Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
στο online check in δεν μπορούμε να διαλέξουμε δωρεάν θέσεις? έχοντας μόνο χειραποσκευή πρέπει να πάμε στο γκισέ οπωςδήποτε?

Δεν έχω κλεισμένη κάποια κράτηση για να το επιβεβαιώσω. :cry: Αλλά απ'όσο θυμάμαι, η επιλογή οποιασδήποτε θέσης κατά την κράτηση ήταν επί πληρωμή (ακόμη και η "ενδιάμεση" και αυτές ανάμεσα στους διαδρόμους).

Όσον αφορά την παράκαμψη του γκισέ, όλες τις φορές έχω ταξιδέψει με βαλίτσα, οπότε πήγαινα κατευθείαν στον υπάλληλο. Δεν είχα ασχοληθεί με το online checkin για να δω αν προσφέρεται ή όχι.

Αλλά αν χρεώνει τις θέσεις κατά την κράτηση, δεν πιστεύω πως στο online checkin θα σου δίνει δωρεάν δυνατότητα επιλογής.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
On line check in πραγματοποιείται και στην πτήση από Αθήνα και στην πτήση από Σιγκαπούρη.
 

NikosAnast

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
στο online check in δεν μπορούμε να διαλέξουμε δωρεάν θέσεις? έχοντας μόνο χειραποσκευή πρέπει να πάμε στο γκισέ οπωςδήποτε?
Μπορείς να κανεις online check-in αλλα και παλι θα πρέπει να πας στον γκισε ακομα και με χειραποσκευη για να σου εκτυπώσουν το boarding pass γτ δεν το παίρνεις online
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Μπορείς να κανεις online check-in αλλα και παλι θα πρέπει να πας στον γκισε ακομα και με χειραποσκευη για να σου εκτυπώσουν το boarding pass γτ δεν το παίρνεις online
Το εκτυπώνεις στον εκτυπωτή σου ή το αποθηκεύεις στο τηλέφωνο σου.
Σίγουρα δεν περνάς από το γκισέ της scoot αν έχεις χειραποσκευή.
Επιπλέον στη Σιγκαπούρη αφού έχεις κάνει online check in, πας σε μηχανήματα, σκανάρεις το διαβατήριο σου και παίρνεις την κάρτα επιβίβασης αν εν την έχεις εκτυπώσει ή αποθηκεύσει νωρίτερα.
 

NikosAnast

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Το εκτυπώνεις στον εκτυπωτή σου ή το αποθηκεύεις στο τηλέφωνο σου.
Σίγουρα δεν περνάς από το γκισέ της scoot αν έχεις χειραποσκευή.
Επιπλέον στη Σιγκαπούρη αφού έχεις κάνει online check in, πας σε μηχανήματα, σκανάρεις το διαβατήριο σου και παίρνεις την κάρτα επιβίβασης αν εν την έχεις εκτυπώσει ή αποθηκεύσει νωρίτερα.
Δεν ξέρω αν εχει νόημα να μπω σε αντιπαράθεση απλα δεν ισχύει αυτό που λες,οποιος θέλει μπορεί να καλέσει στο τηλ που εχει η scoot για εξυπηρέτηση στην Ελλάδα (υπάρχει στο σαιτ της το τηλέφωνο) και να ρωτήσει αν χρειάζεται να παει στον γκισε οπωσδήποτε ή οχι. Οπότε δεν μπορεις να κανεις κατι απο αυτα που λες απο Αθήνα για Σιγκαπούρη. Τώρα για το αντίθετο δρομολόγιο δεν γνωρίζω γι αυτό δεν εχω αποψη.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Δεν ξέρω αν εχει νόημα να μπω σε αντιπαράθεση απλα δεν ισχύει αυτό που λες,οποιος θέλει μπορεί να καλέσει στο τηλ που εχει η scoot για εξυπηρέτηση στην Ελλάδα (υπάρχει στο σαιτ της το τηλέφωνο) και να ρωτήσει αν χρειάζεται να παει στον γκισε οπωσδήποτε ή οχι. Οπότε δεν μπορεις να κανεις κατι απο αυτα που λες απο Αθήνα για Σιγκαπούρη. Τώρα για το αντίθετο δρομολόγιο δεν γνωρίζω γι αυτό δεν εχω αποψη.
Ταξίδευα πρόσφατα και έκανα τα παραπάνω.
Μην επιμένεις για πράγματα που δεν γνωρίζεις...

Screenshot 2024-04-10 at 16.12.41.png


Αν δεν γνωρίζετε, θα ήταν προτιμότερο να μη γράφετε και δίνετε λάθος πληροφορίες.
 

NikosAnast

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Αν δεν γνωρίζετε, θα ήταν προτιμότερο να μη γράφετε και δίνετε λάθος πληροφορίες.
Και περασες έτσι? Εμενα μου ειπαν δεν γίνεται και αναγκαστηκα να παω στον γκισε.Και ρώτησα και οταν ήμουν στον γκισε αν μπορούσα να το κανω και μου αρνηθηκαν.Και για επιβεβαίωση πηρα μόλις τηλ στο τηλέφωνο εξυπηρέτησης της scoot στην Ελλάδα και μου ειπαν ακριβώς το ίδιο. Αν θες κανε ενα κόπο,το σηκώνουν αμεσως,να δεις οτι θα σου πουν αυτό που λεω ακριβώς. Τώρα αν εσυ περασες έτσι μπράβο,εγω λεω απλώς τι ισχυρίζεται η εταιρεία η ίδια. Εννοείται οτι σε πιστεύω εφόσον το ισχυρίζεσαι αλλα μη μου λες οτι δεν γνωρίζω κατι που βιωσα.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Μια χαρά πέρασα.... με την κάρτα επιβίβασης.
 
  • Like
Reactions: GTS

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom