Ιταλία Road trip νοτια Ιταλια

katerina123

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπέρα το καλοκαιρι σκοπευουμε με το αγορι μου να ταξιδεψουμε στην νοτια ιταλια. επειδη θα παρουμε αμαξι θα παμε με πλοιο απο ηγουμενιτσα προς μπαρι. θελουμε γενικοτερα να δουμε την σικελια. εχουμε στην διαθεση μας 10 μερες. μηπως καποιος θα μπορουσε να βοηθησει κ να μου πει πως θα μπορουσα να οργανωσω το ταξιδι στο περιπου γιατι ειναι η πρωτη φορα που ταξιδευω εξωτερικο κ μετα απο ωρεςω αναζητησης εχω μπερδευτει. ευχαριστω.
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
364
Likes
1.199
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
καλησπέρα το καλοκαιρι σκοπευουμε με το αγορι μου να ταξιδεψουμε στην νοτια ιταλια. επειδη θα παρουμε αμαξι θα παμε με πλοιο απο ηγουμενιτσα προς μπαρι. θελουμε γενικοτερα να δουμε την σικελια. εχουμε στην διαθεση μας 10 μερες. μηπως καποιος θα μπορουσε να βοηθησει κ να μου πει πως θα μπορουσα να οργανωσω το ταξιδι στο περιπου γιατι ειναι η πρωτη φορα που ταξιδευω εξωτερικο κ μετα απο ωρεςω αναζητησης εχω μπερδευτει. ευχαριστω.
Πες ομως κατι παραπανω να σε βοηθησουν περισσοτερο οσοι ξερουν καλα τον προορισμο αυτον, εμου περιλαμβανομενου. Δηλ θελεις τα καλυτερα μερη για διαμονη, για μπανια για διασκεδαση, για τρεκινγκ στα βουνα, για αρχαια? Κλπ.
 

hawk

Member
Μηνύματα
91
Likes
75
Καλησπέρα σας , θέλω να πάω στο Bari , υπάρχει κανείς που μπορεί να μου πει κάποιες πληροφορίες ; Ευχαριστώ πολύ :)
 

hawk

Member
Μηνύματα
91
Likes
75
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση !! Απλά επειδή θέλω να ξέρω γενικά το πως πάς , τι έχει για νυχτερινή ζωή και τι αξίζει να δεις από τα αξιοθέατα κλπ ; Είναι καλός προορισμός για Ιούλιο μήνα ;
 
Last edited:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Α μάλιστα το γνωστό ξενοδοχειο με το εστιατοριο στο σπήλαιο .
Ρωτάω γιατι υπάρχουν πολυ όμορφα μέρη στο νότο και μου εκανε εντύπωση το ότι θες να πας συγκεκριμένα εκει χωρις να υπάρχει λόγος
 

hawk

Member
Μηνύματα
91
Likes
75
Αυτό είναι όντως καλό ; Από τις φωτιγραφίες είναι πολύ όμορφο , εσύ από Bari ξέρεις τίποτα ; :)
 

Eleannidi

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ποιός ξέρει πού...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα σε όλους.

20/08-06/09 θα πάρουμε το πλοίο από Πάτρα για Μπάρι ή Πρίντιζι. Αρχικά θα ήθελα να ρωτήσω εαν έχει ταξιδέψει κανείς με πλοία της Grimaldi Lines & ποιά είναι η απόψή του. Να προτιμήσω δηλαδή Superfast που είναι λιγάκι ακριβότερη ή είναι καλά & της Grimaldi για το συγκεκριμένο ταξίδι?

Ο αρχικός στόχος είναι η Σικελία & μερικά μέρη από την χερσαία Ν. Ιταλία. Για τη Σικελία έχω βρεί αρκετές ιστορίες και πληροφορίες από το site (αν θέλετε να προτείνετε κάτι, ευπρόσδεκτα όλα) αλλά για την χερσαία Ν. Ιταλία όχι πολλά. Εκτός από την Ματέρα που μου άρεσε, τί άλλο θα μου προτείνατε?

Βέβαια θα ήθελα αν υπάρχει ο χρόνος να ανεβαίναμε & λίγο Νάπολη & Κοστιέρα. Το βρίσκετε εφικτό με 14 γεμάτες μέρες στη Ιταλία ή απλά θα κάνω πασάλειμμα?

Σας ευχαριστώ όλους για οποιεσδήποτε πληροφορίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.030
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom