Ryanair Ryanair news

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Αγαπητοί συμφορουμίτες βοήθεια. Σκεφτόμαστε να κλείσουμε Θεσ-νικη Βουδαπέστη για 07-12/12/2012. Υπάρχει περίπτωση να μην πραγματοποιηθεί η πτήση και να χάσουμε τα χρήματά μας; Επίσης γνωρίζουμε μέχρι πότε η Ράιαν θα πετάει από Θεσ-νικη. Τέλος, θα επιθυμούσα απόψεις αν θα το ρισκάρατε από τώρα. Ευχαριστώ !
Εγώ πάω 25 Νοεμβρίου και φοβάμαι πάρα πολύ μην δεν γίνει η πτήση.. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να σου προτείνω...
 

pafpouf

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη...
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Σιν.τοίχος-Θιβέτ
Λέω να ρισκάρω, αν και για διάφορους λόγους έχω χάσει μέχρι τώρα 220? από εισιτήρια ράιν, από δική μου βέβαια υπαιτιότητα. Κάποιος ποιο ενήμερος πλιζ....
 

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Λέω να ρισκάρω, αν και για διάφορους λόγους έχω χάσει μέχρι τώρα 220? από εισιτήρια ράιν, από δική μου βέβαια υπαιτιότητα. Κάποιος ποιο ενήμερος πλιζ....
Κοίτα.. Εγώ στην θέση σου θα περίμενα μέχρι και 15 Οκτωβρίου. Κάνε υπομονή , δεν νομίζω να έχεις θέμα το να βρεις.
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Δεν τίθεται θέμα να χάσεις τα χρήματά σου αν ακυρωθεί η πτήση. Σου επιστρέφεται όλο το ποσό πίσω. Βεβαίως το θέμα είναι τα άλλα έξοδα που θα προπληρώσεις (ξενοδοχεία κλπ). Πρέπει να βρεις ξενοδοχεία με δυνατότητα δωρεάν ακύρωσης.
 

pafpouf

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη...
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Σιν.τοίχος-Θιβέτ
Δεν τίθεται θέμα να χάσεις τα χρήματά σου αν ακυρωθεί η πτήση. Σου επιστρέφεται όλο το ποσό πίσω. Βεβαίως το θέμα είναι τα άλλα έξοδα που θα προπληρώσεις (ξενοδοχεία κλπ). Πρέπει να βρεις ξενοδοχεία με δυνατότητα δωρεάν ακύρωσης.
Ευχαριστώ πολύ (θεσσαρις). Θα το φροντίσω αυτό που λες.(δωρεαν ακυρωση) Εσύ πως το κόβεις για τότε με ότι έχεις διαβάσει, γιατί εγώ έχω τεντωθεί στο διάβασμα και δεν βγάζω άκρη. Θα γίνει η πτήση μας; Οι πιο πολλοί λένε αφού βγάζει ότι υπάρχει διαθέσιμη πτήση στο ψαχτηρι της ρυαν, όλα οκ. Τι να πω.....
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ευχαριστώ πολύ (θεσσαρις). Θα το φροντίσω αυτό που λες.(δωρεαν ακυρωση) Εσύ πως το κόβεις για τότε με ότι έχεις διαβάσει, γιατί εγώ έχω τεντωθεί στο διάβασμα και δεν βγάζω άκρη. Θα γίνει η πτήση μας; Οι πιο πολλοί λένε αφού βγάζει ότι υπάρχει διαθέσιμη πτήση στο ψαχτηρι της ρυαν, όλα οκ. Τι να πω.....
Μπορεί να σε σοκάρω με αυτό που θα σου πω, αλλά υπάρχουν κι άλλες αεροπορικές εταιρείες (και καλύτερες) που πετάνε Βουδαπέστη.
 

pafpouf

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη...
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Σιν.τοίχος-Θιβέτ

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ρε παιδιά δεν μπορούμε να ξέρουμε αν θα ακυρώσει της πτήσεις της η όχι αν δεν βγάλει κάποια ανακοίνωση η Ryanair.Τα λεφτά όπως ειπώθηκε μπορείτε να τα πάρετε πίσω πάντως αλλά βέβαια δεν είναι μόνο τα λεφτά γιατί καταστρέφονται οι διακοπές σου αν στο πουν τελευταία στιγμή...

Τι να πω.Μακάρι να μην σταματήσει κάποια δρομολόγια τουλάχιστον γιατί είναι η μοναδική λύση για κάποια άτομα σαν εμάς που ζούμε με μικρό εισόδημα για να πάμε κανένα ταξίδι στο εξωτερικό.
 

billvar

Member
Μηνύματα
132
Likes
166
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν ξέρω αν βοηθάει και πολύ..


Απο Omorfa Taxidia:

Ryanair: τροποποίηση προγράμματος από Θεσσαλονίκη.

Η Ryanair ανακοίνωσε μικρή διαφοροποίηση στο πρόγραμμα της στις πτήσεις της από Θεσσαλονίκη.
Το Θεσ/νικη-Παφος αλλάζει ώρα και από πολύ πρωινό πάει πιο μετά, PFO-SKG 1100-1300/SKG-PFO 1325-1520. Για τις γιορτές των Χριστουγέννων αυξάνονται τα δρομολόγια του Λονδίνου σε 5 εβδομαδιαία, με έξτρα πτήσεις τις μέρες Πέμπτη και Κυριακή. Ήδη οι τιμές έχουν τσιμπήσει αρκετά λόγω μεγάλης ζήτησης. Έξτρα δρομολόγια θα έχουν και οι Βρυξέλλες με έκτακτες πτήσεις τις Τετάρτες.
Στο μεταξύ μια ακόμη αναγκαστική προσγείωση αεροσκάφους της Ryanair είχαμε χθες, αυτή τη φορά σε αεροδρόμιο του Βερολίνου.
Μετά την προσγείωση διαπιστώθηκε ότι δεν υπήρξε βλάβη στο αεροσκάφος παρά μόνο λανθασμένη ένδειξη στα όργανα.
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Μπορεί να σε σοκάρω με αυτό που θα σου πω, αλλά υπάρχουν κι άλλες αεροπορικές εταιρείες (και καλύτερες) που πετάνε Βουδαπέστη.
Από Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει άλλη απ' ευθείας πτήση για Βουδαπέστη πάντως, απ' ότι είδα και στα ψαχτήρια της wizz και αυτή δεν βγάζει πτήσεις. Οι άλλες λύσεις είναι μέσω Αθήνας ή Μονάχου αλλά είναι αρκετά πιο ακριβές σε σχέση με τη Ryanair.

Πάντως αν έχει βάση το δημοσίευμα αυτό φαίνεται ότι η Ryan κρατάει τους προορισμούς που την συμφέρουν οικονομικά και λογικά αφού είναι μονοπώλιο και χωρίς επιδότηση οι τιμές θα είναι πιο ακριβές από τα 10άρια και 20άρια που συνηθίσαμε. Ειδικά της Βουδαπέστης το δρομολόγιο λίγο δύσκολο να το αφήσει, αφού είναι από τα πιο δημοφιλή.
 

pafpouf

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη...
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Σιν.τοίχος-Θιβέτ
Αγαπητοί συμφορουμίτες. Επικοινώνησα τ/φ με τα γραφεία της ρυαν στην Αγγλία και σε συνομιλία που είχα με ενημέρωσαν ότι όποια πτήση είναι διαθέσιμη στην ιστοσελίδα τους, άσχετα για ποιο μήνα, θα πραγματοποιηθεί κανονικά ως αναγράφεται. Αν ωστόσο η πτήση ματαιωθεί ή ακυρωθεί με υπαιτιότητα της εταιρείας, το χρηματικό ποσό επιστρέφεται εξ΄ ολοκλήρου. Επίσης μου ανέφεραν ότι θα υπάρξει μια τροποποίηση στα δρομολόγια και τους προορισμούς, μετά τον χειμώνα, περίπου στην άνοιξη, η οποία όμως δεν θα επηρεάσει τις εμπορικές πτήσεις, όπως Θεσ-νικη Βουδαπέστη. Τες πα ! Πιστεύω να φανεί σε κάποιον χρήσιμο αυτή η πληροφορία. Εγώ θα προχωρήσω κανονικά στην κράτηση για μέσα Δεκεμβρίου. Μια τελευταία ερώτηση; Το ζευγάρι που θα ταξιδέψουμε μαζί, έχει ταυτότητες με λατινικούς χαρακτήρες και όχι διαβατήρια όπως εμείς; Μπορούν να ταξιδέψουν ή θα υπάρχει πρόβλημα; Επίσης, στην κράτηση σαν αριθμό εγγράφου και ημερομηνία λήξεως, θα γράψω τον αριθμό της ταυτότητας και την ημερομηνία έκδοσής της συν 10 χρόνια, όπως έχω διαβάσει κάπου εδώ μέσα;​
 

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Καταρχάς μου έβγαλες τα μάτια με το μέγεθος των γραμμάτων.
Κατά δεύτερον ΧΑΛΑΛΙΣΟΥ γιατί μου έφτιαξες την διάθεση με τα νέα που μου είπες. Καλά θα κάνεις με την κράτηση!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom