Summer vs. Winter

Καλοκαίρι ή Χειμώνας

  • Καλοκαίρι

    Votes: 83 53,5%
  • Χειμώνας

    Votes: 72 46,5%

  • Total voters
    155

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Πάνω που χαρήκαμε με τη χθεσινή ηλιόλουστη μέρα, άντε πάλι, ψάχνουμε τον ήλιο, αλλά πουθενά σήμερα..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Παντως η σημερινη προβλεψη ελεγε για καλο καιρο και ηλιο και παλι μας παπαριασε.
Δυστυχως ακουω αρκετους να λενε οτι πολυ κρυο το χειμωνα =πολυ ζεστη το καλοκαιρι ...δεν ξερω αν θα πρεπει να το πιστεψω ή οχι.
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Παντως η σημερινη προβλεψη ελεγε για καλο καιρο και ηλιο και παλι μας παπαριασε.
Δυστυχως ακουω αρκετους να λενε οτι πολυ κρυο το χειμωνα =πολυ ζεστη το καλοκαιρι ...δεν ξερω αν θα πρεπει να το πιστεψω ή οχι.
Εγώ άκουσα το άλλο πάλι..ότι ο καιρός θα είναι άστατος καθ΄όλη τη διάρκεια του καλοκαιριού..δυστυχώς..anyway, θα δούμε..προς το παρόν περιμένουμε έναν ήλιο που μας κάνει κολπάκια και παίζει με τα ήδη ξεχαρβαλωμένα νεύρα μας , και άνοδο της θερμοκρασίας, γιατί δεν τη παλεύω άλλο με τα μπουφάν και τα πουλόβερ !!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οντως ειναι η χρονια που το σκουφι εχει φυτρωσει στο κεφαλι μου....φαγουρα με εχει πιασει πια ...:haha:
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Εγώ άκουσα το άλλο πάλι..ότι ο καιρός θα είναι άστατος καθ΄όλη τη διάρκεια του καλοκαιριού. !!!
Από το στόμα σου και στου θεού τ αυτί!!να δροσιζόμαστε συχνά πυκνά μέσ το καψοκαλόκαιρο!
τώρα κι εγώ μαζί σας:haha:άντε να μας κάτσει η άνοιξη άντε!
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Οντως ειναι η χρονια που το σκουφι εχει φυτρωσει στο κεφαλι μου....φαγουρα με εχει πιασει πια ...:haha:
Προς το παρόν, ας χαρούμε το ηλιόλουστο σ.κ. που έρχεται (σύμφωνα με την ΕΜΥ) χωρίς σκουφιά, γούνινες μπότες και χοντρά μπουφάν !!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Από το στόμα σου και στου θεού τ αυτί!!να δροσιζόμαστε συχνά πυκνά μέσ το καψοκαλόκαιρο!
τώρα κι εγώ μαζί σας:haha:άντε να μας κάτσει η άνοιξη άντε!
Μπα μπα μπα ...τα παιδια μας τα καλα τα χειμωνιατικα !!!!:bleh::bleh::bleh:
Τι ακουν τ΄αυτακια μου ...να σας θυμισω κατι που λεγαμε τοτε που ειχαμε το war και τσακωνομαστε ?:haha::haha:
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Μπα μπα μπα ...τα παιδια μας τα καλα τα χειμωνιατικα !!!!:bleh::bleh::bleh:
Τι ακουν τ΄αυτακια μου ...να σας θυμισω κατι που λεγαμε τοτε που ειχαμε το war και τσακωνομαστε ?:haha::haha:
παρερμηνεύεις Κλεοπάτρα τα λεγόμενα μου:bleh:κατά πως θέλεις...
προσέχω πάρα πολύ τις λέξεις που χρησιμοποιώ...μίλησα για ΑΝΟΙΞΗ,
και το είπα και πιό πάνω όπως και ο "εκπρόσωπος"μας ο maltakias!άξιος!είπαμε μέχρι κι εμείς οκ κάπως φέτος τρομάξαμε αλλά θα τρομάξουμε περισσότερο με την έλευση ενός καύσωνα..

Υ.Γ η διαφορά μας μετριάστηκε πάντως παρά το βαρυχείμωνο,65 με 62:clap:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ποιος εριξε το διπλο ..να μαστιγωθει ..και να ριχτει στους κροκο παραυτα !!!!!!
Καλα ρε παιδι μου ..κι εμεις δε μαχομεθα υπερ των ακρων ...40 βαθμοι .....δεν ειπαμε κι ετσι ..ενα ανθρωπινο καλοκαιρι ...δεν κανει και συνεχεια 40 βαθμους .
Περσι για παραδειγμα το καλοκαιρι ηταν πολυ καλο.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Οντως ειναι η χρονια που το σκουφι εχει φυτρωσει στο κεφαλι μου....φαγουρα με εχει πιασει πια ...:haha:
Αυτό ξαναπες το....:haha::haha::haha:
είναι όμως και καλή λύση αν είσαι αχτένιστη...:D
Πάντως εμένα αν και δεν έχω καταλήξει ποια εποχή προτιμώ ο φετινός χειμώνας με κούρασε και με γονάτισε και το πετρέλαιο...:haha:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.501
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μαλτάκια και οι ομοίοι σου, όσο χαρηκατε χαρήκατε,
πάει το χιόνι, πάει το χιόνι, λιώνει στα βουνά
μικρό μου πόνυ,μικρλο μου πόνυ, άνοιξη ήρθε ξανά.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.440
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom