), ανεπηρέαστο απο την ανάπτυξη,γραφικό,παραδοσιακό και με δρομολόγια καθημερινά ανα 2 ώρες περίπου απο Αλεξ/πολη.
Άν θες περισσότερες λεπτομέρειες πες.
Επισκέψου και τα γραμμένα παλαιότερα απο μέλη του φόρουμ για το νησί και κρίνε μόνος σου.
 

VEMA

Member
Μηνύματα
59
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΕΡΚΥΡΑ
Παιδιά...help.......τα πράγματα είναι δύσκολα.... δεν μπορώ να βγάλω άκρη.
Μάλλον είναι που θα μείνω πρώτη φορά Ελλάδα και εχω κολλήσει.....Περιμένω προτάσεις....μικρό νησάκι με βολικές μετακινήσεις.....δεν ψάχνουμε μπαρακια κτλ....
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
VEMA δεν βοηθάς καθόλου και εσύ. δεν ξεκαθαρίζεις τί ακριβώς θέλεις. πάντως εγώ ανεπιφύλακτα θα σου πρότεινα την σκόπελο! θα ξετρελαθείς. τα πεύκα αγγίζουν την θάλασσα, παραλίες η μία μετά την άλλη, η χώρα πανέμορφη, με ήσυχα αμφιθεατρικά κτισμένα μπαράκια να πίνεις το ποτάκι σου και να βλέπεις το αιγαίο. νησάκι συμμαζεμένο και θα περάσεις τρέλα! αν πάλι δεν σε φτιάχνει για δες και από ιόνιο μεριά πχ. παξούς.
 

DRIVER

Member
Μηνύματα
108
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
ΥΠΟ ΣΚΕΨΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
λοιπον εχουμε και λεμε μικρο νησι χωρις αυτοκινητο στο αιγαιο.
1.Σεριφος
2.Φολεγανδρος
3.Σιφνος
4.Αντιπαρος
και η Παρος αν μενεις στην Ναουσα βολευεσε χωρις αμαξι αλλα απο οτι καταλαβα δεν θες πολυ φασαρια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.461
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom