Travel War Νεα Υορκη Vs Λονδινο

Νεα Υορκη Vs Λονδινο


  • Total voters
    124

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Για Ξ³ΟΞ±ΟˆΟ„Ξ΅ ΞΊΞ±ΞΉ σκορ γιατι Ξ³ΞΉΞ± τΡχνικους λογους δΡν το βλΡπω. το κιτσς Ριναι λιγο Ξ³ΞΉΞ± το αγαλμα της ΡλΡυθΡριας
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Για Ξ³ΟΞ±ΟˆΟ„Ξ΅ ΞΊΞ±ΞΉ σκορ γιατι Ξ³ΞΉΞ± τΡχνικους λογους δΡν το βλΡπω. το κιτσς Ριναι λιγο Ξ³ΞΉΞ± το αγαλμα της ΡλΡυθΡριας
23-12 NY-LONDON .
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.748
Likes
50.924
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
22-13 είναι, δεν έχω ρεύμα...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.839
Likes
18.933
Έριξα κι εγώ τη ψήφο μου, με δυσκολία στο Λονδίνο αλλά μέσα από τη καρδιά μου, κι ας γύρισα μόλις από τη ΝΥ. Αν και η Gotham έχει εκπληκτικές γειτονιές-γραφικές μακριά από τερατώδεις ουρανοξύστες, με πράσινο, fun φατσούλες, φανταστικά φαγάδικα και ζαχαροπλαστεία, νυχτερινή ζωή φουλ 24/7, ωραία πάρκα, πεζοδρόμια για ατελείωτες βόλτες, μαγαζιά για ψώνια κτλ κτλ, το Λονδίνο είναι πιο κουκλίστικο και τελικά αυτό μου πάει πιο πολύ.

Αλλά ως λάτρης του καλού φαγητού, δεν έχω ξαναφάει πιο ωραία κρέατα από τη ΝΥ.....το απόλυτο όνειρο του meat lover...α! και του cheesecake lover, που είμαι φανατικός.....η απόλυτη γαστρονομική πανδαισία με burger και key lime cheesecake μετά.....γρήγορα στη δίαιτα γιατί το παραξηλώσαμε....

Λονδίνιουμ λοιπόν.....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.161
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Λονδίνιουμ λοιπόν.....
Τι να πει κανείς.... Αλλά τι να κάνουμε... Από άνθρωπο που ψήφισε τη Ρώμη απέναντι στο Παρίσι, αναμενόμενο...:)

Ελπίζω να μην έχεις την εντύπωση ότι με την παραπάνω αναφορά ξεμπέρδεψες από ταξιδιωτική ιστορία... ΓΡΑΦΕ!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.839
Likes
18.933
Τι να πει κανείς.... Αλλά τι να κάνουμε... Από άνθρωπο που ψήφισε τη Ρώμη απέναντι στο Παρίσι, αναμενόμενο...:)

Ελπίζω να μην έχεις την εντύπωση ότι με την παραπάνω αναφορά ξεμπέρδεψες από ταξιδιωτική ιστορία... ΓΡΑΦΕ!
Η δικιά μου δε θα είναι ταξιδιωτική ιστορία αλλά γαστρονομική, αφού τα έφαγα όλα στον υπερθετικό βαθμό.....πιο νόστιμο φαγητό δεν έχω ξαναφάει, αλλά αυτό δε φτάνει από μόνο του. Τη λάτρεψα τη ΝΥ βέβαια έτσι, μη παρεξηγηθώ...ότι και να ψήφιζα το ίδιο θα ένιωθα κι οι δύο είναι φοβερές πόλεις....με χάλασε αυτή η Times Square ρε παιδί μου, πολύ χάλι....
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.839
Likes
18.933
Και για να σε τσιγκλίσω λίγο Κώστα, μη κάνω σύγκριση Παρθένων Νήσων με ΝΥ...ξέρεις τι θα βγει πρώτο και καλύτερο.....οι Σεϋχέλλες λίγο υπολείπονται και καταδρωμένη πίιισσσωωωωωωωω η Gotham....:haha:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Κι εγω Λονδινο!!:clap::clap:
Ν. Υορκη δεν εχω παει ,αλλα το μονο που βρισκω κινητρο για να παω ειναι τα nike..:bleh:
Αν και για να πω την αληθεια,δεν μπορω να ειμαι δικαιη απο την στιγμη που δεν εχω παει...αλλα ολο αυτο το american dream ,μου κανει μια ανακατοσουρα...:bleh:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.161
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κι εγω Λονδινο!!:clap::clap:
Ν. Υορκη δεν εχω παει ,αλλα το μονο που βρισκω κινητρο για να παω ειναι τα nike..:bleh:
Αν και για να πω την αληθεια,δεν μπορω να ειμαι δικαιη απο την στιγμη που δεν εχω παει...αλλα ολο αυτο το american dream ,μου κανει μια ανακατοσουρα...:bleh:
Απο τους 16 κατασκευαστές πλυντηρίων που συνιστούν Λονδίνο, οι 10 δεν έχουν πατήσει το πόδι τους στις ΗΠΑ, κι από τους 6 που μένουν ο ένας δεν πιάνεται γιατί προτιμάει ακόμη και τα Virgin Islands από τις 2 πόλεις (φανταστείτε μέγεθος βλάβης, δηλαδή... :)). Καλά πάτε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.202
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom