TOP 5 ταξιδιωτικές εμπειρίες

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
266
Likes
654
Χελοοοο :xalara:

Δεν ξέρω αν υπάρχει ίδιο θέμα (sorry αν υπάρχει), αλλά σκέφτηκα να πούμε ποιες είναι οι τοπ 5 ταξιδιωτικές εμπειρίες που θέλουμε να ζήσουμε ή έχουμε ζήσει.

Ξεκινάω (με τυχαία σειρά):
  1. Να δω το Βόρειο Σέλλας
  2. Να πάω στο Matchu Pitchu και στη λίμνη Titicaca
  3. Να κάνω βόλτα με καμήλες στην έρημο (και να διανυκτερεύσω στην έρημο)
  4. Να μείνω σε igloo
  5. Να κολυμπήσω σε παραλία πενταγάλανη (τύπου Maldives)

Είχα στόχο να κάνω κάτι από όλα αυτά ώσπου να κλείσω τα 30! Κανονίστηκε ταξίδι Dubai οπότε το μισό από το 3 θα γίνει την ημέρα των 30ων γενεθλίων μου :heart:
 

annoula

Member
Μηνύματα
269
Likes
541
Χελοοοο :xalara:

Δεν ξέρω αν υπάρχει ίδιο θέμα (sorry αν υπάρχει), αλλά σκέφτηκα να πούμε ποιες είναι οι τοπ 5 ταξιδιωτικές εμπειρίες που θέλουμε να ζήσουμε ή έχουμε ζήσει.

Ξεκινάω (με τυχαία σειρά):
  1. Να δω το Βόρειο Σέλλας
  2. Να πάω στο Matchu Pitchu και στη λίμνη Titicaca
  3. Να κάνω βόλτα με καμήλες στην έρημο (και να διανυκτερεύσω στην έρημο)
  4. Να μείνω σε igloo
  5. Να κολυμπήσω σε παραλία πενταγάλανη (τύπου Maldives)

Είχα στόχο να κάνω κάτι από όλα αυτά ώσπου να κλείσω τα 30! Κανονίστηκε ταξίδι Dubai οπότε το μισό από το 3 θα γίνει την ημέρα των 30ων γενεθλίων μου :heart:
1. Αίγυπτος με κρουαζιέρα στο Νείλο
2. Μαρόκο με διαμονή στην Έρημο
3.Χαλάρωση σε εξωτικές παραλίες στις Μαλδίβες
4. Βόλτες όλη μέρα στη Νέα Υόρκη
5. Περιήγηση σε ναούς και ορυζώνες στο Μπαλί
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
266
Likes
654
Νομίζω υπάρχει κ ένα ανάλογο πρόσφατο θέμα με την τοπ ταξιδιωτική εμπειρία (που έχουμε ήδη ζήσει).
Ναι νομίζω πως αυτό υπάρχει! Αλλά ήθελα να δω ταξιδιωτικές εμπειρίες που δεν έχετε ζήσει και θέλετε να ζήσετε..
 
Μηνύματα
420
Likes
1.374
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
1.να δω τις πυραμιδες της Γκιζας
2.να δω επισης την Πετρα της Ιορδανιας ,αλλα και να δω την ερημο του wadi rum
3.να περασω ενα βραδυ στην Αβανα πινοντας ολο το βραδυ μοχιτο και χορευοντας σαλσα
4.να επισκεφτω εναν εξωτικο προορισμο για παραλιες τυπου Σευχελλες,Φιτζι ,Ταυλανδη.Εννοειται παραδεισενια νερα εχω δει και στην Ελλαδα οπως Παξοι,Λευκαδα,Κρητη ,αλλα και το εξωτικο εκτος Ευρωπης εχει το δικο του vibe.
5.να περασω μια νυχτα χαζευοντας το skyline του Μανχατταν στο roof ενος ουρανοξυστη.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.111
Θα ηθελα:
1. Nα παω στον Αμαζονιο και να συναντησω καποια φυλη αυτοχθονων
2. Να κανω πεζοπορια για να φτασω και (εννοειται) να επισκεφθω το Ματσου Πιτσου στο Περου
3. Να παω Αυστραλια και να συναντησω Αβοριγινες
4. Να διασχισω μερος της ερημου Σαχαρα με καραβανι Toυαρεγκ
5. Να κολυμπησω στην Τζαμαϊκα
 
Last edited:

MVSylvia

Member
Μηνύματα
598
Likes
2.418
Τοπ5 που θα ηθελα να ζησω χωρις συγκεκριμενη σειρα, αλλα για να συμμαζευτω εβαλα ορο στον εαυτο μου να γραψω πιο πραγματοποιησιμες καταστασεις:

1. Να επισκεφτω το Chichu Art Museum στην Ιαπωνια.
2. Οπως ειπαν κ αλλοι, να παω σε μια παραλια την εντελως τυπικα εξωτικη, με πουδρε ασπρη αμμο κ διαφανο ζεστο τιρκουαζ ρηχο νερο.
3. Να διανυκτερευσω σε παραδοσιακο ξυλινο/ρατταν σπιτι καπου στην ΝΑ Ασια
4. Να κανω πολυημερο ταξιδι στην επαρχια της Κινας αλλα και στις smart πολεις/πειραματα οπως ειναι η Shenzhen
5. Να δω καποιο live σε πολυ ιδιαιτερη μυσταγωγικη τοποθεσια (οπως π.χ. το cercle με τον Acid Pauli εξω απο εναν ναο κοντα στο Yerevan που ειχε γινει το 2019)
 

Hayate

Member
Μηνύματα
854
Likes
5.246
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Υπάρχει αντίστοιχο θέμα με top 10 bucket list στην ουσία... Νομίζω θα είχε ενδιαφέρον τοπ 5 ταξιδιωτικών εμπειριών που έχουμε ζήσει όμως...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.470
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom