Ιταλία Roma Unico Grande Amore

giorgosmig

Member
Μηνύματα
10
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ΕΙΣΑΓΩΓΗ
Χαιρετώ όλη τη παρέα του Τravelstories.H συγκεκριμένη ιστορία αφορά την περσυνή μου εξόρμηση στη Ρωμη και καθώς ετοιμάζομαι ξανά για Ιταλία μου δόθηκε η αφορμή να την γράψω.Αρχικά θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη του φόρουμ καθώς οι πληροφορίες που παρέχονται στο συγκεκρμένο ιστιότοπο είναι στο σύνολο τους εντυπωσιακά χρήσιμες και άκρως κατατοπιστικές.Το ταξίδι μου αυτό στη πρωτεύουσα της Ιταλίας πραγματοποιήθηκε το Δεκέμβριο του 2014 την εορταστική περίοδο πριν τα Χριστούγεννα και διέρκησε πέντε ημέρες.Προέκυψε εντελώς τυχαία εκεί γύρω στον Οκτώβριο όντας φοιτητής η διάθεση πάντα για ''Ερευνώ και ανακαλύπτω'' είναι μεγάλη έτσι και εγώ ένα ωράιο Κυριακάτικο κρύο και μουντό πρωινό πήρα την απόφαση να ταξιδέψω Ιταλία και απλώς το ανακοίνωσα στη φίλη μου.
-Καλημέρα,να ξέρεις θα πάμε Ιταλία προς τα Χριστούγεννα
-Μα πώς τι εννοείς,κερδίσαμε κανά διαγωνισμό?
-Όχι απλώς έκλεισα εισιτήρια 18-23 Δεκεμβρίου
-ΟΡΙΣΤΕΕΕΕ???:icon_evil:
-:xalara:
Εν τέλει δέχτηκε ή μάλλον ενθουσιάστηκε παραπάνω και απο εμένα,και πλέον ήμασταν έτοιμοι να ξεκινήσουμε να σχεδιάζουμε την εκδρομή..Σε μία εβδομάδα είχαν κλειστέι τα πάντα και βρεθήκαμε στο σημείο αυτής της γλυκιάς και ταυτόχρονα εκνευριστικής αναμονής μέχρι να φτάσει η πολυπόθητη μέρα.
Να προσθέσω οτι ήταν όνειρο απο μικρό παιδί ένα ταξίδι στη Ρώμη.Αυτή η πόλη απλά και μόνο απο τις φωτογραφίες μου έδινε αυτή την αίσθηση του θαυμασμού λόγω αυτής της ρομαντικής ανυπέρβλητης και σπάνιας ομορφιάς που την διακατέχει.Και να που ένα όνειρο πραγματοποιήθηκε,και όχι δεν ήταν όπως την περίμενα...Ηταν πάρα πολύ καλύτερη!


ΔΙΑΜΟΝΗ
Τη διαμονή μου αυτές τις πέντε ημέρες κάλυψε ένας υπέροχος ξενώνας http://www.booking.com/hotel/it/antica-dimora-horti-luculliani.el.html Ακριβώς πάνω στη Via Del Corso..Aρκετά φθηνός σε αντιστοιχία ποιότητας-περιόδου-τοποθεσίας,280 ευρώ το δίκλινο για 5 νύχτες.Το μόνο αρνητικό πέντε όροφοι με τα ποδία καθώς δεν υπήρχε ασανσέρ, σε αποζημίωνε όμως η μεγάλη βεράντα του δωματίου καθώς και η θέα της...
[/IMG]
[/IMG]
 
Last edited:

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
καλωσήρθες και καλά το ξεκίονησες με αγαπημένη Ρώμη. Πολύ ωραίο το κατάλυμα, πολύ ιταλικό σε στυλ! Περιμένουμε τη συνέχεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.428
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom