Swiss για Male, Maldives

taxidiakias

Member
Μηνύματα
52
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ορλαντο
Ταξίδι-Όνειρο
ορλαντο
Στο site της Swiss και στις μηχανές αναζήτησης, βγάζει για Male, Maldives 500 euro από Αθήνα, πήγαινε-έλα, για το Σεπτέμβρη τουλάχιστον !!!!
πο ρε φιλε μας ξεσηκωσες τωρα και ελεγα να παω ταυλανδη τωρα με εβαλες σε διλημμα οντως 500 ευρω το βγαζει
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Λογικό γιατί δεν είναι η καλύτερη περίοδο να πας λόγο καιρού...Ειδικότερα αν πας για snorkeling δεν θα είναι τόσο καλά...

Απο την άλλη όμως οι Μαλδίβες δεν είναι στο ίδιο επίπεδο κακοκαιρίας με άλλες Ασιατικές χώρες...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πόσο προκλητικό είναι αυτό το 498 που βγάζει σαν τελική τιμή για male?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.950
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
δηλαδή ποιά είναι η καλύτερη εποχή για Μαλδίβες βρε παιδιά???
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.493
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Καλέ θα τρελαθώ!! Αυτό ισχύει και για Ιούλιο κλπ. όχι μόνο Σεπτέμβριο.. Μάλλον λόγω rainy season.. Αλλά και για Νοέμβριο που κοίταξα που είναι στις αρχές της "καλής περιόδου" πάλι πολύ χαμηλές τιμές αχαχ τι μας κάνεις πρωινιάτικα καλέε! Με βλέπω να με χάνετε σε καμιά ατόλη.. Εννοείται ότι αργότερα οι τιμές παίρνουν την ανηφόρα!! Διπλάσιες και βάλε τιμές..

Υ.Γ. Ξέρει κανείς αν για το κομμάτι που εκτελεί η SWISS μπορώ να χρησιμοποιήσω κάτι μίλια που έχω? Ή όταν έχουμε "συνδεόμενες" πτήσεις δεν μπορείς να "σπάσουμε" την τιμή?

Υ.Γ. 1. Τι ρόλο παίζει αυτή η EDELWEISS AIR? Έχει ταξιδέψει κανείς ξανά με αυτή ή θα γίνω ναυαγός?

Ευχαριστώ
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πράγματι προκλητικότατη τιμή!!! Θα το σκέφτομαι συνέχεια τώρα :bleh:
Το χειρότερο είναι ότι έχω πει σε πόσους φίλους από το πρωί να πάμε και δεν θέλει κανένας.
θα μου πεις αν δεν έχουν λεφτά πως να πάνε?Ή χωρίς να ξέρουν τι τους ξημερώνει.

Μαλδίβες μόνος λέει?χαχαχα.
Γιατί δεν βλέπω να έρχεται κανένας.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μαλδίβες μόνος λέει?χαχαχα.
Γιατί δεν βλέπω να έρχεται κανένας.
Είτε μόνος, είτε με παρέα, μετά από 4-5 μέρες το πολύ, στις Μαλδίβες κόβεις φλέβες (το ξέρεις το ανέκδοτο που λέει "δε γ... που δε γ..., δεν πας για ψάρεμα?" Ε, αυτό θα κάνεις μόνος εκεί! :haha: ). Η καλύτερη περίπτωση είναι, αν μπορείς, να το συνδυάσεις με Σρι Λάνκα (μια βδομάδα τουλάχιστον) ή/και νότια Ινδία - για να δεις και μερικά πράγματα εκτός από παραλίες.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μαλδίβες μόνος λέει?χαχαχα.
Γιατί δεν βλέπω να έρχεται κανένας.
Χωρίς να έχω πάει, δεν νομίζω ότι είναι και από τους προορισμούς που λέει να πάει κάποιος μόνος.:D
Δεν είναι και ότι βρίθει δραστηριοτήτων το μέρος. :)
Πόση ηλιοθεραπεία και snorkelling να κάνει ένας άνθρωπος!
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.493
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Είτε μόνος, είτε με παρέα, μετά από 4-5 μέρες το πολύ, στις Μαλδίβες κόβεις φλέβες (το ξέρεις το ανέκδοτο που λέει "δε γ... που δε γ..., δεν πας για ψάρεμα?" Ε, αυτό θα κάνεις μόνος εκεί! :haha: ). Η καλύτερη περίπτωση είναι, αν μπορείς, να το συνδυάσεις με Σρι Λάνκα (μια βδομάδα τουλάχιστον) ή/και νότια Ινδία - για να δεις και μερικά πράγματα εκτός από παραλίες.
Θα συμφωνήσω..Όχι ότι έχω πάει, αλλά προσωπικά δε με μπορώ να με φανταστώ τόσες μέρες αραχτή και μόνο κάπου θα τρελαθώ κι ας είναι επίγειος παράδεισος!!:haha::haha:

Βέβαια, τώρα που ξαναβλέπω τη "προσφορά" της SWISS, παρατηρώ ότι αναγκαστικά αναχωρείς Σάββατο από Αθήνα και επιστρέφεις Κυριακή από Μάλε, δεν έχει ενδιάμεσες αναχωρήσεις, οπότε ότι γλυτώσεις από αεροπορικά θα τα σκάσεις στο ξενοδοχείο! Και δεν είναι και φτηνά στις Μαλδίβες..:roll: Είπαμε, ή πας και τα σκας ή δεν πας καθόλου.. Αχ, τζάμπα χάρηκα μου φαίνεται..

Πάντως για να ξέρω (αν το μετανιώσω), μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στα προηγούμενα ερωτήματά μου αν ξέρει φυσικά? Ευχαριστώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.012
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom