Ισπανία Tρένο Μαδρίτη - Βαρκελώνη

Greta

Member
Μηνύματα
95
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη-Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Αρχές Ιουλίου (με το καλό) θα πάμε Μαδρίτη και μετά Βαρκελώνη. Αποφασίσαμε να μην κάνουμε αεροπορικώς τη διαδρομή αλλά με το καινούργιο τρένο. Προσωπικά τρελαίνομαι για τρένα γιατί έχεις την ευκαιρία να δεις και το τοπίο της χώρας που επισκέπτεσαι.
Το συγκεκριμένο ονομάζεται Renfe - bullet train (για ευνόητους λόγους) και κάνει τη διαδρομή σε λιγότερο από τρεις ώρες.
Το ξέρει κανείς; Έχει ταξιδέψει; Ή να βγάλω εγώ το φίδι απ' την τρύπα; :D

arailfanatic.files.wordpress.com_2008_02_avem.jpg



 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Λυπαμαι Greta μου , τη διαδρομη Μαδριτη-Βαρκελωνη εγω την εκανα με αεροπλανο (ενδιαμεσοι σταθμοι για Αγιο Δομηνικο :)) κι ετσι τα ειδα ολα απο ψηλα , οτι φαινοταν τουλαχιστον:lol: , αλλα συμφωνω μαζι σου οτι με αυτοκινητο ή τρενο βλεπεις πολυ περισσοτερα. Ευχομαι καλο ταξιδι , η Ισπανια ειναι η αγαπημενη μου Ευρωπαικη χωρα!
 

stellipiou

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ισπανία σε 5 μέρες!;

Αχ βρε παιδιά και θα φύγω σε λίγες μέρες για Μαδρίτη! Έλεγα να νοικιάσω αυτοκίνητο για να δω και τη Βαρκελώνη αλλά το μετάνιωσα γιατί θα μείνω μόνο 5 μέρες και δε θα προλάβαινα! Λέτε αν πάω με αυτό το τραίνο να προλάβω να τα δω και τα δύο από λίγο;; :roll: :clap: :spain01:
 

GiorgosKt.

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Εάν επιστρέφεις Ελλάδα από Μαδρίτη,θα σου πρότεινα να μείνεις στην Μαδρίτη και αν θέλεις μπορείς να κάνεις μια μονοήμερη εκδρομή στο Τολέδο.Σε 5 μέρες δεν θα προλάβεις να δεις την Μαδρίτη και την Βαρκελώνη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.459
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom