Ηνωμένο Βασίλειο SOS!!! ΑΠΕΡΓΙΑ!!

anna1971

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Παιδιά καλησπέρα. Είναι το πρώτο μου ποστ, και θα ήθελα τα φώτα σας. Έχω κλείσει εισιτήρια με easy jet από Αθήνα για Λονδίνο το βράδυ της 23ης Φεβρουαρίου 2011, και μαθαίνω σήμερα πως εκείνη τη μέρα έχει πανελλαδική απεργία... Αν έχετε βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση, θα το εκτιμήσω πολύ να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες. Ευχαριστώ!
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Anna καλησπερα,

εχει συμβει φανταζομαι στους περισσότερους δεν ειναι δα και τιποτα σπανιο οι απεργιες στην Ελλάδα. Εμενα μου εχει συμβει με την Ολυμπιακή, αλλα εκανε απεργια μονο η Ολυμπιακή. Λοιπον επικοινώνησε με την εταιρια σου (αφου πρωτα επιβεβαιωσεις ότι οντως θα γινει απεργια) και αλλαξε το εισητηριο σου ειτε για μια μερα πριν ή μια μερα μετα. τι αλλο μπορεις να κανεις????
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Anna καλησπερα,

εχει συμβει φανταζομαι στους περισσότερους δεν ειναι δα και τιποτα σπανιο οι απεργιες στην Ελλάδα. Εμενα μου εχει συμβει με την Ολυμπιακή, αλλα εκανε απεργια μονο η Ολυμπιακή. Λοιπον επικοινώνησε με την εταιρια σου (αφου πρωτα επιβεβαιωσεις ότι οντως θα γινει απεργια) και αλλαξε το εισητηριο σου ειτε για μια μερα πριν ή μια μερα μετα. τι αλλο μπορεις να κανεις????
αυτο να φανταστω συνεπαγεται τη πληρωμη της διαφορας, σωστα;
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
αυτο να φανταστω συνεπαγεται τη πληρωμη της διαφορας, σωστα;
οχι, δεν πληρωνεις την διαφορα..απλα σε βαζουν σε αλλη πτηση, με την προϋποθεση βεβαια οτι υπαρχουν θεσεις..
το θεμα ειναι αφενος μεν να καλεσεις νωρις, για να εχεις πιθανοτητες να βρεις πχ θεσεις σε πτησεις της προηγουμενης ή της επομενης ημερας και αφετερου η εταιρεια να εχει πληροφορηθει οτι θα γινει απεργια την συγκεκριμενη μερα, γιατι μονο τοτε θα σου αλλαξει δωρεαν το εισιτηριο..αν σου πουν οτι δεν ξερουν κατι για την απεργια, αν θες εσυ να αλλαξεις το εισιτηριο, πρεπει να παρεις το ρισκο και να πληρωσεις την διαφορα..
 

anna1971

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Θα σας πω όταν γυρίσω αν λυπάμαι για το ότι επέλεξα να ταξιδέψω με easy jet...
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Καλη σου μερα και απο μενα.
Επειδη η απεργια στις 23 Φεβρουαριου, ειναι πανελλαδικη 24ωρη που πραγματοποιειται απο ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ μαζι, ειναι σχεδον παραπανω απο σιγουρο οτι η απεργια θα πραγματοποιηθει.Στην θεση σου λοιπον, θα επαιρνα το ρισκο να αλλαξω την ημερομηνια του ταξιδιου, προκειμενου να εχω το κεφαλι μου ησυχο και να μην τρεχω την τελευταια στιγμη...
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
στη δική μου περιπτωση οχι μονο δεν πληρωσα τιποτα, αλλα επειδη μενω Χανια, φροντισαν και με εβαλαν σε πτηση την προηγουμενη μερα, με μετεφεραν σε ξενοδοχειο και πληρωσαν και δωματιο και διατροφη. την επομενη μερα με μετεφεραν στο αεροδρομιο για την πτηση εξωτερικου. πρεπει να γνωριζουμε τα δικαιώματα μας και να τα διεκδικούμε, αυτο εκανα με φασαρια βεβαια! Αλλα τελος καλο ολα καλα.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
στη δική μου περιπτωση οχι μονο δεν πληρωσα τιποτα, αλλα επειδη μενω Χανια, φροντισαν και με εβαλαν σε πτηση την προηγουμενη μερα, με μετεφεραν σε ξενοδοχειο και πληρωσαν και δωματιο και διατροφη. την επομενη μερα με μετεφεραν στο αεροδρομιο για την πτηση εξωτερικου. πρεπει να γνωριζουμε τα δικαιώματα μας και να τα διεκδικούμε, αυτο εκανα με φασαρια βεβαια! Αλλα τελος καλο ολα καλα.
η εταιρεια σου ηταν η easyjet;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.498
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
καλησπερα,
λοιπον, ο κολλητος μου ειχε κλεισει με ιζι τζετ να παει βασιλεια απο θεσσαλονικη
εκεινη την ημερα ετυχε σε απεργια
πηρε τελικα τα λεφτα του πισω αλλα εχασε εκεινα που ειχε δωσει για κρατησεις στα ξενοδοχεια
εν τελει αυτο που εκανε, ηταν να παει οδικως στην ουγγαρια μιας και θα σκαγε χωρις ταξιδι
αυτο που σου προτεινω ειναι να αλλαξεις αμεσα το εισητηριο σου για να μη το χασεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.387
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom