Site για ανεβασμα-αποθηκευση φωτογραφιων

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
252
Παιδια ποιο site χρησιμοποιειται για να ανεβασετε- αποθηκευσετε φωτογραφιες?
Δεν με ενδιαφερει να βλεπω φωτογραφιες η να κανω αναζητηση. Απλα να αποθηκευω τις δικιες μου ωστε να μπορω να τις εχω σε περιπτωση που τις χασω ή να τις δειξω σε φιλους απο αλλον υπολογιστη.
 

papastef

Member
Μηνύματα
37
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ψήνεται...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατ. Αμερική, Β. Πόλος
To Picasa είναι μία χαρά για τέτοιες δουλειές.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
252
thanks, θα το κοιταξω .ξεχασα να πω οτι με ενδιαφερει , να εχει καλη χορητικοτητα, να ειναι δωρεαν, και το upload να γινετε σχετικα γρηγορα. κανα 2 site π εχω χρησιμοποιησει ειχαν δωραν μονο 1 giga,αν κατα τα αλλα ηταν πολυ καλα
 

papastef

Member
Μηνύματα
37
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ψήνεται...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατ. Αμερική, Β. Πόλος
από όσο θυμάμαι, χρειάζεται λογαριασμό στο google, κατά τα λοιπά είναι OK
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Εγώ χρησιμοποιώ το FlickR, χρόνια τώρα, και είμαι ευχαριστημένος.
Έχω pro account βέβαια (16-18ευρώ/χρόνο περίπου) που σε σχέση με απλούς users έχεις περισσότερα προνόμια (upload, sets, κτλ).
Δοκίμασέ το και βλέπεις πώς θα σου φανεί μετά.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
το Picasa ειναι απιστευτα αργο και εχει μικρο οριο.

Ευχρηστο με απεριοριστο αριθμο ανεβασματος και αξιοπιστο για μενα ειναι το Panoramio.Εγω το χρησιμοποιω γιατι ανεβαζω τις φωτο και στο google earth.και φυσικα ειναι δωρεαν.Απλα θελει λογαριασμο gmail.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
252
το flirck το χω χρησιμοποιησει, αλλα νομιζω οτι εχει οριο 300 mb το μηνα. Για πιο πολλα δεν ειναι δωρεαν
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
252
το flirck μαλον ειναι οντος το καλυτερο, απλα η δωρεαν εκδοση δε βολεβει, θα δοκιμασω και τa picasa, panoramio και βλεπουμε. Το dropbox και αυτο ειναι μεχρι 2giga το δωρεαν, αλλα οντως βολεβει. Το χρησιμοποιω συχνα, αλλα θελω και κατι αλλο αποκλειστικα για φωτογραφιες
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
το flirck μαλον ειναι οντος το καλυτερο, απλα η δωρεαν εκδοση δε βολεβει
Το ποσό τελικά είναι 19-20ευρώ/χρόνο.

Αν θέλεις να έχεις ένα καλό photo-profile και γενικά να "παίζεις" με sets, επεξεργασία, groups, κτλ, πιστεύω αξίζει να δίνεις το ποσό αυτό και να δημιουργήσεις στο FlickR ένα Pro account.

Διαλέγεις και παίρνεις! :)


Υ.Γ.: Εναλλακτικά, μπορείς πολύ απλά να δημιουργήσεις ένα δωρεάν blog (blogspot, wordpress, κτλ), και να ανεβάζεις εκεί τις φώτος σου. Σαφώς, και μπορείς να τις διαμορφώσεις σε περιβάλλον που να θυμίζει blog, site, κτλ κτλ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.377
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom