The official off-topic v2 - The Return

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.171
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αυτο που το πρωτο μερος στην Ελλαδα που πιανουν τα χιονια ειναι το travelstories.gr, δεν μπορω να το καταλαβω...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ενώ ασχολείστε με τρολιές, στη Βόρεια Κορέα έχουν ανακαλύψει τη φωλιά του μονόκερου. True story.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Παστέλ δε τσόκλο
Παραδοσιακή χιλιανή συνταγή: υλικά 4-5 άτομα.
Για το Πίνο (= σύμβαση)
1/2 κιλό μοσχαρίσιο κρέας (κιλότο) κομμένο σε μικρά ζάρια των 2 εκατοστών. 1/2 κιλό κοτόπουλο στήθος ή ξεκοκαλισμένο μπούτι κομμένο αντίστοιχα 2 μεγάλα κρεμμύδια ξερά ψιλοκομμένα, 10-15 ελιές ξεκουκουτσιασμένες κομμένες στα 4, 2 κουταλιές της σούπας σταφίδες, 2 αυγά βραστά σφιχτά κομμένα σε κύβους αλάτι, πιπέρι, λίγη ζάχαρη, 1 φύλλο δάφνης, κοκκινοπίπερο καυτερό, κατά βούληση.

Τρόπος παρασκευής
Πίνο: Σοτάρουμε σε ελαιόλαδο το κρεμμύδι με το μοσχάρι και κατόπιν το κοτόπουλο. Προσθέτουμε όλα τα μπαχαρικά κατά βούληση και αφού βράσει το κρέας προσθέτουμε τις ελιές, τις σταφίδες. Αφού κρυώσει προσθέτουμε τα αυγά σε κύβους και τα βάζουμε όλα σε ένα πιρέξ.
Αυτό, μπορείς να το εξηγήσεις πώς γίνεται?

Είναι βραστά και σφιχτά. :xmas_wink:
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Όταν δεν μπορείς (ή δεν θέλεις) να πιάσεις αυτόν που βγάζει 100 και δηλώνει 10,κατεβάζεις το φορολογικό συντελεστή των 100 στα 10.Πανέξυπνο.Σαμαράς forever!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.502
Likes
29.158
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Όταν δεν μπορείς (ή δεν θέλεις) να πιάσεις αυτόν που βγάζει 100 και δηλώνει 10,κατεβάζεις το φορολογικό συντελεστή των 100 στα 10.Πανέξυπνο.Σαμαράς forever!
Σαμαράς? Γιατί εμένα Γλέζο μου θύμισε...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Είναι βραστά και σφιχτά. :xmas_wink:
Συγγνώμη, έχεις δίκιο, δεν είχα προσέξει ότι έχει βρασμένα αυγά και στα υλικά της συνταγής. Μόνο αυτά της κρέμας είχα προσέξει... Ίσως είμαι ακόμη υπό την χθεσινή επήρεια... :xmas_wink:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Συγγνώμη, έχεις δίκιο, δεν είχα προσέξει ότι έχει βρασμένα αυγά και στα υλικά της συνταγής. Μόνο αυτά της κρέμας είχα προσέξει... Ίσως είμαι ακόμη υπό την χθεσινή επήρεια... :xmas_wink:
Λες ο kalspiros εκτός από Jamie Oliver να εξελιχθεί και σε μάγο? :xmas_lol:
Μάθε τέχνη κι άστηνε, που λένε...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Λες ο kalspiros εκτός από Jamie Oliver να εξελιχθεί και σε μάγο? :xmas_lol:
Πολλές δηλώσεις κάνει τελευταία και μάλλον θα πρέπει να τον τσεκάρω τον άλλο μήνα. Ακούς Σπύρο? :haha:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.283
Μηνύματα
886.586
Μέλη
38.952
Νεότερο μέλος
barkoulis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom