Travellerlina

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Το ανακάλυψα από ένα e-mail ενός φίλου, το διάβασα και κόλλησα.
Είπα να το μοιραστώ μαζί σας.
Ζηλεύω απίστευτα το θάρρος της να τα αφήσει όλα πίσω της και να ζήσει το όνειρό της :D
travellerlina

:clap:

(αν το έβαλα σε λάθος ενότητα, ας κάνει κάποιος ένα κόπο να το μεταφέρει όπου νομίζει πιο σωστό. Ευχαριστώ)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
M αρεσει αυτο που κανει και μπραβο της.Πολλες φορες ολες αυτες οι κοινωνικες συμβατικοτητες μας κρατανε πισω.
Γονεις ...φιλοι..κοινωνικος περιγυρος ..δεν μπορουν να αποδεχτουν τετοιους τροπους ζωης.
Θελει θαρρος και δυναμη να τα αψηφισεις ολα αυτα και να ζησεις το ονειρο σου.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Το ανακάλυψα από ένα e-mail ενός φίλου, το διάβασα και κόλλησα.
Είπα να το μοιραστώ μαζί σας.
Ζηλεύω απίστευτα το θάρρος της να τα αφήσει όλα πίσω της και να ζήσει το όνειρό της :D
travellerlina

:clap:

(αν το έβαλα σε λάθος ενότητα, ας κάνει κάποιος ένα κόπο να το μεταφέρει όπου νομίζει πιο σωστό. Ευχαριστώ)


Άλλη μια ζητιάνα...
Είδε ότι το κολπάκι έπιασε και είπε να το δοκιμάσει κι αυτή.
Δες ρε κάτι έξυπνους που βγάζει αυτή η χώρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μπράβο παιδιά, γεμίστε το λογαριασμό της για να ταξιδεύει τζαμπαντάν στην υγεία των κορόϊδων.
Και συνεχίστε να παραμυθιάζεστε για το ...θάρρος της και το όνειρο της (που παρεπιπτόντως, το πληρώνουν άλλοι).
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Άλλη μια ζητιάνα...
Είδε ότι το κολπάκι έπιασε και είπε να το δοκιμάσει κι αυτή.
Δες ρε κάτι έξυπνους που βγάζει αυτή η χώρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μπράβο παιδιά, γεμίστε το λογαριασμό της για να ταξιδεύει τζαμπαντάν στην υγεία των κορόϊδων.
Και συνεχίστε να παραμυθιάζεστε για το ...θάρρος της και το όνειρο της (που παρεπιπτόντως, το πληρώνουν άλλοι).
Μμμμμ...άλλη μία εξυπνάδα!
Το link το έβαλα μόνο και μόνο γιατί μου άρεσε το blog, όχι για να μαζέψει λεφτά το συγκεκριμένο άτομο, που ούτε καν το ξέρω κιόλας.
Άλλωστε, το να διαβάζεις ένα blog από έναν άνθρωπο που κάνει μια διαφορετική ζωή από εσένα, δε σημαίνει ότι πρέπει να τον πληρώσεις. Γι' αυτό θα σε παρακαλούσα την επόμενη φορά που θα γράψεις κάτι τέτοιο, απλά να το γράψεις χωρίς να βάλεις παράθεση τα δικά μου γραφόμενα. Κατανοητό?
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Όπα ρε μεγάλη. Σιγά, γιατί δεν θα φάω το φαί μου απόψε!
Δεν στηλίτευσα το ποστ που ανέβασες, αλλά την τύπισσα και το στυλάκι της.
Αλλά αφού εσύ μας έκανες γνωστό το blog της, στο δικό σου ποστ θα μπει η παράθεση, σ'αρέσει δεν σ'αρέσει.
Όταν γράφουμε κάτι που το διαβάζουν οι πάντες, να είμαστε έτοιμοι και για κριτική.
Αυτό είναι κατανοητό???

υ.γ. Παρόμοιο θέμα είχε σανοίξει και στο παρελθόν με έναν άλλο που έκανε τα ίδια και ζητιάνευε λεφτά από δω και από κεί.
Το τόπικ πρέπει να είχε κλειδώσει αν θυμάμαι καλά.
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
1ον. Νομίζω ότι σου μίλησα πολύ ευγενικά για να ειρωνεύεσαι έτσι.
2ον. Το topic στο οποίο αναφέρεσαι, δεν το έχω διαβάσει, δεν το έχω βρει καν.

Από εκεί και μετά, σου είπα αυτό που σου είπα, απλά και μόνο γιατί θεώρησα ότι η απάντησή σου με παράθεση στο δικό μου post, έδειχνε σαν εγώ να παρακινούσα κόσμο να την πληρώσει. Αν κατάλαβα λάθος, σου ζητώ συγνώμη.
Δεν πρόκειται να συνεχίσω άλλο αυτή την αντιπαράθεση μαζί σου.
Καλή καρδιά...
 
Μηνύματα
36
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Σκανδιναβία!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Όπα ρε μεγάλη. Σιγά, γιατί δεν θα φάω το φαί μου απόψε!


αυτό ήταν αγένεια και έλλειψη σεβασμού. υπάρχουν και καλύτεροι τρόποι συμπεριφοράς. Δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι εδω μέσα. :shock:
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
ναι το άλλο πόστ ήταν για τον παρούση, τον άλλο έξυπνο που κάνει ότι ανακαλύπτει έλληνες σε όλες τις χώρες που πηγαίνει και το παρουσιάζει σα λειτούργημα ζητώντας τη συνδρομή του κόσμου. έλεος. ωραία τα όνειρα και ο ρομαντισμός αλλά αν δε μπορείς να τα πραγματοποιήσεις με δικά σου μέσα καλύτερα να το αναβάλλεις μέχρι να μπορέσεις. όλοι θα θέλαμε να ταξιδεύουμε με έξοδα άλλων
 

micmic

Member
Μηνύματα
178
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βotswana
Ταξίδι-Όνειρο
Trans-African Highways
Αν δουλεύει το συγκεκριμένο στυλ, αν δηλαδή είναι δυνατόν να βγάλει κάποιος λεφτά από ένα blog για να κάνει ταξίδια, ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ. Μπράβο του και συγχαρητήρια. Αν είναι τόσο εύκολο, όποιος είναι μάγκας να το επιχειρήσει. Το θέμα είναι ότι έχει γεμίσει το ίντερνετ με κουμπάκια donate... το ότι υπάρχει donate δε σημαίνει ότι βγάζει και λεφτά κάποιος. Και από σελίδες ατόμων που έχουν παρατήσει τα πάντα για ένα ταξίδι, άλλο τίποτα. (Αν και το "τα πάντα" είναι πολύ σχετικό... θα δίναμε άραγε συγχαρητήρια σε κάποιον που άφησε τα παιδιά του και την άρρωστη μανούλα του και πούλησε το σπίτι που έμεναν για να "πραγματοποιήσει το όνειρό του"; )
 
Μηνύματα
36
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Σκανδιναβία!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Όπα ρε μεγάλη. Σιγά, γιατί δεν θα φάω το φαί μου απόψε!
ο καθένας μπορεί να έχει την απόψη του. δεν διαφωνώ με τον traveladdict. αλλά ο τρόπος που απάντησε ήταν άσχημος και δεν νομίζω οτι συνάδει με τις αρχές του forum. :roll:
 
Last edited by a moderator:

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
όλοι θα θέλαμε να ταξιδεύουμε με έξοδα άλλων
Κάνεις λάθος, αγαπητέ μου. Όλοι θα θέλαμε να μπορούμε να ταξιδεύουμε, έχουμε όμως και μια περηφάνια. Αλλά ΜΠΟΥΧΤΗΣΑΜΕ πλέον σ'αυτή την πρωτεύουσα, βαρέθηκα να ζω χωρίς καμιά ποιότητα, να δουλεύω ονειρευόμενη το επόμενο ταξίδι, ούτε χρόνος να σκεφτείς βρε αδερφέ. Φύγε, θα σου πει ο άλλος, τώρα που είσαι μικρή, τί κάθεσαι; Τι εύκολο να το λες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom