ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
κατ'αρχην θα ηθελα να σας πω οτι ειμαι νεος στο site και ειναι αοπλα ΤΕΛΕΙΑ :xmas_smile:
τωρα λοιπον ας μπω στο θεμα...εγω,ο πατερας μου και η κολλητη μου φιλη θα παμε κατα 99% road trip στην ευρωπη το καλοκαιρο του 2011.θελω την βοηθεια σας!κατ'αρχην σκεφτομαστε να παμε ειτε απο 15 ιουλιου μεχρι και 30-31 ιουλιου ειτε τελη αυγουστου με αρχες σεπτεμβριου.μαλλον ομως την πρωτη περιοδο.γενικως το πλανο ειναι οτι θα αρχισουμε με αυτοκινητο απο αθηνα και πρωτο βραδυ θα διανυκτερευσουμε στα γειτονικα μας σκοπια(για τα οποια εχουμε πολλες αμφιβολιες).και τωρα απο κει και περα θα επισκευτουμε=
βελιγραδι(ενα βραδυ)
βουδαπεστη(2 βραδυα)
βιεννη(2 βραδυα)
πραγα(2 βραδυα)
απο κει και περα ειτε βερολινο αμβουργο ειτε μοναχο-χαιδελβεργη απο 2 μερες στο καθε ενα και μετα στρασβουργο μαλλον μονημερη...λουκερνη(1 βραδυ) και τελος φλωρεντια 2 βραδυα και μετα ανκονα-πραγα.αυτα...τα ειπα οσο πιο περιεκτικα μπορουσα.ελπιζω να με βοηθησετε σε οοοττιιι πραγματικα μπορειτε..ειναι καλο προγραμμα?μηπως ειναι πολυ βαρυ?να αφαιρεσω κατι?οτι πραγματικα θελετε και μπορειτε μιας και εκτος απο τον πατερα μου ειναι το πρωτο μας road trip.επισης ψαχνουμε φθηνη διαμονη..τα hostels ειναι αξιοπρεπη?και κατι ακομα..ο καιρος εκεινη την εποχη πως ειναι σε αυτα τα μερη?ευχαριστω πολυυυυ και συγγνωμη αν σας κουρασα μιας και γραφω απο ενα χαλασμενο laptop στη μεση του βουνου...:xmas_mrgreen::xmas_redface:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.906
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
αποψη μου(παροτι δεν ειμαι και ο πιο πολυταξιδεμενος του φορουμ) ειναι οτι ειναι βαρυ το προγραμμα για 15 μερες .. πρεπει να "τρεχετε" ολη την μερα για να δειτε ο,τι θελετε να δειτε απο τις πολεις αυτες και στο τελος θα γυρισετε Ελλαδα ψοφιοι .. τωρα για το που πρεπει να κατσεις παραπανω και που καθολου θα στο πουνε αλλοι που ξερουνε ..
οσο για τα hostel,στο ιντερνετ μπορεις να βρεις τα παντα .. αυτα που εχω να σου προτεινω εγω,στα οποια εχω μεινει και εμεινα ικανοποιημενος ειναι αυτο για βελιγραδι: Hostel Belgrade - The easiest hostel to find in Belgrade. Welcome to www.hostelbelgrade.com
και αυτο για βερολινο Sunshinehouse Berlin, Hostel in Berlin Sch?neberg. Preiswerte Unterkunft f?r Gruppenreise, Klassenfahrt, Individualreise oder Kurztrip.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.906
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
α και κατι ακομα .. σαν περιοδος νομιζω ειναι καλυτερα αρχες Σεπτεμβριου απο οτι μεσα Ιουλιου ..
 

danisg

Member
Μηνύματα
33
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
καπου στην Ευρώπη..
'Οσον αφορά την Αυστρία, θα πρότεινα μια διανυκτέρευση στο Salzbourg. Aπλά έχε το υπ`όψιν.
Από θέμα οργάνωσης, δε μπορώ να σε βοηθήσω καθότι τη δική μου εκδρομή στην Αυστρία δεν την προγραμμάτισα σωστά! Πήγα με αεροπλάνο, ήταν η πρώτη φορά εξωτερικό, νοίκιασα αυτοκίνητο [λάθος κίνηση για Βιέννη] και έμεινα πολλές ημέρες στη Βιέννη, πήγα Μάρτιο που οι κήποι της πόλης ήταν καλυμμένοι με χιόνι και δεν αντίκρυσα τις εικόνες που περίμενα.
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Παρότι οι χώρες που διάλεξες έχουν στη πλειοψηφία τους πολύ καλούς δρόμους το ταξίδι με φαίνετε αρκετά φορτωμένο και δνε θα προλάβετε να δείτε πολλά.Σαν ιδέα είναι καταπληκτική το καλύτερο σάιτ για χόστελς είναι το hostelworld κατά τη γνώμη μου και νσου εύχομαι να μην συναντήσετε κανένα πρόβλημα!
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
παιδια ευχαριστω πολυ που μου απαντησατε αλλα μαλλον το ταξιδι ακυρωνεται.βλεπετε ο πατερας μου θελει να δει σελλας οποτε το βλεπουμε προς σκανδιαναβια μερια!θα γραψω ποστ!ευχαριστω πολυ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.369
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom