The official off-topic v2 - The Return

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
χαχα, welcome to the club. Προφανώς για τη Garuda μιλάς. Αλλά και για τη Merpati το ίδιο ισχύει. Αν σε βολεύουν η Lion ή η Batavia, αυτές νομίζω δίνουν δυνατότητα κράτησης με πιστωτική κάρτα. Διαφορετικά, ψάξ'το μέσω κάποιου τοπικού online πρακτορείου ταξειδίων. Δεν είναι, ωστόσο, όλα το ίδιο καλά ή εξυπηρετικά και το καττίς παραπάνω θα το πληρώσεις σίγουρα. Οπλίσου με υπομονή. Πολλλλλλή υπομονή. Μπορεί να κάνουν και μέρες ν' απαντήσουν σε email (επικαλούμενοι διακοπές ρεύματος, κλπ. κλπ. σαν δικαιολογία).
Τις πτήσεις της Garuda μπορώ να τις κλείσω κι από Ελληνικό on-line πρακτορείο (παραδόξως, μόνο ένα) και από διάφορα αμερικάνικα sites. Το πρόβλημα είναι ότι μου δίνουν L booking class (restricted economy) στην τιμή που το site της Garuda δίνει D (business).
Έχω ήδη στείλει mail από χθες σε Ινδονησιακό πρακτορείο, περιμένω...
Κατά τα άλλα, οι πτήσεις της Garuda είναι που με βολέυουν (δρομολόγια DPS-JOG και JOG-CGK), ενώ θέλω και να αποφύγω τις αεροπορικές που είναι banned στην ΕΕ...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
θέλω και να αποφύγω τις αεροπορικές που είναι banned στην ΕΕ...
αν εννοείς τη Lion, έχει αλλάξει ιδιοκτησιακό καθεστώς από το 2009 και το 2010 που τη χρησιμοποίησα για AMI-SUB ήταν μια χαρά σε όλα (καινούργιο αεροσκάφος, άνετα καθίσματα, σέρβις κλπ. - για τεχνικούς ελέγχους αεροσκάφους μη με ρωτάς, δεν ξέρω). Εναλλακτικά, γιατί δεν το βλέπεις με Air Asia? Εκτός κι αν δεν σε βολεύουν οι ώρες.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.065
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ξέρει κανείς αν μπορώ να δω τα πμ μου από την εφαρμογή;;
Αν σύρεις τη μπάρα στο κάτω μέρος της οθόνης (Offers, Guides, Forums, Current, ...) προς τα αριστερά, θα δεις επιλογή Messages. Eκεί υπάρχουν τα Sent Items και το Ιnbox.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
 
Last edited by a moderator:

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ειναι ο μονος που μου λύνει απορίες και μου ....πάει!!

 
Last edited by a moderator:

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
αν εννοείς τη Lion, έχει αλλάξει ιδιοκτησιακό καθεστώς από το 2009 και το 2010 που τη χρησιμοποίησα για AMI-SUB ήταν μια χαρά σε όλα (καινούργιο αεροσκάφος, άνετα καθίσματα, σέρβις κλπ. - για τεχνικούς ελέγχους αεροσκάφους μη με ρωτάς, δεν ξέρω). Εναλλακτικά, γιατί δεν το βλέπεις με Air Asia? Εκτός κι αν δεν σε βολεύουν οι ώρες.
lion εγγύηση!!!!!! με ταξίδεψε και μένα πέρισι ----οπως βλέπετε ζω ακομα!!
και η air asia επίσης!! taver μη διστάζεις για καμμια.....έχει και business:bleh:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.057
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Eρνέστο σε ευχαριστούμε!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.710
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom