Αυστρία Γερμανία road trip Αυστρία-Βαυαρία

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
να παω ναι να μεινω κι ολας?1 μερα είναι αρκετη λες?
Εξαρταται,αν θελεις να δεις,μουσεια,καστρο,σπιτια Μοτσαρτ....ολα αυτα ειναι μεχρι τις 5μμ.Μεχρι τις 5,επισης ειναι το φως της μερας,για να δεις τη πολη....κατα συνεπεια,αν δεν τα δεις αυτα-αρκεστεις στις ωραιες εκκλησιες-και σε πολυ περπατημα στα δρομακια,προλαβαινεις με μονοημερη...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
το καστρο ναι μουσεια όχι!μαλλον θα τη βαλω για μονοημερη ;) ευχαριστω!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σας, δύο ερωτήσεις για όποιον μπορεί να απαντήσει. Φτάνω στο Αεροδρόμιο του Μονάχου γύρω στις 8:05 το πρωί. Θέλω να φύγω απευθείας για Salzburg. Βρίσκω τραίνο με 19 ευρώ, από το Αερορδρόμιο (στο site πατώ επιλογή Munich Airport T, σωστά?) στις 09:45. Είναι επαρκής ο χρόνος? Μετά βλέπω ότι φεύγω από το αεροδρόμιο με S-Bahn, και κάνει μια στάση για 11 λεπτά στο Hauptbahnhof προκειμένου να φύγω για Salzburg. Είναι επαρκής πάλι αυτός ο χρόνος για την αλλαγή?
Και μια τελευταία ερώτηση πετάω από Μόναχο πρωί στις 8, αν έχω πάρει από την προηγούμενη μέρα το εισιτήριο των 11 ευρώ που είναι για όλο το Μόναχο (και έχω διαβάσει ότι ισχύει μέχρι τις 6 το πρωί της επόμενης μέρας) πρέπει 6 η ώρα να έχω φτάσει στο Αεροδρόμιο ή είμαι καλυμμένη αν βρίσκομαι μέσα στο S-bahn στις 6 το πρωί?
Ευχαριστώ πολύ!!
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
το καστρο ναι μουσεια όχι!μαλλον θα τη βαλω για μονοημερη ;) ευχαριστω!
Kαι εμεις μονοημερη ειχαμε παει salzburg , ειναι πανεμορφο !!!
Αρκει να έχεις οοολη την μέρα μπροστα σου και να το χαρείς σαν μέρος !
Η διαδρομή προς τα εκεί ειναι πανέμορφη ,τρομερα τοπία !!!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
δες εδω....
1.Φτάνω στο Αεροδρόμιο του Μονάχου γύρω στις 8:05 το πρωί. Θέλω να φύγω απευθείας για Salzburg. Βρίσκω τραίνο με 19 ευρώ, από το Αερορδρόμιο (στο site πατώ επιλογή Munich Airport T, σωστά?) στις 09:45. Είναι επαρκής ο χρόνος?
2. Μετά βλέπω ότι φεύγω από το αεροδρόμιο με S-Bahn, και κάνει μια στάση για 11 λεπτά στο Hauptbahnhof προκειμένου να φύγω για Salzburg. Είναι επαρκής πάλι αυτός ο χρόνος για την αλλαγή?
1.Ναι,ο χρονος ειναι επαρκης...προλαβαινεις(αν,βεβαια,δεν εχει καθυστερηση το αεροπλανο)...ναι πατας mun airp.....
2.Εδω,θα προτιμουσα,αν ταξιδευα εγω,περισσοτερο χρονο....νομιζω οτι εναι ενα επιπεδο διαφορα...δεν ξερω αν προλαβαινεις....ας πει καποιος αλλος.
Για την τριτη ερωτηση,εγω θα το εβγαζα πριν επιβιβαστω...ειναι πανευκολο να το εκδωσεις,επιτοπου.
Υ.Γ.Στο τρενο για σαλτσμπουργκ,θα σου κανουν ελεγχο,θα πρεπει να τους παρουσιασεις το εκτυπωμενο εισιτηριο και την πιστωτικη καρτα που χρησιμοποιησες για να το εκδωσεις,προσεχε το αυτο..................
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Είναι επαρκής πάλι αυτός ο χρόνος για την αλλαγή?
Και μια τελευταία ερώτηση πετάω από Μόναχο πρωί στις 8, αν έχω πάρει από την προηγούμενη μέρα το εισιτήριο των 11 ευρώ που είναι για όλο το Μόναχο (και έχω διαβάσει ότι ισχύει μέχρι τις 6 το πρωί της επόμενης μέρας) πρέπει 6 η ώρα να έχω φτάσει στο Αεροδρόμιο ή είμαι καλυμμένη αν βρίσκομαι μέσα στο S-bahn στις 6 το πρωί?
1. 11 λεπτά είναι λίγα.
2. η ισχύς του εισιτηρίου, οπως την καταλαβαίνω εγώ, σε καλύπτει για έλεγχο που μπορεί να σου γίνει μέχρι τις 6 το επόμενο πρωί. αν ο ελεγκτής μπει στο τρένο 6.01, λογικά δεν καλύπτεσαι.

ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
1. 11 λεπτά είναι λίγα.
2. η ισχύς του εισιτηρίου, οπως την καταλαβαίνω εγώ, σε καλύπτει για έλεγχο που μπορεί να σου γίνει μέχρι τις 6 το επόμενο πρωί. αν ο ελεγκτής μπει στο τρένο 6.01, λογικά δεν καλύπτεσαι.

ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ!
ευχαριστώ και τους δύο για τις διευκρινίσεις! οπότε αφού τα 11 λεπτά δεν επαρκούν, τότε δεν μπορώ να πάρω των 10 παρά, πρέπει να διαλέξω κάτι άλλο. Αλλά αφού το βγάζουν σαν ενιαίο εισιτήριο, εγώ ευθύνομαι αν το χάσω?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
ευχαριστώ και τους δύο για τις διευκρινίσεις! οπότε αφού τα 11 λεπτά δεν επαρκούν, τότε δεν μπορώ να πάρω των 10 παρά, πρέπει να διαλέξω κάτι άλλο. Αλλά αφού το βγάζουν σαν ενιαίο εισιτήριο, εγώ ευθύνομαι αν το χάσω?
Η απαντηση ειναι οτι εσυ ευθυνεσαι.Υπαρχει στο σαιτ,μια επιλογη να προαρμοσεις το χρονο της ανταποκρισης,περισσοτερο η λιγοτερο...για δες το.
Συμβουλη,οταν φτασεις στο σταθμο,να δεις αν η πλατφορμα που φευγει το τρενο,ειναι αυτη που γραφει το χαρτι σου η εχει αλλαξει.Εγω εκανα πρι 1 μηνα το ιδιο με σενα και στο σαλτσμπουργκ,ηταν αλλη πλατφορμα και οι αυστρικοι,ειπαν οτι,συνηθως οι γερμανοι κανουν λαθος!(μπηχτη)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Εκει που γραφει transfer time...στη δεξια μερια γραφει adjust transfer time...εχει εικονιδιο,πατας leave later from...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ετσι ετσι δωσε στο λαο Info φιλεναδα γιατι χανομαστε!πρεπει να οργανωθω αμεσα λεμε!τελικα 2 μερες είναι πολλες για μοναχο?σε σχεση με νυρεμβεργη?
μπας κι εχεις χρονο να μας πεταξεις καμια ταξιδιωτικη ιστορια?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.485
Μέλη
38.923
Νεότερο μέλος
CHRISTIETS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom