SIFOUNAS

sifounas

Member
Μηνύματα
5
Likes
4
Γεια στην παρέα. Είμαι ο Κώστας, είμαι γεωργός και ασχολούμαι 12 χρόνια με την ορειβασία και την ορειβασία υψομέτρου. Στόχος είναι η κατάκτηση κορυφών πάνω από τα 8000μ. Στις 04/10/2000 ανέβηκα στην κορφή Shisha Pangma 8046m στα Ιμαλάϊα και στις 18/05/2004 στην κορφή Chomolungma 8848m (Everest) Βόρεια πλευρά ως μέλος της Ελληνικής Εθνικής ομάδας ορειβασίας με επωνυμία «Hellas Everest 2004».
Οι διάφορες άλλες αποστολές που έχω κάνει σε βουνά του κόσμου συνοδεύονται πάντα από ολιγοήμερες τουριστικές αποδράσεις και για τις οποίες θα αναφέρομε κάθε φορά που θα γράφω στο travelstories.

:)

 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Καλώς μας ήρθες,και καλοτάξιδος στις κορυφές του κόσμου.:clap:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως ορισες στην παρεα μας.Διαβασα ηδη την ταξιδιωτικη σου ιστορια .Σου ευχομαι να κατακτησεις πολλες πολλες κορφες στα περατα του κοσμου.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Welcome! Ονομα και πραγμα, μπηκε και τα σαρωσες! Ηδη εχεις γραψεις μια ιστορια! Καλη επιτυχια στο στοχο σου!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Καλως ηρθες και παντα επιτυχιες και στα βουνα και στα χωραφια.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Γεια σου sifouna!!
ασχολείσαι με οτι πιο ευγενές που είναι η γή,άσε που έχεις σαρώσει και τα κατσάβραχα του πλανήτη..
Αν θέλω συμβουλές για τις αγροκαλλιέργειες μου θα σε ρωτάω!
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Κι εγώ των κορφών λάτρης, αλλά των χαμηλών... και των εντός έδρας. Μέχρι εκεί μπορούμε. Όμως κι έτσι το βουνό το αγαπάμε!
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
αντε xene εχεις και συνάδελφο στο σαιτ...:D
welcome sifouna! εχεις πολλα να μας πεις, και μια χαρα αρχισες....
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Καλως τον! Κι εγω πρωτα διαβασα την ιστορια σου και μετα το χαιρετισμο σου. Περιμενουμε κι αλλες αφηγησεις απ'τα ορη και τ'αγρια βουνα. Αληθεια ποσες ειναι οι κορφες με πανω των 8000μ υψομετρο; :roll:
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
καλωσόρισες σίφουνα. πάντα το έλεγα εγώ ότι η ελληνική γη βγάζει τα καλύτερα παιδιά. χτυπάμε πολύ ψηλά!!!!!!!!!! και εις ανώτερα ύψη και μεγαλύτερες κατακτήσεις:clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.238
Μηνύματα
884.563
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom