Travel-wars #3: Mαδρίτη vs Βαρκελώνη

Travel-wars #3: Mαδρίτη vs Βαρκελώνη


  • Total voters
    194

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Βαρκελωνη...ετσι κιαλλιως ειναι πιο κοντα στη νοοτροπια μας!....(μια εκκλησια την χτιζουν 130 χρονια! μονο αυτοι μπορουν να το κανουν!)
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Αφού το ξεθάψατε ας ψηφίσω κι εγώ...
Μαδρίτη γιατί πέρασα απίστευτα και γιατί μου φάνηκε πιο αυθεντική...δεν έχει ανάγκη Gaudi να ξεχωρίσει...:D
Βέβαια όταν είχα πάει Βαρκελώνη δεν ήξερα τον panpan οπότε της χρωστάω άλλη μια ευκαιρία...:)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.892
Likes
26.985
Χωρίς να έχω πάει, από αυτά που έχω διαβάσει ψηφίζω δαγκωτό Μαδρίτη..μπορεί να έχει πιο πολλούς υποστηρικτές η Βαρκελώνη αλλά παρατήρησα εδώ ότι οι υποστηρικτές της Μαδρίτης την υποστηρίζουν πολύ πιο θερμά!!Εκτός αυτού μου απ όσο το έχω ψάξει στο νετ και από φωτογραφίες προτιμώ Μαδρίτη
Ti μου θύμισες.Πριν μερικά χρόνια άκουσα έναν πιτσιρικά που έλεγε
Έχω ακούσει πολλά,έχω δει στο Νετ πολλές φωτογραφίες και βίντεο
αν και δεν έχω κάνει ,το συμπέρασμα μου είναι ότι το σεξ είναι καλό!!!!!!!!!!!
 

Frankie

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Μάλλον Μαδρίτη

Καλησπέρα σε όλους, πλέον ένα νέο μέλος ήρθε και αυτό στον κόσμο των ταξιδιών... Λοιπόν σχετικά με το αιώνιο ερώτημα Μαδρίτη ή Βαρκελώνη θα μπορούσε να απαντήσει ΜΟΝΟ αυτός που έχει ήδη απαντήσει στο Real Madrid - Barca, Βουνό - Θάλασσα, Παρίσι - Ρώμη κλπ κλπ. Το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό ήταν στη Μαδρίτη , έμεινα πολύ (δούλευα) και την γύρισα αρκετά, την επισκέφθηκα άλλες δυο φορές, η μια καλύτερη από την άλλη!! Στη συνέχεια ήρθε η Βαρκελώνη, καλοκαιρινή , όμορφη παιχνιδιάρα αλλά χωρίς να αισθάνομαι ώριμος, ήταν ποιο πολύ για τα νιάτα, πολύ όμορφα τα έργα του Gaudi, ξεχωριστοί οι χώροι του λιμανιού, οι Ολυμπιακές εγκαταστάσεις αλλά η Μαδρίτη ήταν λίγο πιο κλασική...
Αν μπορούσα να μοιράσω το 100 ανάμεσά τους θα έβαζα 50,001 στη Μαδρίτη (ίσως περισσότερο για συναισθηματικούς λόγους ) και 49,999 στη Βαρκελώνη... Ακόμα και έτσι όμως πάλι η Μαδρίτη θα έπαιρνε του κουκί. Πλέον ανυπομονώ να φθάσουν τα παιδιά μου γύρω στα 15 ώστε να κάνω πάλι το Μαδριλένικο ταξίδι και στη συνέχεια αυτό της Βαρκελώνης Αφήνοντας ΠΑΝΤΑ κάτι που να μην 'προλάβω' να δω ώστε να επιστρέψω....
 

AlmaLibre

Member
Μηνύματα
68
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Budapest
Ti μου θύμισες.Πριν μερικά χρόνια άκουσα έναν πιτσιρικά που έλεγε
Έχω ακούσει πολλά,έχω δει στο Νετ πολλές φωτογραφίες και βίντεο
αν και δεν έχω κάνει ,το συμπέρασμα μου είναι ότι το σεξ είναι καλό!!!!!!!!!!!
Στην αρχή του τόπικ λέει ότι ψηφίζουμε και χωρίς να έχουμε πάει..δεν το έχω κάνει για άλλα μέρη αλλά επειδή αυτά τα δύο και γενικά η Ισπανία με ενδιαφέρουν πολύ έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα και θεώρησα ότι μπορώ να ψηφίσω!Και ο πιτσιρικάς δίκιο είχε..το σεξ φαίνεται καλό και από φωτογραφίες και βίντεο!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.171
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Στην αρχή του τόπικ λέει ότι ψηφίζουμε και χωρίς να έχουμε πάει..δεν το έχω κάνει για άλλα μέρη αλλά επειδή αυτά τα δύο και γενικά η Ισπανία με ενδιαφέρουν πολύ έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα και θεώρησα ότι μπορώ να ψηφίσω!Και ο πιτσιρικάς δίκιο είχε..το σεξ φαίνεται καλό και από φωτογραφίες και βίντεο!
Εχεις ομως την ταση να ψηφιζεις σε wars για πολεις που δεν εχεις παει, προσπαθωντας μαλιστα να δικαιολογησεις τη χαρτοριχτρικη ψηφο σου...
 

AlmaLibre

Member
Μηνύματα
68
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Budapest
Εχεις ομως την ταση να ψηφιζεις σε wars για πολεις που δεν εχεις παει, προσπαθωντας μαλιστα να δικαιολογησεις τη χαρτοριχτρικη ψηφο σου...
Έχεις την τάση να με παρακολουθείς και να ασχολείσαι πολύ μαζί μου!Ελεύθερος χρόνος μάλλον! Δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω τίποτα! Έριξα την ψήφο μου όπου ήθελα εφόσον μπορώ..από κει και πέρα όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες! Μαδρίτη λοιπόν και ξανά Μαδρίτη!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.171
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έχεις την τάση να με παρακολουθείς και να ασχολείσαι πολύ μαζί μου!Ελεύθερος χρόνος μάλλον!
Ναι την εχω την ταση. Δεν περνας και απαρατηρητη. Και πολυς ελευθερος χρονος, δεν φανταζεσαι ποσος... Απλετος.
 

nikos78

Member
Μηνύματα
41
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Λυών, Σπλιτ, Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Δεν έχω πάει Βαρκελώνη οπότε η αποψή μου είναι υποκειμενική αλλά ψηφίζω Μαδρίτη γιατί πιστεύω οτι είναι λιγότερο τουριστική οπότε πιο αυθεντική αρκετά λογική στις τιμές , αριστοκρατική , με πολύ καλή νυχτερινή ζωη και με πολλά να δεις και να κάνεις .Τέλος σύμφωνα με τον ένα παλιο φίλο τον Μικέλ (ισπανός) αν πας χειμώνα η Μαδρίτη είναι η καλύτερη επιλογή ενώ αν πας καλοκαιρι καλύτερα ειναι στη Βαρκελώνη και επειδη το καλοκαιρι στην Ελλάδα απλά δεν παίζεται οπότε γιατί να φύγεις και να πας αλλού νομίζω οτι η Μαδρίτη υπερέχει!!!!!!
 

Lara Croft!

Member
Μηνύματα
32
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΣΧΑ Ιουλιος 2013
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική & ΗΠΑ
Δεν εχω παει Μαδριτη, αλλα απο οσα εχω δει μεσω ιντερνετ και φωτο φιλων τιποτα το ιδιαιτερο. Η Βαρκελωνη απο την υπαρξη των εργων του Gaudi και μονο, αποτελει πολο ελξης.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
3.325
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Ψηφιζω την αδικημενη κι υποτιμημενη Μαδριτη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.285
Μηνύματα
886.467
Μέλη
38.950
Νεότερο μέλος
vaggelis55

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom