Sos Μπανγκόκ-Πουκέτ/Σαμούι ή Μπαλί-Σινγκαπουρη?

honeymooner

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γειά στην ομορφή παρέα σας! Παρακολουθώ τις ιστορίες σας πολύ καιρό και μας έχουν βοηθήσει πάρα πολύ στα ταξίδια μας(στην Ευρώπη προς το παρόν).
Πήρα την απόφαση να γραφτώ και γω στην κοινότητα σας γιατί χρειάζομαι την βοηθειά σας.. Τον Ιούνιο παντρευτήκαμε με τον άντρα μου και ψάχνουμε για γαμήλιο ταξίδι.. Λέμε να πάμε μεταξύ Οκτώβριου-Δεκέμβριου και σκεφτόμαστε κυρίος για Ασία.. Η αρχική μας σκέψη ήταν για Μπανγκόκ με Πουκέτ και Κο σαμούι αλλά μετά κολλήσαμε και με το Μπαλί-Σιγκαπούρη.. Μας άρεσε γιατί σαν ταξίδι συνδιάζει το μοντερνό της πόλης της Σιγκαπουρης, τα universal, τον ζωολογικό και το ενυδρείο της μαζί με τον πολιτισμό,την φύση, τους ναούς και τα τόσο πολλά ομορφα πράγματα που έχεις να δείς στο Μπαλί..

Εκεί που ήμασταν έτοιμοι να πάρουμε την τελική μας απόφαση μετά απο αρκετή έρευνα είδα οτι υπάρχουν πολλά κρούσματα Ζίκα που αυξήθηκαν σημαντικά της τελευταίες μέρες στην Σιγκαπούρη και με φόβισε μπορώ να πω.. Οπότε σκεφτόμούν μήπως συνδύαζα με κάποια άλλη πόλη το Μπαλι?? Τι μου προτείνετε εσείς??
Όσοι έχετε επισκεφτεί την Ταϊλάνδη και το Μπαλί πιο θεωρείτε οτι αξίζει πιο πολύ??
Θα εκτιμούσα πολύ την βοήθειά σας γιατί έχω κολλήσει και δεν ξέρω τι αλλο να ψάξω και που αλλού να απευθυνθώ γιατί τα ταξιδιωτικά γραφεία δεν τα εμπιστεύομαι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.253
Μηνύματα
885.023
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom