ΗΠΑ new york χριστούγεννα

FOTINI

Member
Μηνύματα
68
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΕΝΕΡΙΦΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ,ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
ciao ciao

Θα ήθελα τη βοήθεια σας όπως είχα ξαναπεί πριν αρκετο καιρό τα χριστούγεννα θα με βρουν στη Νέα υόρκη.
οπότε χρειάζομαι πληροφορίες και τι δεν πρέπει να χάσω, το ρωτάω γιάτι όλοι μου λένε διάφορα...θα είμαι εκέι 10 μέρες...έχω φίλους εκεί αλλά θέλω να ακούσω γνώμες!!!!!!
και ειδικά από Δευκαλίων.......χιχιχιχιχιχιχι
έχω οδηγό ταξιδιωτικό και είμαι ενημερωμένη αλλά εκτός από μουσεία και θέατρα τα οποία λατρεύω εκείνο που με ενδιαφέρει είναι εστιατόρια bars κτλ........
και ότι έχει σχέση με θέα να βλέπω θέα.......ελπίζω να μη ζητάω πολλά

θα περιμένω και όταν γυρίσω υπόσχομαι μία super travel story!!!!!!:p
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Χα!!

Θα κοιμηθώ απόψε και αύριο ξεκούραστος θα επανέλθω με προτάσεις. :LOL:

Αν και -σε προϊδεάζω- η Νέα Υόρκη δεν είναι για να ακολουθείς προτάσεις κανενός. Περπάτα μέχρι να λιώσουν τα παπούτσια σου, και ότι σου γυαλίζει το μάτι μπαίνε μέσα. Δεν υπάρχει περίπτωση να μη σε αποζημιώσει η πόλη. :)
 

billy

Member
Μηνύματα
72
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
polynesian , new zealand
παρε 5-6 ζευγαρια παπουτσια μαζι....
 

FOTINI

Member
Μηνύματα
68
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΕΝΕΡΙΦΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ,ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
α καλα πάντα περπατάω θέλω να ξέρω τα πάντα για την πόλη που επισκέπτομαι
οπότε αυτό ειναι το μόνο σίγουρο........................
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Λοιπόν για πάμε μία στα γρήγορα.

Το έχει αναφέρει και ο ΑΕΚφαν σε ποστ του: Peter Lugger, για να δοκιμάσεις τις καλύτερες τηγανητές πατάτες του γαλαξία. Απλά εκπληκτικό φαί, φυσικά μαζί με ένα μεγαλοπρεπέστατο steak. Το μαγαζί δεν είναι στο νησί, αλλά δίπλα, στο Brooklyn.

Εξαιρετικό ιταλικό στο Lupa, στην περιοχή του Village.

Αν και όχι με την παλιά του αίγλη, παραμένει ένα από τα καλύτερα ανατολίτικα εστιατόρια της πόλης, το TAO, στην περιοχή του Central Park South. Θα πάθεις πλάκα μόλις μπεις μέσα, το μαγαζί είναι απίστευτο, το ίδιο και το φαί. Πρέπει -φυσικά- να έχεις κλείσει τραπέζι ΠΟΛΥ πριν.

Όμορφα είναι και στην πλευρά του Brooklyn Heights, που μπορείς να πας είτε για πρωινό είτε φυσικά για γεύμα/δείπνο, και νάχεις φάτσα το Manhattan απέναντι. Η θέα θα σε αποζημιώσει.

Για ποτό/νυχτοβόλτες/διασκέδαση κλπ, υπάρχουν περιοχές γεμάτες από εξαιρετικά μαγαζιά. Όπου και αν περπατήσεις σε SoHo, TriBeca και Village όλα είναι ωραία. Το "Smoke" ψηλά στην 104η οδό είναι επίσης ένα εξαιρετικό Jazz Bar, αλλά τέτοια αν κυκλοφορήσεις στις περιοχές που σου είπα θα βρεις με το τσουβάλι.

Επίσης μπορείς να κάνεις καμιά απόπειρα για ποτό στα roof garder μεγάλων ξενοδοχείων, που βρίσκονται συνήθως μετά τον... 30ό -40ό όροφο :D , για να πιες το ποτό σου με θέα όλο το Manhattan. :)

Αυτά προς το παρόν. Αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο ρώτα με.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.970
Likes
9.386
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δεν κρατιεμαι , θα πω αυτο που σκεφτηκα οταν διαβασα το 'τι δεν πρεπει να χασω στη ΝΥ'.. Ενα εισιτηριο για Τζαμαικα η Μπαρμπειντοs δεν πρεπει να χασειs :haha:εκει θα το βρειs παμφθηνα..
Περα απο την πλακα αν πηγαινα ΝΥ θα ηθελα πολυ να ηταν Χριστουγεννα-Πρωτοχρονια , πρεπει να ειναι φανταστικα :D.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.375
Likes
6.883
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
...και μην ξεχνάμε την ευνοϊκή ισοτιμια του ευρώ απεναντι στο δολάριο τούτω τον καιρό!:clap:
Για 100 ευρώ εισπράττουμε περιπου 150 δολλάρια...
Ο,τι πρέπει για πολλά πολλά ψώνια η αλλές απολαύσεις.
πχ επισκεψεις στο Broadway!!!
http://www.livebroadway.com/
:cool:
 

FOTINI

Member
Μηνύματα
68
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΕΝΕΡΙΦΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ,ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
είμαι τυχερή και όσοι ταξιδεύουν HΠΑ λόγο του δολαρίου
προτείνω στην go2dbeach να πάει ΗΠΑ και από εκεί ας κλείσει όπου θέλει.....τζαμάιακ΄κρουαζιέρες και γιατί όχο ένα ..
έχω ήδη κλέισει εισητηρια για broadway γιατί θα γίνεται ο πανικός λόγο Χριστουγέννων....
 

FOTINI

Member
Μηνύματα
68
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΕΝΕΡΙΦΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ,ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
να κάνει ένα tour me το car εφόσον της αρέσει απότι έχω προσέξει
go2dbeach
 

FOTINI

Member
Μηνύματα
68
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΕΝΕΡΙΦΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ,ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
LION KING...ΕΙΝΑΙ COMIC ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΟΣΟΙ ΤΟ ΕΙΔΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΤΟ PHANTOM OF THE OPERA ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΠΕΙΣΑΝ ΓΙΑ ΤΟ LION KING
ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΜΑ ΜΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟ ΘΕΤΡΟ BADMINTON ΟΠΟΤΕ
LION KING............................
 

FOTINI

Member
Μηνύματα
68
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΕΝΕΡΙΦΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ,ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΔΕΥΚΑΛΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΠΗΡΕΣ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ ΑΠΟ BROADWAY??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.218
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom