Ryanair Ryanair news

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επειδή το θέμα είναι Ryanair News: Μα στα σοβαρά περιμένατε τηλεφωνητής από κέντρο τηλεφωνικής εξυπηρέτησης να μπορεί να σας ανακοινώσει τα μελλοντικά σχέδια της Ryanair, πριν καν τα ανακοινώσει επισήμως η εταιρία? Δεν παίζεστε ώρες ώρες...
 

markoniko

Member
Μηνύματα
48
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Βερονα, Βενετια
ευχαριστούμε για την ενημέρωση (έκαναν αλήθεια ειδική αναφορά στο Θεσσ/νικη- Βουδαπέστη?). Κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει με τις ταυτότητες (αφού έχουν λατινικούς χαρακτήρες). Στην ημερομηνία βάλε όποια ημερομηνία θες αρκεί να είναι μετά την ημερομηνία επιστροφής (με αυτή την λογική 10 χρόνια είναι αρκετά) και την επόμενη φορά, αν το θυμηθείς, μείωσε την γραμματοσειρά που γραφεις.
 

pafpouf

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη...
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Σιν.τοίχος-Θιβέτ
Καταρχάς μου έβγαλες τα μάτια με το μέγεθος των γραμμάτων.
Κατά δεύτερον ΧΑΛΑΛΙΣΟΥ γιατί μου έφτιαξες την διάθεση με τα νέα που μου είπες. Καλά θα κάνεις με την κράτηση!
Συγνώμη για το μέγεθος της γραμματοσειράς. μου ξέφυγε... νόμιζα πως το 7 μέγεθος αντιστοιχεί στο 7 κανονικής γραμματοσειράς του word. Γνωρίζεις να απαντήσεις μήπως στην ερώτησή μου;
 

pafpouf

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη...
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Σιν.τοίχος-Θιβέτ
Επειδή το θέμα είναι Ryanair News: Μα στα σοβαρά περιμένατε τηλεφωνητής από κέντρο τηλεφωνικής εξυπηρέτησης να μπορεί να σας ανακοινώσει τα μελλοντικά σχέδια της Ryanair, πριν καν τα ανακοινώσει επισήμως η εταιρία? Δεν παίζεστε ώρες ώρες...
Φίλε μου δεν ξέρω να σου πω, τι γνώσεις έχει ένας απλός τηλεφωνητής της ρυαν, απλά παραθέτω ότι μου είπε. Διαφωνείς ότι είναι η πιο εμπορική πτήση από Θεσ-νικη καθώς επίσης ότι η πτήση στην οποία αναφέρομαι (7-12/12/2012) είναι διαθέσιμη στην επίσημη ιστοσελίδα τους; Αν το ξέρεις εσύ αυτό, τότε γνωρίζει και ο απλός τηλεφωνητής τα μελλοντικά σχέδια....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Φίλε μου δεν ξέρω να σου πω, τι γνώσεις έχει ένας απλός τηλεφωνητής της ρυαν, απλά παραθέτω ότι μου είπε. Διαφωνείς ότι είναι η πιο εμπορική πτήση από Θεσ-νικη καθώς επίσης ότι η πτήση στην οποία αναφέρομαι (7-12/12/2012) είναι διαθέσιμη στην επίσημη ιστοσελίδα τους; Αν το ξέρεις εσύ αυτό, τότε γνωρίζει και ο απλός τηλεφωνητής τα μελλοντικά σχέδια....
Η αρχική σου απορία ήταν αυτή:
Αγαπητοί συμφορουμίτες βοήθεια. Σκεφτόμαστε να κλείσουμε Θεσ-νικη Βουδαπέστη για 07-12/12/2012. Υπάρχει περίπτωση να μην πραγματοποιηθεί η πτήση και να χάσουμε τα χρήματά μας; Επίσης γνωρίζουμε μέχρι πότε η Ράιαν θα πετάει από Θεσ-νικη. Τέλος, θα επιθυμούσα απόψεις αν θα το ρισκάρατε από τώρα. Ευχαριστώ !
Ε, λοιπόν ναι, μπορεί αυτό να αποτελεί έκπληξη για σένα, αλλά όλες οι πτήσεις όλων των εταιριών που κατά καιρούς ακυρώθηκαν, υπήρχαν στις επίσημες ιστοσελίδες των εταιριών έως τη στιγμή που ακυρώθηκαν, και φυσικά μέχρι εκείνη τη στιγμή όλοι οι τηλεφωνητές τους διαβεβαίωναν ότι η πτήση θα γίνει απολύτως κανονικά. Το ότι η πτήση υπήρχε στην επίσημη ιστοσελίδα τους (λες και υπάρχει και ανεπίσημη...), το ήξερες κανονικά κι από πριν. Ως προς τον αρχικό σου φόβο, δηλαδή την περίπτωση να μην πραγματοποιηθεί η πτήση (είτε λόγω των εξελίξεων με το δήμο Θεσσαλονίκης, είτε για οποιοδήποτε άλλο λόγο), η συνομιλία με το τηλεφωνικό κέντρο δεν προσέθεσε απολύτως τίποτα.
 

pafpouf

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη...
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Σιν.τοίχος-Θιβέτ
Τελικα θα συνεχισει??
Αν η πτήση σου περιλαμβάνεται στην ιστοσελίδα, θα πραγματοποιηθεί κανονικά. Εγώ θα κάνω κανονικά κράτηση πάντως για Δεκέμβριο.
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Φίλε pafpouf οι απαντήσεις που σου έδωσαν είναι αυτές που θα έδιναν είτε αύριο σταματούσαν οι πτήσεις, είτε δεν σταματήσουν ποτέ. Δηλαδή και να ξέραν (που δεν ξέρουν οι τηλεφωνητές) δεν θα λέγανε ότι οι πτήσεις δεν θα πραγματοποιηθούν. Εν πάσει περιπτώσει εικάζοντας και μόνο, από τη στιγμή που οι πτήσεις της Ryanair στο "Μακεδονία" είναι αρκετά εμπορικές και στις περισσότερες γραμμές είναι μονοπώλιο θεωρώ ότι, παρά τη διακοπή της χρηματοδότησης από τον Οργανισμό Τουρισμού Θεσσαλονίκης, οι περισσότερες πτήσεις της εταιρείας θα παραμείνουν.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν η πτήση σου περιλαμβάνεται στην ιστοσελίδα, θα πραγματοποιηθεί κανονικά. Εγώ θα κάνω κανονικά κράτηση πάντως για Δεκέμβριο.
Και οι πτήσεις από Θεσσαλονίκη για Βουδαπέστη της Ryanair που ακυρώθηκαν πριν λίγο καιρό κανονικά στην ιστοσελίδα βρίσκονταν. Επίσης και οι πτήσεις της Malev που χρεοκώπησε και αυτές βρίσκονταν στην ιστοσελίδα της μέχρι μία ώρα πριν χρεοκωπήσει.
 

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
ωραια.... την πατησαμε κοινως... μεχρι τελευταιες μερες θα ειμαστε με την αμφιβολια! και γω 25 νοεμβριου ταξιδευω....
 

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.984
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom