Γενικά Travelplanet24 και αλλαγή ημερομηνίας εισιτηρίου.

pantsos

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Καλησπέρα.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.
Έχω κλείσει ένα εισιτήριο απο Θεσ/νίκη για Montreal μέσω travelplanet24
Επειδή μου έχει τύχει κάτι θέλω να αλλάξω την ημερομηνία επιστροφής,αλλά καλώντας μου λέει οτι το συγκεκριμένο εισιτήριο δεν επιδέχεται αλλαγές ούτε ακόμα και με κάποιο πρόστιμο.Δεν μπορώ να κάνω κάτι για να αλλαχθεί?
Κάτι που να μπορώ ας πούμε να ακυρώσω και να πληρώσω κάτι παραπάνω?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Δεν έχει να κάνει με το travelplanet24 αυτό που ρωτάς, έχει να κάνει με το ναύλο του εισιτηρίου... πάρε την εταιρία και ρώτα την... αν σου πει ότι η κατηγορία ναύλου που έκλεισες το εισιτήριο επιτρέπει αλλαγές, ρώτα ποια είναι αυτή και μετά απαίτησε από το travelplanet24 την αλλαγή που θέλεις... αν δεν επιτρέπει αλλαγές την έκατσες την βάρκα...
 

LouiTraveller

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα :) Λογικά, ο ναύλος του εισιτηρίου που έκλεισες δεν επιτρέπει αλλαγές ή ακύρωση. Δεν έχει να κάνει με την Travelplanet24, αλλά με τους Όρους της ίδιας της αεροπορικής και αντίστοιχα του συγκεκριμένου ναύλου.

Συνήθως, αυτό ισχύει για εισιτήρια που βρίσκονται σε προσφορά με κάποια συμφέρουσα ή και πολύ χαμηλή τιμή. Οι Όροι της αεροπορικής αναφέρονταν στο τελευταίο βήμα της κράτησής σου - ακριβώς επάνω από το πλήκτρο της κράτησης. Για να προχώρησες σε κράτηση, αποδέχτηκες του Όρους της αεροπορικής.

Αν θες περισσότερες πληροφορίες, είμαι στη διάθεσή σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.328
Μέλη
38.971
Νεότερο μέλος
Blaser

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom