EasyJet Tαξιδευοντας με την EasyJet

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
καλημερα, δυο ερωτησουλες ακομη ...
1)αν παρω σοκολατες (για τα παιδακια μου) απο το βερολινο (οχι απο τα duty free) επιτρεπονται στην χειραποσκευη?
2) η πτηση μου ειναι στις 8 απο το βερολινο , αν φτασω αεροδρομιο στις 7 ειναι καλα? (δεδομενου οτι δεν εχω να παραδωσω αποσκευη)
 

nteiznt

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
καλημερα, δυο ερωτησουλες ακομη ...
1)αν παρω σοκολατες (για τα παιδακια μου) απο το βερολινο (οχι απο τα duty free) επιτρεπονται στην χειραποσκευη?
2) η πτηση μου ειναι στις 8 απο το βερολινο , αν φτασω αεροδρομιο στις 7 ειναι καλα? (δεδομενου οτι δεν εχω να παραδωσω αποσκευη)
1) Πάρε πάρε! Δεν υπάρχει πρόβλημα, και είναι απίστευτες!
2) Αν είσαι μέσα στο αεροδρόμιο στις 7, ok, αλλά αν "φτάνεις" εκεί στις 7 μάλλον όχι. Να υπολογίζεις πάντα και τον αστάθμητο παράγοντα, και έχει και περπάτημα από τα τρένα μέχρι το αεροδρόμιο. (το schönefeld ειδικά έχει αρκετό)
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Αν εχεις να παραδωσεις αποσκευη ειναι αργα. Αν οχι, τοτε οταν πας στο αεροδρομιο, δν περνας σωματικο ελεγχο διπλα στους γκισεδες της Easy γτ συνηθως εχουν πολυ κοσμο. Πας στο Terminal B αν δν κανω λαθος, ανεβαινεις τις κυλιομενες και περνας ελεγχο εκει που συνηθως ειναι αδεια. Οταν τελειωσεις σε βγαζει ακριβως στο ιδιο σημειο. Μην εισαι οριακα ομως γιατι και μεχρι να φτασεις στην πυλη που φευγει η πτηση σου εχει αρκετο περπατημα και σκαλες
 

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
λοιπον εχει τρενο απο alexanderplatz στις 05:55 , η πτηση μου ειναι 8 η ωρα , τι λετε? δεν ειναι πλυ νωρις να παρω των 5:13 που εχει πιο μπροστα? παντα μιλαμε για απευθειας τρενα ....
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.957
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
λοιπον εχει τρενο απο alexanderplatz στις 05:55 , η πτηση μου ειναι 8 η ωρα , τι λετε? δεν ειναι πλυ νωρις να παρω των 5:13 που εχει πιο μπροστα? παντα μιλαμε για απευθειας τρενα ....
Ακριβώς την ίδια ώρα ήταν και η δική μας πτήση πριν ένα μήνα και πήραμε το τρένο RE7 των 05:55.
Φτάσαμε στις 06:20 και ήταν πολύ άνετα αν και είχαμε να παραδώσουμε βαλίτσα.
ΥΓ. Μας έμεινε χρόνος να δούμε και τα "αφορολόγητα".:D
 

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
Ακριβώς την ίδια ώρα ήταν και η δική μας πτήση πριν ένα μήνα και πήραμε το τρένο RE7 των 05:55.
Φτάσαμε στις 06:20 και ήταν πολύ άνετα αν και είχαμε να παραδώσουμε βαλίτσα.
ΥΓ. Μας έμεινε χρόνος να δούμε και τα "αφορολόγητα".:D
τελεια τοτε .... σας ευχαριστω και παλι !!!
παρεπιπτωντως σοκολατες να παρω απο σουπερ ΄΄η αφορολογητα?
 

nteiznt

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
τελεια τοτε .... σας ευχαριστω και παλι !!!
παρεπιπτωντως σοκολατες να παρω απο σουπερ ΄΄η αφορολογητα?
Από όπου και να πάρεις θα είναι σούπερ :xalara:
Τεράστια ποικιλία θα βρεις στο galeria στην Alexanderplatz αλλά λίγο πιο τσιμπημένες οι τιμές σε σχέση με τα super market. (πάντα πιο φτηνά από Ελλάδα φυσικά) Εναλλακτικά βρες ένα μεγάλο kaiser's και κάνε επιδρομή! :)
Επίσης υπάρχει και το κατάστημα ritter sport όπου μπορείς να φτιάξεις και τη δική σου γευση και να την παραλάβεις σε λίγα λεπτά! http://www.rittersport.co.uk/#/en_GB/berlin/
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.957
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
τελεια τοτε .... σας ευχαριστω και παλι !!!
παρεπιπτωντως σοκολατες να παρω απο σουπερ ΄΄η αφορολογητα?
Στα "αφορολόγητα" συνήθως είναι πιο ακριβές. Τα Super market τις έχουν πιο φθηνά και πολλές φορές έχουν και προσφορές.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Αν η γειτονια που θα μεινεις εχει Kaufland, μην κοιταξεις αλλου. Τεραστια ποικιλια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom