ΗΠΑ New York βοήθεια!

Summer Hunter

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
χμμ...ακόμη το σκέφτομαι!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη, Καραϊβικη
Καλημέρα σας!είναι το πρώτο μου πόστ και συγνώμη εκ των προτέρων για τυχόν λάθη!χρείαζομαι τα φώτα σας!σχεδιάζουμε με ένα φίλο μου να πάμε Νέα Υόρκη :clap: το διάστημα 20/12 - 27/12 και αρχίσαμε να ψάχνουμε από τώρα προσφορές!βρήκα μια προσφορά αεροπορικών στα 554 Ε αεροπορικά μετ'επιστροφής κατ'ατομο καθώς και επιπλωμένο διαμέρισμα που ενοικιάζεται από ιδιώτη στην περιοχη Astoria, 187Ε κατ'ατομο την εβδομάδα. Σύνολο δηλαδή : 742 Ε. Υπάρχει πιθανότητα να βρω κάτι πιο φθηνά?γιατί από όσο τσέκαρα τα ξενοδοχεία οι τιμές ξεκινάνε από 100Ε τη βραδυά το δίκλινο.όσο για την περιοχή ξέρει κανείς τίποτα?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Καλημέρα σας!είναι το πρώτο μου πόστ και συγνώμη εκ των
καλώς ήρθες hunter ...
Νέα Υόρκη έ?
θα σου πούν σε λίγο εδώ και μάλιστα το αφεντικό που τοχει κάνει αθήνα-λαμία...
απο οτι γνωρίζω πάντως,ειναι τσάμπα....
άν σκεφτείς οτι για απλό δίκλινο κεντρικά θέλεις 150 ευρώ !!
θα τα λέμε...:p
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.036
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλημέρα σας!είναι το πρώτο μου πόστ και συγνώμη εκ των προτέρων για τυχόν λάθη!χρείαζομαι τα φώτα σας!σχεδιάζουμε με ένα φίλο μου να πάμε Νέα Υόρκη :clap: το διάστημα 20/12 - 27/12 και αρχίσαμε να ψάχνουμε από τώρα προσφορές!βρήκα μια προσφορά αεροπορικών στα 554 Ε αεροπορικά μετ'επιστροφής κατ'ατομο καθώς και επιπλωμένο διαμέρισμα που ενοικιάζεται από ιδιώτη στην περιοχη Astoria, 187Ε κατ'ατομο την εβδομάδα. Σύνολο δηλαδή : 742 Ε. Υπάρχει πιθανότητα να βρω κάτι πιο φθηνά?γιατί από όσο τσέκαρα τα ξενοδοχεία οι τιμές ξεκινάνε από 100Ε τη βραδυά το δίκλινο.όσο για την περιοχή ξέρει κανείς τίποτα?
Ούτε να το συζητάς, οι τιμές που βρίκες είναι υπερ-καταπληκτικές για την περίοδο εκείνη (για άλλες περιόδους θα βρείς πιο φτηνά, αλλά όχι για Χριστούγεννα που είναι ultra high season). Η Αστόρια είναι λίγο απόκεντρα, αλλά αν μένετε κοντά στο μετρό το πρόβλημα μειώνεται αρκετά. Από την άλλη έχει ακόμα αρκετούς Έλληνες εκεί...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Οι τιμές που βρήκες είναι σούπερ, ωστόσο έχε υπόψη σου ότι η Αστόρια δεν είναι στο Μανχάταν, και η απόσταση μέχρι το κέντρο θα σου τρώει χρόνο κάθε μέρα.

Όμως η τιμή για το διαμέρισμα είναι τόσο χαμηλή, που χαλάλι θάλεγα. Αρκεί να τσεκάρεις ότι έχει μετρό κοντά στο σπίτι.

Για τα αεροπορικά δεν το συζητώ, τσίμπα τα.
 

Summer Hunter

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
χμμ...ακόμη το σκέφτομαι!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη, Καραϊβικη
Οι τιμές που βρήκες είναι σούπερ, ωστόσο έχε υπόψη σου ότι η Αστόρια δεν είναι στο Μανχάταν, και η απόσταση μέχρι το κέντρο θα σου τρώει χρόνο κάθε μέρα.

Όμως η τιμή για το διαμέρισμα είναι τόσο χαμηλή, που χαλάλι θάλεγα. Αρκεί να τσεκάρεις ότι έχει μετρό κοντά στο σπίτι.

Για τα αεροπορικά δεν το συζητώ, τσίμπα τα.

από ότι βλέπω το διαμέρισμα είναι 2 τετράγωνα από τη στάση μετρό των γραμμών "Ν" & "W" και από κει τέσσερις στάσεις για το κέντρο του manhattan...τι λέτε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.969
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom