Ιταλία Roma σαρακοστιανή

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Mπραβο Ται !
Μ αρεσει που δεν κολλας να πεις φορα παρτιδα πραγματα που σκεφτηκαμε ολοι μας.
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
......την επόμενη μερα το μεσημέρι ειμαστε στο ΕΛ.ΒΕΝ.
Το βράδυ κοίταγα για προσφορές στα αερ.εισιτήρια ......


Οπως είπε και Κλεοπάτρα,τελικά όλοι το ιδιο κάναμε γυρίζοντας από Ρώμη !!!:haha:

Μας εύχομαι να ξαναπάμε σύντομα γιατί όλοι μας κάτι αφήσαμε εκεί :bleh::bleh::bleh:

Καλογραμένη η Ιστορία σου.
(Εγώ γύρισα την 25/3 και μου έκανε εντύπωση για τις τεράστιες ουρές που συνάντησες ενώ εγώ όχι. Ε, ας είμαι και καπου τυχερός !!!)
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
danev την επόμενη φορά θα σε βάλω να κλείσεις εσύ το ταξίδι για να επωφεληθώ απο την τύχη σου;)
kleopatra δεν ειναι κακο νομιζω να λες αυτο που σκεφτεσε. Άλλωστε ειναι καλύτερο γιατι δεν λες και ψεματα στον εαυτό σου:haha:
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Υπέροχη περιγραφή! Λες και μόλις είδα ένα μεθυστικό όνειρο με πρωταγωνίστρια την αιώνια πλανεύτρα...
 
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
MILANO
Ταξίδι-Όνειρο
HOLLYWOOD
roma

τα λές πολύ κάλα όλα μου αρέσει η αφήγηση σου μου έρχονται αναμνήσης όταν είχα πάει και εγώ στην ρόμη!
 

sotoscivil

Member
Μηνύματα
67
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
road trip στις ΗΠΑ
Καλησπέρα ταξιδιάρηδες.. ήθελα να ρωτήσω το εξής επειδή έχω διαβάσει τόσες πολλές ιστορίες και έχασα την μπάλα..
1ον: από αεροδρόμιο Fiumiciono προς termini, παίρνω τραίνο leonardo express με 11 ευρώ ή λεωφορείο?? μήπως το λεωφορείο είναι πιο φθηνό?? μήπως δεν είναι καλό λόγω μποτιλιαρισμάτων??
2ον: εισιτήρια: όσο αφορά τα μουσεία του Βατικανού, παίρνω σε ποιό απο τα δύο, από εδώ? Vatican Museums - Online Ticket Office
ή από εδώ?
ROME VATICAN MUSEUM Booking Museum Tickets in Vatican Rome Italy
επίσης η είσοδος στον ναό του αγίου Πέτρου είναι δωρεάν? και αν ναι, πως μπορώ να αποφύγω την ουρά

ευχαριστώ πολύ για την όποια βοήθεια
 

sotoscivil

Member
Μηνύματα
67
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
road trip στις ΗΠΑ
αυτό δεν το κατάλαβα..το εξηγείς λίγο? πώς δηλαδή προσπάθησαν να σας το πλασάρουν? στα εκδοτηρια? μήπως με καπέλο 1 Ε μια και το κανονικό έχει 14 Ε?
για τη σύνδεση με την πόλη τα έχω πει κι αλλού.
το λεωφορείο της Cotral για Τέρμινι έχει 4,5 Ε.
http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...F-%F4%F3%E9%E1%EC%F0%E9%ED%EF.html#post165289
Φίλε Samion, από ότι κατάλαβα διαβάζοντας άπειρες ιστορίες για Ρώμη, είσαι ο πιο γνώστης και ήθελα να σε ρωτήσω το εξής:
όσο αφορά τα εισιτήρια για μουσεία βατικανου, τα βγάζω στο ίντερνετ από εδώ ? ROME VATICAN MUSEUM Booking Museum Tickets in Vatican Rome Italy
ή από εδώ? Vatican Museums - Online Ticket Office
ποιο είναι πιο αξιόπιστο??
επίσης για τον ναό του αγίου Πέτρου πληρώνω εισιτήριο?? και αν όχι, υπάρχει τρόπος να αποφύγω την τεράστια ουρά?
τέλος όσο αφορά το κολοσσιάιο και τα μουσεία του καπιτωλίου, λέω να πάρω την κάρτα roma pass Και να εξαργυρώσω τις δύο πρώτες δωρεάν επισκέψεις σε αυτά τα μουσεία, ισχύει σαν σκέψη??
σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Φίλε Samion, από ότι κατάλαβα διαβάζοντας άπειρες ιστορίες για Ρώμη, είσαι ο πιο γνώστης και ήθελα να σε ρωτήσω το εξής:
όσο αφορά τα εισιτήρια για μουσεία βατικανου, τα βγάζω στο ίντερνετ από εδώ ? ROME VATICAN MUSEUM Booking Museum Tickets in Vatican Rome Italy
ή από εδώ? Vatican Museums - Online Ticket Office
ποιο είναι πιο αξιόπιστο??
επίσης για τον ναό του αγίου Πέτρου πληρώνω εισιτήριο?? και αν όχι, υπάρχει τρόπος να αποφύγω την τεράστια ουρά?
τέλος όσο αφορά το κολοσσιάιο και τα μουσεία του καπιτωλίου, λέω να πάρω την κάρτα roma pass Και να εξαργυρώσω τις δύο πρώτες δωρεάν επισκέψεις σε αυτά τα μουσεία, ισχύει σαν σκέψη??
σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια
Αν είχες διαβάσει άπειρες ιστορίες όπως λες δεν θα είχες αυτές τις απορίες που έχουν απαντηθει 100 φορές;)

Το δεύτερο site είναι το επίσημο του Βατικανό οπότε κλείσε απο κει.
Για να μπεις στο εσωτερικό του ναού δεν πληρώνεις παρα μόνο για να ανέβεις στον τρούλο να δεις τη θέα.
Την ουρά δεν την αποφεύγεις αλλά μη τρομάζεις δεν είναι τραγική και προχωράει γρήγορα.
 

sotoscivil

Member
Μηνύματα
67
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
road trip στις ΗΠΑ
Αν είχες διαβάσει άπειρες ιστορίες όπως λες δεν θα είχες αυτές τις απορίες που έχουν απαντηθει 100 φορές;)

Το δεύτερο site είναι το επίσημο του Βατικανό οπότε κλείσε απο κει.
Για να μπεις στο εσωτερικό του ναού δεν πληρώνεις παρα μόνο για να ανέβεις στον τρούλο να δεις τη θέα.
Την ουρά δεν την αποφεύγεις αλλά μη τρομάζεις δεν είναι τραγική και προχωράει γρήγορα.
σε ευχαριστώ πολύ, απλά δεν ήξερα ποιο από τα δύο να διαλέξω..:D:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom