Ryanair Ryanair news

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.391
ουτε με ενδιαφερει ο αισχρος καφες του αεροπλανου ή το μπαγιατικο κουλουρακι ή σαντουιτς
Τώρα, εδώ κανεις ενα τσουβάλιασμα: ο καφές της Ryanair είναι ο καλύτερος που εχω πιει σε οικονομικη θεση αεροπλάνου, επειδη δεν είναι δωρεάν προφανως. Το ίδιο και το σάντουτς, απείρως καλύτερο από το δωρεάν απολίθωμα των σύντομων δρομολογίων.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Τώρα, εδώ κανεις ενα τσουβάλιασμα: ο καφές της Ryanair είναι ο καλύτερος που εχω πιει σε οικονομικη θεση αεροπλάνου, επειδη δεν είναι δωρεάν προφανως. Το ίδιο και το σάντουτς, απείρως καλύτερο από το δωρεάν απολίθωμα των σύντομων δρομολογίων.
Μωρέ εγω παίρνω μαζί μου..καφεδάκι και τοστακι απο το σπιτι...τραπουλες αγοράζω μεσα απο το αεροπλανο που εχουν 5 ευρώ οι δυο...χαχαχαχχα!!! :haha:
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Μάλλον ξεφεύγω λίγο από το θέμα αλλά να έχουν υπόψιν όσοι διαβάζουν ότι καφέ από το σπίτι μέσα στο αεροπλάνο δεν μπορείς να έχεις ούτε στην Ryanair ούτε σε καμιά άλλη εταιρία γιατί υπάρχει συγκεκριμένος κανονισμός για τα υγρά που μπορείς να περάσεις από τον έλεγχο.Εκτός και αν βάλεις καφέ στα μπουκαλάκια των 100ml :)
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Μάλλον ξεφεύγω λίγο από το θέμα αλλά να έχουν υπόψιν όσοι διαβάζουν ότι καφέ από το σπίτι μέσα στο αεροπλάνο δεν μπορείς να έχεις ούτε στην Ryanair ούτε σε καμιά άλλη εταιρία γιατί υπάρχει συγκεκριμένος κανονισμός για τα υγρά που μπορείς να περάσεις από τον έλεγχο.Εκτός και αν βάλεις καφέ στα μπουκαλάκια των 100ml :)
Μπορεις ! μολις περασεις τον ελεγχο αποσκευών πριν το boarding εισαι σε χωρο που υπαρχουν μαγαζια..παιρνεις λοιπόν νερακι εχειs και τη φραπεδια σου (σκονη καφε-ζαχαρη) απο το σπιτι και airbarhar...:haha:..!!...το κανω σου λεω συνεχεια...
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Τώρα, εδώ κανεις ενα τσουβάλιασμα: ο καφές της Ryanair είναι ο καλύτερος που εχω πιει σε οικονομικη θεση αεροπλάνου, επειδη δεν είναι δωρεάν προφανως. Το ίδιο και το σάντουτς, απείρως καλύτερο από το δωρεάν απολίθωμα των σύντομων δρομολογίων.
Το ιδιο λεμε...εννοώ το απαισιο σαντουιτς-μπισκοτο-καφε..που τα εχεις εσύ πληρωσει σε αλλες εταιρειες τα δινουν δήθεν δωρεάν...αλλα τα εχουν υπολογίσει στα κόστη εισιτηριων...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.391
Μπορεις ! μολις περασεις τον ελεγχο αποσκευών πριν το boarding εισαι σε χωρο που υπαρχουν μαγαζια..παιρνεις λοιπόν νερακι εχειs και τη φραπεδια σου (σκονη καφε-ζαχαρη) απο το σπιτι και airbarhar...:haha:..!!...το κανω σου λεω συνεχεια...
Είναι αλήθεια ότι προσπαθώ να βρω εισιτήρια σε χαμηλή τιμή και εχω κάνει λίγα ταξίδια με Ryan. Αλλά όταν έχω προυπολογίσει να μου φύγουν ένας σκασμός λεφτά εκεί για 3-4 καφέδες τη μέρα, εντάξει, με 3 ευρώ στον καφέ στη πτήση δεν πέφτει έξω κανείς....
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
190
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
H Ryanair ξαναχτυπά και μάλιστα πολύ δυνατά, αν λάβουμε υπόψιν δημοσίευμα της Irish Independent. Σύμφωνα με αυτό η ιρλανδική low budget εταιρεία ετοιμάζει πτήσεις για την Αμερική από 14 ευρωπαϊκές πόλεις με τιμές που ξεκινούν από -κρατηθείτε- από €10!

Ο ιδιοκτήτης της εταιρείας Michael O'Leary δήλωσε μάλιστα πως "ήρθε η ώρα να... ανοίξουμε τους ουρανούς για την Αμερική και να ενώσουμε 15-20 πόλεις της Ευρώπης με τις Ηνωμένες Πολιτείες"!

Για να δούμε λοιπόν... Περισσότερα -ελπίζουμε- σύντομα
http://travelstyle.gr/portal/gr/destination_articles.php?dest_id=0&id=20066
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Θελω να ρωτησω κατι....εχει ακουστει καμια φημη για το αν προκειται στο προσεχες μελλον να ρθει ηρακλειο?
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
διπλα ειναι τα Χανια με βαση κιολας,μη τα θελουμε κ ολα δικα μας ;)
Καλα τα λες αλλα θελω και 30 ευρώ Βενζίνη Ηράκλειο Χανιά :) ομως δεν γραφω για αυτο γραφω για να πω ΜΠΡΑΒΟ στο αεροδρομιο Χανιων για το χαμηλο κόστος πάρκινγκ που προσφερει στους ταξιδιώτες του οποίου μαλιστα το κόστος ειναι αντιστρόφως αναλαγο των ημερων...Ενω δυστυχώς στο Ηρακλειο παιρνουν κεφαλια για παρκινγ..λογω κακής πολιτικής του αεροδρομιου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.677
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom