Ιταλία 'ROME' WITH ME

anna31

Member
Μηνύματα
12
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Και αφού είχα κοροϊδέψει την μαμά μου πέρσι που πήγε μόνη της στην Ρώμη,αφού είδα την ταινία "eat,pray,love", κ επειδη δε θέλω κ πολύ,το μήλο κάτω από την μηλιά θα πέσει κ έτσι έκλεισα εισιτήρια τελευταία στιγμή μόνη μου κ εγώ για Ιταλία!
φυσικα κ όλοι γελούσαν όταν τους το έλεγα ότι θα πάω μόνη μ κ δε με πίστευαν,όπως γελούσα κ εγώ με την μαμά μου αλλά για όλα υπάρχει πρώτη φορά!!κ όχι δεν πήγα σε γνωστούς κ φίλους(αν κ τώρα έκανα) ούτε να ζήσω τον έρωτα μου! Βασικά τώρα που το σκέφτομαι τον έζησα αλλά όχι με κάποιον αλλά με αυτή την πόλη!
Πιάτσα απο εδώ,πιάτσα απο εκεί!Σιντριβάνι απο εδώ,σιντριβάνι απο εκεί!Εκκλησια απο εδώ,εκκλησία απο εκεί! Χαθηκα στα δρομάκια της(στην κυριολεξία)το μέτρο δε με είδε καθόλου 15 χιλιόμετρα την ημέρα είχα κάνει την λίστα μου τα είχα σημειώσει όλα στον χάρτη, γεύτηκα την ιταλική κουζίνα(πάστες,πίτσες,παγωτά 5 κιλά πάνω σίγουρα:icecream:),μαγεύτηκα με το διατηρημένο ανοιχτό μουσείο που είναι ολόκληρη η πόλη ακόμα κ οι εκκλησίες τους μέσα(έμπαινα σχεδόν σε όλες αφού καμία μα καμία δεν ήταν ίδια μεσα),γνώρισα ανθρώπους απο όλο τον κόσμο(βέβαια οι Ιταλοί στην πλειοψηφία αφού δε με άφηναν μόνη μου:lol:),έκανα την ευχή μου στο περιβόητο σιντριβάνι(έτυχα κ Μια φωτογράφιση γάμου κ μου μπήκαν ιδέες για το πολυυυυ πολύ μέλλον χαχαχα),ανέβηκα σε βουνά κ λόφους για να χαζέψω το ηλιοβασίλεμα κ την Ρώμη απο ψηλά όπου όλοι ζευγαράκια κ εγώ με τον έρωτα μου φυσικά(gelato με τρεις γεύσεις γιατί αυτο δε λέγεται παγωτό αλλά gelato:p),περπάτησα βράδυ στις γέφυρες κ τα σοκακια κουρασμένη αλλά η μαγεία της ώρας κ χωρίς να φοβάμαι με αποζημίωνε ,γέλασα με τους Έλληνες που τους άκουγα το βράδυ να ψάχνουν κάπου να πάνε για ποτό(όχι επειδή δε καταλάβαιναν ότι είμαι κ εγώ Ελληνίδα κ τους καταλαβαίνω αλλά γιατί κ εγώ έψαχνα την ιταλική νυχτερινή ζωή ),δυστυχώς δεν έκατσα στα Ισπανικά σκαλιά γιατί ηταν κλειστά λόγω έργων!
Έχω αφήσει εκκρεμότητες πίσω επίτηδες για να έχω λόγο να ξαναπάω αφού είμαι σίγουρη ότι όσες φορές κ να ξανά πάω θα ανακαλύπτω και κάτι καινούργιο!και κλείνω με το αγαπημένο μου❤
I haven't been everywhere,but it's on my list.Where to next ?
Arrivederci Roma ❤
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom