The official off-topic v4. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Μιας και ξύνομαι τώρα και βαρέθηκα και το avatar, να εξηγήσω στην @Nedelja και την @emouli -και σε όσους άλλους έδωσαν σημασία- τί είναι πριν το αλλάξω.

Declaration of the Independence of the Imagination and of the Rights of Man to His Own Madness

Ήθελα λοιπόν απο καιρό να τρολάρω την paefstra για τον καθωσπρεπισμό του avatar. Δεν γίνεται απο τα μπουζουκοτράγουδα να μου το ρίχνεις στον Μποτιτσέλι και να περιμένεις να περάσεις απαρατήρητη. Ταίριαξε βέβαια άψογα και με τον λοιπό καθωσπρεπισμό της εποχής. :D

Ηθικό δίδαγμα: Οι προβοκάτορες δεν είναι πάντα κακοί...open your mind :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Ήθελα λοιπόν απο καιρό να τρολάρω την paefstra για τον καθωσπρεπισμό του avatar. Δεν γίνεται απο τα μπουζουκοτράγουδα να μου το ρίχνεις στον Μποτιτσέλι και να περιμένεις να περάσεις απαρατήρητη.
Open your mind. Εσύ μετά το Μέγαρο Μουσικής μπορεί να μην πας για πατσά ή μετά τον Βασίλη Τερλέγκα στο Grande Bretagne για πρωινο. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν το κάνουν άλλοι....:innocent:
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Πρωϊνό στο Grande Bretagne ε; Θέλει η ΠΑΣΟΚα να κρυφτεί αλλά το spread δεν την αφήνει :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Πρωϊνό στο Grande Bretagne ε; Θέλει η ΠΑΣΟΚα να κρυφτεί αλλά το spread δεν την αφήνει :haha:
Φτηνή, φτηνή ερμηνεία. Αφιερώνω το άζμα με σχετική ανάλυση, μπας και πάρεις χαμπάρι:
"Ο Βασίλειος είναι ένας Λαϊκός Αριστοκράτης.

Λαϊκός, διότι απευθύνεται σε όλους και στον καθένα μας ξεχωριστά, έχοντας επιλέξει να αφηγείται μυσταγωγικά στιγμές που έκαστος έχει βιώσει, στιγμές που προκύπτουν από το σύνολο των δομών που μας κάνουν ανθρώπινους, τα ένστικτα, το συναίσθημα και τη λογική, όμως πιότερο, τη συνείδηση, που κοιτάζει εσωτερικά και δεν ερμηνεύει, απλά παρατηρεί. Αυτή την πολύπλοκη δομή που άλλος ονοματίζει Ψυχή, άλλος Εγώ ή Εαυτό, αλλά που η οικουμενικότητά της είναι τόσο βέβαιη, όσο ένα μαθηματικό σύμβολο.

Αριστόκρατης μιας και αυτό που ποιεί, το κάμει άριστα. Άρτιος ως κάτοχος της τέχνης του, εξέλιξε το ταλέντο που η Φύση, ο Θεός ή όποιος άλλος του χάρισε και συνέχισε μια παράδοση που κρατεί από την απαρχή της Ανθρωπότητος. Αυτή του Βάρδου. Του μοναδικού συνεχιστή της Παραδόσεως, που αν και εκσυγχρονίζεται, μεταμορφώνεται και αλλάζει, η ουσία της είναι μία και μοναδική. Η εξύμνηση της ανθρώπινης φύσης. Η εξύμνηση του Ήρωα, που βρίσκεται εντός μας.

Ο Βασίλειος είναι όλα αυτά για τα οποία τραγουδάει. Έχει γνωρίσει την Ψυχή του, αλλά και την Ψυχή του Κόσμου. Έχει ηρωποιηθεί εντός του, όχι γιατί ξεχώρισε για κάτι, αυτό μπορούν όλοι να το κάμουν, μα διότι ο σκοπός του επιτεύχθει. Όπως ο ίδιος λέει, πριν τραγουδήσει, σκύβει το κεφάλι, γιατί γνωρίζει πως δεν μπορεί τίποτα άλλο να πράξει, από το να είναι απλά ανθρώπινος.

Ο Ήρωας ως Άνθρωπος."
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Είναι κανείς εδώ που να έχει καλές γνώσεις φωτογραφίας; Αν ναι ας μου στείλει ένα pm, θέλω να ρωτήσω κάτι για τα πολωτικά φίλτρα και δεν βγάζω συμπέρασμα από αυτά που βρίσκω γκουγκλάροντας.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Άνοιξε ένα θέμα (πχ φωτογραφικές απορίες) και ρώτα. Χρήσιμο είναι να υπάρχει τέτοιο θέμα.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Λες; Επειδή είναι λίγο εξεζητημένη η απορία μου και θα ταίριαζε περισσότερο σε φωτογραφικό forum, δεν ξέρω κατά πόσον θα ήταν "σωστό" να ανοίξω τέτοιο θέμα εδώ. Αν και θα ήταν χρήσιμο έστω για να τίθενται βασικά ερωτήματα τουλάχιστον.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Λες; Επειδή είναι λίγο εξεζητημένη η απορία μου και θα ταίριαζε περισσότερο σε φωτογραφικό forum, δεν ξέρω κατά πόσον θα ήταν "σωστό" να ανοίξω τέτοιο θέμα εδώ. Αν και θα ήταν χρήσιμο έστω για να τίθενται βασικά ερωτήματα τουλάχιστον.
Έχουμε και group: Φωτο-Ταξιδιώτες
Ή άνοιξε σε αυτό ένα θέμα ή ψάξε για τυχόν σχετικό θέμα και γράψε εκεί την ερώτηση :)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom